Портал в режимі тестування та наповнення
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Основні напрямки та показники роботи Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації за жовтень 2024 року

Опубліковано 14 листопада 2024 року о 15:25
фото

Основні напрямки та показники роботи
Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації
за жовтень 2024 року

 

Інформуємо, що Указом Президента України від 24.02.2022 № 64

«Про введення воєнного стану в Україні»,

затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»,

в Україні введено воєнний стан

та указами Президента України

«Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»

 

Управління соціального захисту населення
(надалі - Управління)

Роботу Управління організовано належним чином з дотриманням встановлених правил безпеки на час воєнного стану, в умовах стабілізаційних / екстрених відключень постачання електроенергії, з виконанням рекомендацій / алгоритму дій у разі оголошення сигналу повітряної тривоги.

За жовтень до Урядового контактного центру Урядова «гаряча лінія» 1545 та КБУ «Контактний центр міста Києва» надійшло/опрацьовано в установлений термін 1941 звернення громадян.

Опрацьовано 13291 звернення громадян від Управління надання адміністративних послуг Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (ЦНАП), у відповідності до способу їх доставки.

скликання засідань комісій/рад

02, 09, 16, 23, 30.10.2024 проведено засідання комісії із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) при Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації;

  • 17.10.2024 проведено засідання опікунської ради при Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації/ розглянуто 5 питань.
  • За результатами розгляду підготовлено та направлено до суду подання /5 висновків про доцільність призначення опікунів (піклувальників)

участь у засіданні/ нараді

  • 23.10.2024 забезпечено участь представника Управління у засіданні комісії з питань встановлення меморіальних дощок при Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації.

участь у заходах

01.10.2024 участь начальника Управління в районних заходах, приурочених до Дня захисників і захисниць України. Управлінням здійснено: розробка проєкту розпорядження, формування плану загальнорайонних заходів, комунікація/узгодження дій з учасниками, укладання договору з контрагентом щодо закупівлі квіткової продукції;

10.10.2024 керівництвом Управління проведено коуч - сесію з працівниками Лівобережного управління філії Київського міського центру зайнятості стосовно реалізації механізму роботи щодо набору фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб.

У жовтні в Управлінні досягнуто такі результати:

Соціальна політика щодо внутрішньо переміщених осіб

У ДП ІОЦ єдиної Web - орієнтованої інформаційної технології формування сегменту «Облік ВПО» в Деснянському районі м. Києва обліковано 38 598 осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої території, районів проведення бойових дій, за статистичними даними, із загальної кількості: 29878 - сімей, працездатних осіб - 20063, пенсіонерів - 6511, 1589 - осіб з інвалідністю, 7336 - дітей до 18 років, жінок - 22785, чоловіків - 15813, осіб, що потребують працевлаштування - 919.

Станом на 30.10.2024 фактична кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО), облікованих з 24.02.2022 становила 21871. Фактична кількість внутрішньо переміщених осіб актуалізована, відповідно до алгоритму оптимізації ДП ІОЦ. Управлінням здійснюється аналітична робота щодо визначення діючих довідок ВПО.

Призначення державної соціальної допомоги громадянам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю/ здійснення нагляду за призначенням (перерахунку) пенсій

Спеціалісти Управління призначили державну соціальну допомогу 585 особам, які не мали права на пенсію та особам з інвалідністю, видали 459 довідок про перебування на обліку, 43 (взамін посвідчення) та 97 посвідчень особам про отримання державної соціальної допомоги; здійснили призначення тимчасової соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату - 45 особам, а також перевірили 2360 справ, зокрема 1409 пенсійних справ, призначених вперше.

Призначення державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми

Загальна кількість особових справ осіб, які отримали різні види державної соціальної допомоги становила - 11169 (без урахування громадян категорії ВПО).

Спеціалісти Управління здійснили облік 1015 особових справ багатодітних сімей, які мають право на отримання допомоги у розмірі 1700 гривень за рахунок коштів державного бюджету у вигляді субвенції до місцевих бюджетів/ надається одному з батьків дитини, що постійно проживають разом з дитиною.

Надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

Опрацьовано 997 заяв.

Комплекс реєстраційних послуг для новонароджених Є-Малятко

Опрацьовано 674 заяви.

Надання посвідчення громадянам, які одержують
державну соціальну допомогу

Спеціалісти Управління видали 341 посвідчення особам, які одержують державну соціальну допомогу на дітей з інвалідністю віком до 18 років та особи з інвалідністю з дитинства, відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю».

Соціальний захист осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС

На обліку в Управлінні перебувало 17029 особи, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, з них: 2031 - діти. Спеціалісти призначили 9814 компенсаційних виплат/оздоровлення, відповідно до заяв, які надійшли особисто або на електронні засоби комунікації.

Забезпечення технічними засобами реабілітації, засобами гігієни
та реабілітація дітей з інвалідністю

Спеціалісти Управління прийняли/опрацювали 958 заяв для забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, видали безкоштовно:

направлення до транспортної МСЕК - 14;

листи - талони для проїзду в соціальному транспорті особам з інвалідністю внаслідок війни - 40;

направлення для забезпечення ортопедичним взуттям осіб похилого віку та осіб з інвалідністю - 18;

направлення для здійснення реабілітаційних заходів із надання комплексних реабілітаційних (абілітаційних) послуг особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, дітям віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою запобігання виникненню інвалідності) - 31;

годинники - 10.

Встановлення статусів пільговим категоріям киян

З початку року спеціалісти встановили статус/видали відповідні посвідчення таким категоріям киян/особи:

особи з інвалідністю внаслідок війни - 195;

члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України - 369;

члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни - 35;

ветерана праці - 132.

Адресна матеріальна допомога окремим категорія киян

У межах видатків, передбачених в бюджеті міста Києва на 2024 рік, 52 особи окремої категорії киян подали заяву на отримання щомісячної адресної матеріальної допомоги для покриття витрат на оплату ними житлово-комунальних послуг.

Одноразова грошова допомога

Відповідно до постанови Уряду від 17.03.2023 № 239 «Деякі питання використання коштів для виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», спеціалісти Управління прийняли/опрацювали 11 заяв, загальна сума допомоги склала 8 225 700 грн.

Професійна адаптація

Відповідно до постанови Уряду від 21.06.2017 № 432 (зі змінами) «Про затвердження Порядку та умов забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільненні з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України» станом на 25.10.2024 спеціалісти Управління уклали 4 тристоронні договори на отримання послуги з професійного навчання за напрямком підготовки водіїв транспортних засобів:

  • категорії «В» з Національною академією внутрішніх справ (3 договори);
  • категорії «Д» з Малим колективним підприємством фірмою «Онєга»
    (1 договір).

Надання матеріальної допомоги малозабезпеченим особам

Спеціалісти Управління прийняли/опрацювали 283 заяви за якими сформовано відповідні справи, з метою надання матеріальної допомоги на поховання особам, які не досягли пенсійного віку та на момент смерті не працювали, не перебували на службі, не зареєстровані у Центрі зайнятості як безробітні, виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов'язалась поховати померлого.

Станом на 30.10.2024 спеціалісти прийняли 15 заяв /за якими сформовані відповідні рішення про призначення одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби.

В Управлінні прийнято/опрацьовано 724 заяви на складання актів із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду), постанови Уряду від 16.05.2024 № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період».

Забезпечення санаторно - курортного лікування

пільгової категорії громадян

Спеціалісти опрацювали 869 заяв щодо надання путівок пільговим категоріям громадян. Видано безкоштовно 350 путівок у санаторно-курортні заклади, з них оздоровлено: осіб з інвалідністю загального захворювання - 85; ветеранів праці - 111; осіб з інвалідністю внаслідок війни - 34; постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС - 98 (особи); ветеранів війни - 4; особи зі статусом «дитина війни» - 1; учасників бойових дій - 17.

