Пацієнт з інсультом має право на отримання безоплатного лікування згідно з програмою медичних гарантій – Валентина Гінзбург
Інсульт – украй небезпечне порушення мозкового кровообігу, і воно вимагає невідкладного лікування. Від того, як швидко буде надано медичну допомогу, залежить подальша доля хворого. Тож негайний виклик «швидкої» та забезпечення умов для доступного лікування у цьому випадку є критично важливими. На цьому наголосила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.
Вона зазначила, що кияни мають доступ до якісного лікування інсультів. Останніми роками комунальні медзаклади обладнано сучасним високотехнологічним устаткуванням, відкрито нові спеціалізовані відділення тощо.
Для чіткої якнайшвидшої госпіталізації пацієнта з гострим порушенням мозкового кровообігу Департамент охорони здоров’я затвердив порядок надання невідкладної медичної допомоги: «швидка» доставляє пацієнтів одразу до закладів, які уклали договір із Національною службою здоров’я і гарантовано відповідають вимогам щодо лікування інсультів. У разі необхідності проводять оперативні втручання за сучасними технологіями.
«Важливо знати та пам’ятати, що пацієнту з інсультом або підозрою на нього гарантована низка безоплатних медичних послуг, за які сплачує держава. Серед них: первинний огляд, термінова комп’ютерна томографія або магнітно-резонансна томографія, відповідні лабораторні та інструментальні дослідження. Крім того, до безоплатного пакета входять: тромболітична терапія включно з необхідними ліками, ендоваскулярне лікування (малоінвазивна хірургія судин головного мозку), нейрохірургічна допомога та забезпечення необхідними ліками з Нацпереліку», – розповіла директорка Департаменту.
Валентина Гінзбург зазначила ще два важливих моменти. По-перше, програма медичних гарантій продовжує працювати й під час воєнного стану. По-друге, внутрішньо переміщені особи можуть отримувати медичну допомогу за місцем фактичного перебування, незважаючи на реєстрацію. Пацієнту з підозрою на інсульт не потрібне направлення лікаря: це невідкладний стан, тож меддопомога надається незалежно від наявності направлення чи декларації з лікарем.
«Та попри всі можливості лікування інсульту, головне завдання – не допустити цього нападу. У багатьох випадках ризики можна мінімізувати. Мінімальна, але регулярна фізична активність; зниження надмірної ваги, рівня цукру та холестерину в крові; регулярний контроль артеріального тиску, адже його підвищення може бути безсимптомним. Якщо ж уже встановлено діагноз «гіпертонія» – обов’язковий щоденний прийом гіпотензивних препаратів. Їх, до речі, за програмою «Доступні ліки», можна отримати в аптеці безкоштовно або з невеликою доплатою», – розповіла очільниця Департаменту охорони здоров’я.
Національна служба здоров’я України звертає увагу: у разі необґрунтованої відмови в наданні медичної допомоги (або якщо комунальний чи державний медзаклад, маючи змогу продіагностувати пацієнта, направляє його на платну діагностику в приватний) треба звертатися:
- до контакт-центру МОЗ – 0-800-60-20-19;
- або на гарячу лінію НСЗУ – 16-77.
https://kyivcity.gov.ua/news/patsiyent_z_insultom_maye_pravo_na_otrimannya_bezoplatnogo_likuvannya_zgidno_z_programoyu_medichnikh_garantiy__valentina_ginzburg/