Портал в режимі тестування та наповнення
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Продовжуємо інформування роботодавців щодо недопущення використання незадекларованої праці

Опубліковано 18 червня 2020 року о 15:42
фото

 

Після послаблення карантинних обмежень інспектори праці повертаються до інформаційних відвідувань роботодавців. Наразі, головними темами таких відвідувань є недопущення використання незадекларованої праці та профілактика нещасних випадків з працівниками під час роботи. В першу чергу, увага інспекторів праці концентрується на найбільш ризикованих для використання незадекларованої праці та травмонебезпечних сферах господарювання (будівництво, сільське господарство, торгівля, організація харчування, тимчасове розміщування, АЗС).

Метою проведення таких заходів є доведення до роботодавця та працівників вимог законодавства та ризиків, які виникають внаслідок порушень законодавства. Крім того, під час інформаційних відвідувань і підприємці, і їх працівники мають можливість одержати відповіді на питання, що їх турбують, при безпосередньому спілкуванні з інспектором праці, проконсультуватися з питань праці та охорони праці.

Криза COVID-19 вкотре оголила вразливість мільйонів, які заробляють засоби для існування неформально або у неформальній економіці, і служить нагадуванням про вирішальну необхідність зробити перехід від неформальної до формальної зайнятості.

Натомість, працівники, трудові відносини з якими оформлені відповідно до чинного законодавства, мають гарантії у таких випадках, та є більш захищеними.

Тому слід зауважити, що роботодавцю необхідно приділити дуже велику увагу щодо правильного оформлення найманих працівників.

Наймати працівників можуть компанії, приватні підприємці, а також фізичні особи, які беруть на роботу кухарів, нянь, водіїв. При цьому всі вони стають роботодавцями і мають дотримуватися трудового законодавства.

Часто роботодавці укладають з працівниками цивільно-правові угоди, а не трудові.

У відносинах працівник – роботодавець завжди укладається трудовий договір. Цивільно-правова угода про надання послуг укладається в разі співпраці з незалежним підрядником або особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, тобто займається підприємництвом, бізнесом.

Як правило, особа є працівником, якщо роботодавець:

-         призначає її на посаду з певними обов’язками, визначає режим роботи та робочий час;

-         контролює, як, коли і де вона виконує роботу;

-         сплачує фіксовану погодинну, щотижневу або місячну зарплату;

-         платить за процес праці, а не за її результат;

-         надає матеріали та обладнання для виконання роботи;

-         надає вихідні дні та оплачувані відпустки.

Порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців та включає три основні кроки:

-         укладення трудового договору;

-         оформлення наказу про прийняття на роботу;

-         повідомлення Державної податкової служби.

Для укладання трудового договору працівник має надати:

-         паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

-         індивідуальний податковий номер;

-         трудову книжку (за наявності).

В разі необхідності додаються документи про освіту, довідку про стан здоров’я.

Пам’ятайте! Заборонено вимагати від працівників відомості про їхню партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування.

Трудовий договір можна укласти в усній або письмовій формі.

Письмова форма обов’язкова:

-         коли на цьому наполягає працівник;

-         при організованому наборі працівників;

-         при роботі в районах з особливими природними умовами та високим ризиком для здоров’я (наприклад, радіоактивно забруднена територія);

-         при укладенні контракту;

-         при укладенні договору з неповнолітнім;

-         якщо роботодавцем є приватний підприємець або фізична особа;

-         для працівників релігійних організацій;

-         для працівників, які проходять альтернативну службу;

-         для працівників, які беруть участь у громадських роботах;

-         для працівників фермерських господарств.

Після укладення трудового договору керівник суб’єкта господарювання повинен видати наказ або розпорядження про прийняття працівника на роботу та повідомити Державну податкову службу України про прийняття зазначеної особи на роботу.

Відповідно до вищезазначеного, в черговий раз звертаємо увагу роботодавців на недопущення використання незадекларованої праці. Якщо вважаєте, що використання незадекларованої праці спрощує ведення бізнесу та зменшує фінансові витрати, Ви помиляєтеся. Фінансові ризики і наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства Незадекларована праця наносить шкоду суспільству, державі та працівнику. Будьте свідомими громадянами, дотримуйтесь законодавства про працю!

Додатково інформуємо, що в Деснянському районі міста Києва відсутня прострочена заборгованість із виплати заробітної плати в бюджетних установах, які фінансуються з бюджету міста Києва та на комунальних підприємствах, які входять до сфери управління райдержадміністрації.

Згідно з даними Головного управління статистики у м. Києві станом на 01.06.2020 року в районі має місце борг із виплати заробітної плати на підприємстві ПрАТ «Бліц-Інформ» (ЄДРПОУ – 20050164) в розмірі 1130,70 тис. грн 33 особам. Постановою Господарського суду м. Києва від 19.06.2019 № 910/2592/19 підприємство визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру.

Згідно з інформацією арбітражного керуючого Максима Куліченка, відповідно до постанови Господарського суду м. Києва, судом визначено строк для остаточного направлення до суду звіту та ліквідаційного балансу до 19.06.2020.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux