Перелік іноземців, яким надають дозвіл на працевлаштування в Україні, доповнили гіг-спеціалістами
Від 15 січня 2022-го року в Україні набрали чинності змінені форми заяв про отримання та продовження роботодавцем дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Відповідну постанову про це прийняв уряд (постанова № 13 від 12.01.2022 р.). Перелік категорій іноземних працівників, дозвіл на працевлаштування в Україні яким оформлюється роботодавцям, доповнено «гіг-спеціалістами».
Поняття «гіг-контракт», «гіг-спеціаліст» з’явилися в законодавстві України торік, коли парламент ухвалив Закон «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», який передбачає створення спеціального правового режиму для ІТ-галузі (його ще називають Дія Сіті), та вніс відповідні зміни в законодавство про зайнятість. Гіг-контракт - це особлива форма залучення спеціалістів, яка поєднує в собі ознаки трудового та цивільно-правового договору. При цьому співробітників не приймають в штат, а запрошують на конкретні проекти, де вони у визначені строки вирішують поставлені завдання. На відміну від ФОПів, такі фахівці матимуть ряд закріплених в законі трудових прав. Окрім того, гіг-спеціаліст матиме ряд соціальних гарантій: офіційне право на відпочинок – не менше 17 робочих днів на рік, лікарняні за рахунок компанії і Фонду соціального страхування, а також перерву у зв’язку з вагітністю і пологами для жінок, що відрізняє його від того ж фрілансера.
«Компанії, які працюють в сфері інформаційних технологій, як правило, зацікавлені в короткострокових трудових відносинах. Програмісти, дизайнери, аналітики іноді потрібні для реалізації окремих проектів - необхідності укладати з ними безстрокові трудові договори немає. Щоб укласти такий вид договору, компанії треба стати резидентом спецрежиму Дія City. Ними можуть бути лише юридичні особи, зареєстровані в Україні. Для укладення гіг-контракту спеціалісту не потрібні жодні спеціальні реєстрації, на зразок реєстрації ФОП. Компаніям - роботодавцям, в свою чергу, також не обов’язково отримувати дозвіл для застосування праці іноземців – гіг-спеціалістів», - зауважив начальник відділу з питань застосування праці іноземців та осіб без громадянства КМЦЗ Дмитро Шульга.
Довідково: У 2021-му році відділ з питань застосування праці іноземців та осіб без громадянства КМЦЗ надав роботодавцям дозволи на застосування праці 16,1 тисячі іноземців та осіб без громадянства. Термін дії ще понад 3,7 тисячі дозволів продовжено, натомість 3,9 тисячі - скасовано.
Київський міський центр зайнятості сьогодні це:
- Найбільша база можливостей
- Безкоштовні послуги для безробітних та роботодавців
т/ф 044/277-37-88