Портал в режимі тестування та наповнення
 • Доступність
 • A-
  A+
 • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Про небезпеку вживання слабоалкогольних напоїв

Опубліковано 10 травня 2024 року о 09:48
фото


Науково доведено, що алкогольна залежність настає не тільки при регулярному вживанні міцних спиртних напоїв. Систематичне вживання пива, яке відносять до окремої групи слабоалкогольних напоїв (з вмістом етилового спирту від 0,5% до 8,5% об’ємних одиниць), також може призводити до залежності. Алкоголізм формується поступово, непомітно для оточуючих і самої людини. Згубна дія обумовлена вмістом у пиві етилового спирту. У півлітровій пляшці слабоалкогольного пива (5,0% об.) в перерахунку міститься 20 мл чистого спирту або приблизно 60 мл горілки. Дія пляшки міцного пива (8,0% об.) еквівалентна дії 100 мл горілки.

Пивний алкоголізм розвивається подібно до звичайного алкоголізму. Із пивом людина отримує не тільки ефект сп'яніння, але й заспокійливий ефект. Напій стає необхідним елементом відпочинку. Згодом людина не може почувати себе нормально без пива, порушується самопочуття, знижується настрій, виникає напруженість, порушується сон, погіршуються взаємини із близькими. Пиво стає звичкою. Однієї пляшки пива виявляється недостатньо, наростають дози пива, з’являються алкогольні ексцеси, виникають провали пам’яті, з’являється похмільний синдром - перша за день випивка переноситься на усе більш ранній термін - на ранній вечір, на полудень, і, нарешті, на ранок. Формується пивний алкоголізм. Серед тих, хто звертається по допомогу до наркологів, приблизно 15-20% хворіють на пивний алкоголізм.

Зловживання пивом може призводити до важких соматичних наслідків. Напій містить у своєму складі важкі токсичні метали, такі як кобальт, кадмій, свинець, ртуть, мідь, цинк, що обумовлюють симптоми хронічного отруєння. Кадмій, як добавка для збереження піни, займає особливе місце, тому що має особливі біологічні властивості і механізм вражаючої дії. Великі дози при непомірному вживанні пива впливають на обмін необхідних мікроелементів, у тому числі міді, заліза й цинку. Кадмій порушує передачу сигналів у нервових волокнах, гальмує умовні рефлекси, пригнічує вироблення гормонів: чоловічих статевих гормонів, інсуліну. Солі кадмію справляють мутагенну дію, згубно впливають на сперматогенез, вражають нирки, серце, травну та ендокринну систему. Пиво містить рослинні аналоги жіночих статевих гормонів. У відповідь на вживання пива печінка синтезує речовину, що гальмує секрецію основного чоловічого статевого гормону. Тому у чоловіків, які захоплюються пивом, формується схожа на жіночу фігура: жир відкладається на стегнах і животі, росте пивний живіт, стає ширше таз, збільшуються грудні залози. У жінок збільшується ризик захворіти на рак молочної залози. Наукові дані останніх років довели, що безпечного рівня вживання алкоголю по відношенню до раку не існує.

Під впливом алкоголю формуються неповноцінні статеві клітини, що може призводити до самовільних викиднів, мертвонароджень, народження неповноцінних дітей з вродженим алкогольним синдромом плода. Алкогольна кардіоміопатія представляє собою дифузне ураження серцевого м’язу під впливом тривалого вживання алкоголю. Проявляється серцевою недостатністю, головним проявом якої є ішемічна хвороба серця. Відмічено негативний вплив вживання пива на розвиток ожиріння, гіпертонічної хвороби, виділення з сечею необхідних організму натрію і калію. Слабоалкогольні коктейлі, в яких міститься кофеїн, також представляють загрозу здоров’ю людини. Поєднання кофеїну з алкоголем в одному енергетичному напої може викликати гострі кардіоміопатії навіть у молодих людей. Етиловий спирт, як сильний токсикант, пригнічує роботу міокарда, а кофеїн - тонізує і провокує серце до трати ресурсів і виснаження. В результаті виникає згубне коло, яке збільшує ризик смерті, особливо при неконтрольованому вживанні напоїв. Крім того, кофеїн маскує ефект дії алкоголю. Уповільнюється процес прийняття рішень, що потенційно ставить споживача в ситуацію, загрозливу для життя. Вживання алкоголю з дитинства робить таку звичку припустимою і в подальшому житті. Стан сп’яніння у підлітковому віці часто поєднуються зі способом життя високого ризику і може мати негативні соціальні, фізичні, психологічні і неврологічні наслідки у дорослому житті.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux