Правила для батьків майбутніх школярів
Після спекотного літечка, осінь, зазвичай, настає дуже непомітно. І зустрічає вона нас святом – 1 вересня! Як багато спогадів, переживань та очікувань кожен має, у зв’язку з цією датою, всіх учасників шкільного процесу охоплює вихор емоцій.
Якщо переживання і хвилювання школярів та вчителів для нас абсолютно зрозумілі, то про інших важливих учасників навчання відомо небагато. Про батьків майбутніх школярів. «Перший раз – у перший клас!», а може і не перший? Батьки дійсно хвилюються не менше, а то й більше самих школярів. І вони теж потребують «адаптації до школи». Отже, саме для батьків майбутніх школярів, наступні правила «переживання школи»:
1. Ваша дитина виросла, остаточно та незворотньо. І потрібно адекватно на це реагувати. Змінився не лише вік, але й статус дитини. Вона тепер школяр. Дійте у відповідності з цим і розширюйте коло прав та обов’язків. Але робіть це м’яко, бо ласка і тепло потрібні всім!
2. Підтримуйте зв’язок з дитиною. Це дуже важливо! Спільні інтереси та час, проведений разом, – допоможуть Вам з дітьми зберегти сімейний контакт.
3. Залучайте дитину до сімейного життя. Обговорюйте плани та проблеми, у тому числі економічні. Дитина Вас щиро любить і не влаштовуватиме істерик, якщо розумітиме реальний стан речей в родині.
4. Поважайте свою дитину. Приймайте її думки та емоції. Пам’ятайте, що обговорення внутрішньосімейних ситуацій – це не публічна розвага. Не сваріть та не критикуйте свою дитину в присутності інших людей.
5. Проблеми – це нормально. Поясніть дитині, що кожен в житті зустрічається з труднощами і потрібно вміти їх вирішувати. Покажіть, що Ваша сім’я – це безпечна територія для підтримки.
6. Розмовляйте! Про все на світі! Говоріть про погоду та курс долара. Дитині важливо відчувати, що вона може спокійно висловлювати свої думки. А ще говоріть, будь-ласка, правильно – допоможіть вчителям.
7. Відповідайте на запитання. На всі «чомучки», тому що саме це розвине у дитини інтерес до пізнання. З цікавинкою по життю набагато веселіше!
8. Впадайте у дитинство. Це нормально і весело, і морозиво татам і мамам корисне для зняття надмірною дратівливості. Ви станете ближче до дитини, якщо іноді зможете дивитися на світ її очима.
9. Хваліть свою дитину! Без фанатизму, звичайно. Коли ти маєш підтримку та слова віри у тебе за плечами, то підкорення вершин – дрібниця!
10. Можна і без «не можна». Не забороняйте все на світі. Дитина все одно зробить навпаки, бо так вона влаштована. Якщо без заборон неможна, то поясніть доступними для дитини словами її причину.
Виховання дітей – без сумніву відповідальна робота. Дозволяйте собі розслаблятися та отримувати допомогу, адже виховання це ще й процес співпраці з дитиною. Співпраці ділової та ігрової.
Тож гарного шкільного життя, батьки!
У разі консультації спеціаліста щодо взаємодії з дітьми, ви завжди маєте можливість звернутися до психологів Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району міста Києва за попереднім записом за телефоном: 518-73-72.