Оздоровлення дітей

Видано 361 путівку (159 - супровід одного з батьків, 202 - на дітей)для оздоровлення дітей киян, які приймали (приймають) участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, віком до 14 років, та дітей - членів сімей загиблих (померлих) киян-Захисників і киянок-Захисниць України віком до 18 років у одного з батьків або іншого законного представника.

Відповідно до Порядку направлення дітей на оздоровлення та відпочинок до державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» скеровано заяви стосовно 14 дітей для оздоровлення та відпочинку у згаданому дитячому центрі.

Реабілітація дітей з інвалідністю

З метою здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, спеціалісти Управління уклали 107 двосторонніх договорів, відповідно до встановленого Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті. Також, в Управлінні видали 2 путівки (1 - супровід одного з батьків, 1 - на дітей) для оздоровлення дітей з інвалідністю з курсом реабілітації по програмі «Турбота. Назустріч киянам» на 2022 - 2024 роки».

Обстеження матеріально - побутових умов проживання громадян

Проведено 1826 актів обстеження матеріально - побутових умов сім’ї з метою визначення складу сім’ї, ступеня нужденності та факту.

Встановлення факту здійснення догляду

Складено 118 актів встановлення факту здійснення догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи або особам, які потребують постійного стороннього догляду, для перетину державного кордону громадянами України.

Організація надання соціальних послуг

Прийнято 1406 рішень про надання/відмову соціальних послуг, відповідну інформацію внесено в обліковий запис до Реєстру надавачів та отримувачів послуг.

Надано 78 направлень на проходження підготовки/перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду окремим категоріям громадян відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» без здійснення підприємницької діяльності.

Розглянуто 17 заяв та прийнято рішення про надання соціальної послуги стаціонарного догляду (поселення до будинку - інтернату).

Вчинення домашнього насильства

Опрацьовано 1085 повідомлень про вчинення домашнього насильства. Видано 4 направлення для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильство за ознакою статті, до Притулку для постраждалих осіб Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району. Видано 55 направлень для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Висновки ступеня індивідуальних потреб

Здійснено комплексне визначення та підготовлено 475 висновків ступеня індивідуальних потреб осіб/ виявлено 532 сім’ї, які перебували у складних життєвих обставинах.

Юридичне забезпечення, встановлення опіки (піклування)

та захист прав недієздатних (обмежено дієздатних) осіб

Спеціалістами Управління представлено інтереси у 269 судових засіданнях за позовами громадян в адміністративних та цивільних справах про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії.

Надання соціальних послуг населенню Деснянського району міста Києва

У Територіальному центрі соціального обслуговування Деснянського району міста Києва (надалі - Територіальний центр)

За жовтень 2024 року обліковано 1286 осіб, які перебували у складних життєвих обставинах і потребували надання соціальних послуг, надано 40546 заходів соціальних послуг, зокрема:

664 особи отримали 34 180 заходів соціальної послуги догляду вдома; 

12 осіб отримали 1939 заходів соціальної послуги паліативного догляду;

653 особи отримали 1702 заходи соціальної послуги представництва інтересів;

24 особи отримали 59 заходів соціальної послуги фізичного супроводу;

139 осіб отримали 691 захід соціальної послуги соціальної адаптації;

622 особи отримали 1 468 заходів соціальної послуги натуральної допомоги (у вигляді продуктових наборів, засобів особистої гігієни, засобів реабілітації, послуг перукаря, тесляра, манікюру/педикюру);

395 осіб отримали 395 заходів соціальної послуги інформування;

35 осіб отримали 112 заходів транспортних послуг.

Також, спеціалісти Територіального центру в жовтні опрацювали 24 звернення від громадян, які надійшли до КБУ «Контактний центр міста Києва».

Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Деснянського району міста Києва (далі - Центр)

В Центрі функціонує 6 відділень, які надають соціальні/ реабілітаційні послуги.

У відділенні денного догляду 18 дітям відповідно до індивідуальних програм реабілітації, надано 1394 соціальні послуги/ 7528 заходів денного догляду, соціальної, психологічної, педагогічної, фізичної реабілітації, медичного супроводу та організація харчування та допомога у прийнятті їжі, 18 дітей отримали харчування, також 9 дітей отримали 105 послуг/ 204 заходи із транспортного перевезення/реверс на спеціалізованому автомобілі.

