Парк з водними об’єктами вздовж проспекту Шухевича – визнано кращим реалізованим об'єктом громадського простору


Парк з водними об’єктами вздовж проспекту Шухевича став лауреатом І-го ступеня у категорії «реновація та ревіталізація» Національної Премії з ландшафтної архітектури та садового дизайну, як кращий реалізований об’єкт громадського простору.
Будівництво парку відбувалося у три етапи – за кількістю водойм, що розташовані у парку. Його загальна площа – 9,5848 га. Першу чергу було відкрито у жовтні 2018-го року, другу – у червні 2020-го року. Урочисте відкриття третьої черги парку відбулося у п`ятницю, 26 серпня, 2021-го року.
Першочергово по всій території парку було проведено роботи із розчищення озер, самої території, прокладено пішохідні та вело-доріжки з фібробетону, ФЕМу, встановлено енергозберігаюче LED-освітлення, навігаційні покажчики, зрошувальну систему, сучасні лави, урни для сміття, місточки для рибалок, альтанки для оглядові майданчики на воді, спортивні та дитячі майданчики, майданчики для воркауту, багатофункціональне спортивне поле, шаховий павільйон, майданчики для вигулу собак, сучасні громадські вбиральні, посіяно газони, висаджено квіти та кущі, дерева.
Так, лише під час реконструкції першої черги парку працівники КП УЗН Деснянського району висадили газон площею 1,9000 га, висадили більше 1200 дерев, кущів та багаторічних квітів.
Родзинкою третьої частини парку стала альтанка у кримськотатарському стилі. Вона прикрашена мозаїчною підлогою, ажурним декором карнизів і стрілоподібними арками в стилістиці кримськотатарської архітектури. Покриття сферичного купола виконано з оригінальної сучасної бітумної черепиці, яка нагадує стару черепицю. Купол увінчує шпиль.
Під час озеленення території використано рослини, які б нагадували рослинний світ Криму – туї «Смарагд», підстрижені по формі кипарисів, живопліт із самшиту та кущі троянд чайно-гібридних, флорібунда різних відтінків червоного, жовтого та рожевого кольорів. Також у парку квітнутимуть гортензії мітловидні, скупмія шкіряста Purpureus, магнолії. Крім того, на території біля третьої водойми парку на Троєщині з’явилися молоді клени, яблуні декоративні «Rudolf», верби білі, дерен, пухороплідник, спірея японська, різні види ялівцю. Було влаштовано майже 4 га газону.
«Сьогодні парк став лауреатом І-го ступеня у категорії «реновація та ревіталізація», адже відбулася повна реконструкція існуючої території. Із непролазних хащ, захаращеною чагарниками території із засміченими озерами зусиллями будівельників, комунальників, озеленювачів вона перетворилася на чудовий парк, який став родзинкою Деснянського району та улюбленим місцем відпочинку не тільки деснянців», – говорить директор КП УЗН Деснянського району Євгеній Карп.
Довідково.
Національна Премія з ландшафтної архітектури та садового дизайну присуджується за кращі ландшафтні об'єкти, виконані на території України за останні 8 років.
Премія має статус високої української професійної нагороди національного значення в галузі ландшафтної архітектури, садово-паркового мистецтва, ландшафтного будівництва, благоустрою та озеленення.
До складу журі, яке визначає переможців конкурсу, входять архітектори, містобудівники, ландшафтні дизайнери з різних країн.
«Повернення до життя» - так із латинської тлумачиться «ревіталізація». У свою чергу «реновація» по своїй суті значить «відновлення». Парк з водними об’єктами збудований на місці, де колись знаходилося село Вигруівщина. Зараз парк ніби відновлює життєдіяльність цього місця і робить Деснянський район більш привабливим.