Проведені тематичні культурні заходи (за планом).

У відділенні ранньої реабілітації (абілітації) 17 дітям відповідно до індивідуальних програм реабілітації, надано 1031 соціальну послугу /6528 заходів психологічної, педагогічної, фізичної реабілітації, медичного супроводу та інформування.

Проведені тематичні культурні заходи (за планом).

У відділенні психолого - педагогічної реабілітації 23 дітям відповідно до індивідуальних програм реабілітації, надано 968 соціальних послуг /7445 заходів психологічної, педагогічної, фізичної реабілітації, медичного супроводу та інформування.

У відділенні соціальної реабілітації (абілітації) 70 особам з інвалідністю відповідно до індивідуальних програм реабілітації, надано 1227 соціальних послуг /4325 заходів соціальної, педагогічної реабілітації та інформування.

Проведені тематичні культурні заходи (за планом).

Службою соціального патронажу охоплено 59 осіб з інвалідністю, надано 194 соціальні послуги /297 заходів соціальної реабілітації та інформування.

У відділенні професійної та трудової реабілітації/працетерапії (трудові майстерні) 15 особам з інвалідністю відповідно до індивідуальних програм реабілітації, надано 289 соціальних послуг /297 заходів соціальної, педагогічної реабілітації та інформування.

Деснянський районний в місті Києві центр соціальних служб
(далі - центр)

Загальна кількість сімей (осіб), щодо яких надійшла інформація (заява, повідомлення, виявлені надавачем соціальних послуг, самозвернення тощо) -1434 сім’ї /осіб.

Центром складені повідомлення про можливі випадки постраждалих від жорстокого поводження та насильства - 1032, зокрема особи, які постраждалі від торгівлі людьми - 2. Кількість сімей/осіб, охоплених послугами, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі - 338, складено актів оцінки потреб - 253.

Загалом на обліку перебувало 1462 сім’ї, в яких виховується 1836 дітей, охоплених соціальними послугами, з них перебували в складних життєвих обставинах 497 сімей /осіб, у яких виховується 583 дитини. В ході здійснення соціальної роботи з сім’ями/особам надано (з початку року) 5987 соціальних послуг, зокрема: соціального супроводу - 43 (сімей/послуг); консультування - 1197 (сімей/послуг); інформування - 1531 (сімей/послуг); представництва інтересів - 1036 (сімей/послуг); психологічної допомоги - 385 (сімей/послуг); послуга екстрено кризового втручання - 5; юридичної допомоги - 235; сприяння в отриманні гуманітарної допомоги - 1499.

Спеціалісти центру здійснили 697 оцінок потреб сім’ї /особи, також направлено до Управління 314 заяв щодо надання соціальних послуг, за якими прийнято 314 відповідних рішень.

Проведені тематичні культурні заходи (за планом).

Центр у справах сім’ї та жінок Деснянського району міста Києва

(далі - Центр)

У Центрі здійснювалась робота в рамках «Програми для кривдників» (надалі - програма) відповідно до постанови Уряду від 22.08.2018 № 658 «Про затвердження порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі».

Станом на 30.10.2024 програму проходили 25 осіб (5 - жін.; 20 - чол.) направлених за рішенням Деснянського районного суду міста Києва, пройшли програму 5 осіб, укладено 3 договори.

За рішенням Дніпровського районного суду міста Києва проходили програму 4 особи (1 - жін.; 3 - чол.).

Центром направлено 9 повідомлень до Деснянського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві щодо проходження програми для кривдників. По програмі надано 233 індивідуальні консультації (50 - жін.; 183 - чол.)

За жовтень спеціалісти Центру надавали кваліфіковані консультації клієнтам, які звернулися до Центру за юридичною та психологічною допомогою для вирішення проблемних ситуацій у власному житті й потребували допомоги, а саме:

  • юридичні послуги: надано 37 консультацій (15 - жін.; 22 - чол.), осіб /звернень 17 (5 - жін.; 12 - чол.) в т.ч. 5 осіб постраждалих від домашнього насильства;
  • психологічні послуги: надано 134 консультації (28 - жін.; 106 - чол.),
    з них: 11 постраждалих від домашнього насильства (жін.); 123 кривдники;
  • соціальні послуги: надано 20 консультацій, осіб /звернень 2, зокрема 2 випадки домашнього насильства (жін.).

Всього надано 191 індивідуальну консультацію (63 - жін.; 128 - чол.)
(осіб /звернень 54 (20 - жін.; 34 - чол.).

Постраждалих від домашнього насильства 5 (4 - жін.; 1 - чол.), за видами насильство поділяється на:

  • психологічне - 3;
  • фізичне - 2;

Протягом серпня в Притулку Центру перебувало 2 особи.

Спеціалісти Центру за звітний період брали участь у заходах,
які проводилися інституціями міста Києва та району з питань, що належать
до повноважень Центру та підвищення кваліфікації.



Управління освіти

Відповідно до Розпорядження Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 08.10.2024 р. № 796 «Про внесення змін до розпорядження Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 07.02.2024 № 110 «Про капітальний ремонт об’єктів, що фінансуються в 2024 році за рахунок бюджетних коштів по Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації» для виконання робіт з капітального ремонту по галузі «Освіта» передбачено кошти на загальну суму 152 779,4 тис. грн.

Станом на 30.10.2024 освоєно 62 644,1 тис. грн (в тому числі на реєстрації в казначействі 1 239,2 тис. грн), а саме:

  • капітальний ремонт найпростішого укриття в 2 ЗЗСО (№№ 293, 322) на суму 9 705,6 тис. грн. В ЗЗСО № 293 роботи тривають, для виконання робіт в ЗЗСО
    № 322 визначено переможця закупівлі, триває процедура укладення договору з підрядною організацією. Освоєно 3 899,3 тис. грн.
  • капітальний ремонт найпростішого укриття (в тому числі інженерних мереж) в 3 ЗЗСО (№№ 192, 263, 306) на суму 7 600,0 тис. грн. У всіх закладах роботи тривають. Освоєно 3 621,7 тис. грн.
  • капітальний ремонт найпростішого укриття (улаштування гідроізоляції фундаментів та зовнішніх стін найпростішого укриття) в ЗЗСО № 39 на суму 898,0 тис. грн. Визначено переможця закупівлі, триває процедура укладення договору з підрядною організацією.
  • капітальний ремонт будівлі із заходами енергозбереження в ЗЗСО № 276 на суму 1 500,0 тис. грн. Виконано проєктні роботи. Освоєно 1 440,6 тис. грн.
  • капітальний ремонт (заміна вікон) (підготовка до опалювального сезону та енергозбереження) в 10 ЗЗСО (№№ 39, 152, 190, 218, 251, 276, 277, 278, 282, 320) на загальну суму 29 088,0 тис. грн. У ЗЗСО № 282 роботи тривають, по ЗЗСО
    № 39 визначено переможця закупівлі, триває процедура укладення договору з підрядною організацією. У всіх інших закладах роботи завершено. Освоєно
    19 229,0 тис. грн.
  • капітальний ремонт покрівлі (підготовка до опалювального сезону та енергозбереження) в 3 ЗЗСО (№№ 212, 192, 301) на загальну суму 8 000,0 тис. грн. В 2 ЗЗСО (№№ 112, 212) роботи завершено, у ЗЗСО № 301 укладено договір з підрядною організацією, роботи розпочато. Освоєно 3 971,1 тис. грн.
  • капітальний ремонт приміщень (спортивних роздягалень) в 1 ЗЗСО (№ 39) на загальну суму 1 254,0 тис. грн. Визначено переможця закупівлі, триває процедура укладення договору з підрядною організацією.
  • капітальний ремонт найпростішого укриття в 9 ЗДО ( №№ 15, 34, 91, 111, 165, 459, 721, 770, 812) на загальну суму 12 533,0 тис. грн. У 7 закладах (№№ 15, 34, 111, 165, 721, 770, 812) роботи завершено, в 2 ЗДО (№№ 91, 459) роботи тривають. Освоєно 7 484,9 тис. грн.
  • капітальний ремонт найпростішого укриття (в тому числі інженерних мереж) в ЗДО № 811 суму 1 000,0 тис. грн. Проводиться експертиза проектно-кошторисної документації.
  • капітальний ремонт покрівлі (підготовка до опалювального сезону та енергозбереження) в 8 ЗДО (№№ 34, 165, 491, 746, 758, 770, 784, 796) на загальну суму 18 123,0 тис. грн. По всіх об’єктах роботи виконано. Освоєно 16 909,0 тис. грн.
  • капітальний ремонт (заміна вікон) (підготовка до опалювального сезону та енергозбереження) в 4 ЗДО (№№ 39, 744, 781, 797) на загальну суму 4 944,0 тис. грн. У всіх закладах роботи завершено. Освоєно 4 849,3 тис. грн.
  • капітальний ремонт (відновлення роботи закладу) в ЗДО № 782 на суму
    58 133,8 тис. грн. Здійснено коригування проєктно-кошторисної документації з проходженням експертизи, проводиться електронна закупівля робіт. Станом на 30.10.2024 на реєстрації в казначействі 1 239,2 тис. грн.



Управління культури

У жовтні 2024 року закладами культури, що знаходяться у підпорядкуванні Управління культури Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації проводились культурно-мистецькі заходи для дітей та дорослих, націлені на інтелектуальний розвиток, заохочення та активізацію громадської активності, патріотичне та національне виховання, організацію змістовного дозвілля та відпочинку дітей, психологічну реабілітацію, розширення кругозору, заохочення дітей до читання, майстер-класи, знайомство та зустрічі з цікавими творчими особистостями, концертну та конкурсну діяльність, підвищення професійної майстерності викладачів.

Значну роботи було проведено закладами до Дня української писемності і мови. Мета цих заходів: поглибити знання про свій народ, свою історію, свою Батьківщину, про історію рідної мови, її красу та багатогранність, її роль для збереження національної ідентичності. Це такі заходи: лінгвістична гра «Мовознавчі сходинки» (ЦРБ ім. П. Загребельного), консультація «Мовна святиня» (бібліотека №115), Філологічні ігри-читання для учнів школи № 190, пізнавальна презентація «Книгу читаємо - мову вивчаємо» (Бібліотека №119, літературно – музичне свято «Дзвони, рідне слово, могутніми дзвонами» (бібліотека
ім. В. Кучера), квест «Мовний круїз» (бібліотека ім. С. Олійника), літературна онлайн – подорож «Мова вдосконалює серце і розум народу», ранок «Рідна мова калинова» (бібліотека №1).

25 жовтня працівники закладів культури, відвідувачі бібліотек, працівники управління культури, учні та педагоги об’єдналися з метою написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Святкові заходи і концерти були проведені до різноманітних святкових дат: «В натхненні сила» до Дня учителя (бібліотека №115); до Всеукраїнського дня бібліотек - літературні чаювання «Частуйся читанням» (бібліотека
ім. С. Олійника),  до Дня сил територіальної оборони - бойовий вишкіл «Готові до спротиву!» (бібліотека №115).

День художника України ознаменувався низкою виставок і заходів для дітей: «Життєрадісне диво» (творча студія «Лотос» ОКЦ «Дивосвіт»); виставка «Лісові дзвіночки», ескіз-імпровізація «Малюємо літературних героїв»; арт-вікторина «Кольорова фантазія», мистецькі ігри «Весела палітра» та «Юний художник», майстер клас «Казковий персонаж» (Бібліотека №119).

До Всесвітнього дня гітари проведено святковий концерт «Музичні акорди» (бібліотека №115).

Свято до Всеукраїнського дня бібліотек та до Міжнародного дня громадян похилого віку «На розписному осені човні, пливуть мої літа у вирій» (бібліотека ім. В .Кучера) схвилювало відвідувачів теплом і сердечністю;

У бібліотеці ім. В. Кучера відбулась «Презентація роботи Деснянської районної організації Товариства Червоного Хреста України м. Києва з партнерами».

До Дня Українського Козацтва, Дня Захисників та Захисниць України, народного свята Покрови провели патріотичну годину спілкування «Козацький дух – слава та спадщина українського народу» (бібліотека ім. С. Олійника); патріотичну годину «Пекельний 2022 р.» (бібліотека № 1). Головна мета цих заходів не лише ознайомити учнів з історією козацтва, а й виховати в них шанобливе ставлення до захисників рідної землі.

У бібліотеці-філії №1 відзначили Європейський день мов English на подушках «Єдність у різноманітності» Цей день мав на меті привернути увагу до вивчення мов, до збереження культури різних національностей.

З нагоди Глобального тижня медійної та інформаційної грамотності бібліотека № 119 провела для дітей факт-checking «Як не зловити фейк?». Відеопрезентація «Небезпеки віртуального простору», тренінг «Без паніки: як перевіряти емоційні повідомлення», антифейкова інтелектуальна гра «НотаЄнота» допомогли юним користувачам покращити навички критичного мислення, навчитися виявляти замасковані під новини фейки та розібратися в надійних джерелах передавання й отримання інформації.

Під час валеологічного компасу «Ретельно руки миємо - менше хворіємо», що відбувся у Всесвітній день миття рук. діти отримали безліч корисних порад щодо особистої гігієни та переконалися, що чисті руки - це запорука здоров’я!

Творчі зустрічі з митцями сьогодення залишаються невід’ємною частиною діяльності бібліотек, однаково хвилюють і дорослих і малих читачів. Відвідувачі знайомляться з митцями, їхньою творчістю, а особисте спілкування є дуже важливим як для дітей, так і для дорослих. Цікавими і пізнавальними виявились зустрічі з поеткою і волонтеркою Ольгою Кицею, з письменницею та поеткою Лесею Пронь, творча зустріч-презентація «неЗАлежНІсть» з талановитим бучанським поетом miha, з авторкою нового захопливого містичного роману «Відьомські теревені» Дарією Китайгородською, з сучасною українською письменницею Ганною Коназюк та Дарою Корній.

Велике значення мають підготовлені бібліотеками віртуальні виставки, книжкові виставки, подорожі, лекції та бесіди такі як «Казкотерапія Катерини Єгорушкіної» до дня народження письменниці-казкарки, поетеси та психологині; до Дня ментального здоров’я «Книжки про ментальне здоров’я: як допомогти собі?»; «Всередині часу» до 90-річчя від дня народження видатного українського письменника, публіциста, дипломата і політика Юрія Миколайовича Щербака; «Знайомство з музеєм воєнного дитинства»; до 70-річчя від дня народження Зірки Мензатюк, української письменниці, казкарки, талановитої журналістки; книжкові виставки: «Читання без бар’єрів», «Німецька книжкова полиця»; лекції: «Митець у вирі війни», «Знайомство з містами стійкості України», «Відома і невідома Троєщина», бесіда-обговорення «Фаворити» з підлітками на тему їх літературних вподобань дали можливість відвідувачам заглибитись у невідоме.

Цікавими та пізнавальними були різноманітні розважальні заходи для дітей, що проводились бібліотеками району: театралізована постановка «Яскраве світло казок Зірки Мензатюк», інтерактивне заняття «Скарби гробниці фараонів», інтерактивна гра «Козацькі забави», майстер-клас «Створюємо ефективне резюме», інтерактивно-розважальна програма «День всіх святих» до дня Гелловіну, розважальний захід для дітей з особливими освітніми потребами «Пес Патрон і котик Том», подорож «Піратськими маршрутами», гелловінська кіновечірка «Кораліна в бібліотеці»!

Значна увага бібліотекарів приділяється розвитку дитячої творчості у поєднанні зі знайомством з літературними героями та природою: гурток з ліплення полімерною глиною, майстер-класи «Осінні танцівниці» та «Чарівні капелюшки».

Надважливими є заходи, націлені на збереження ментального здоров’я: послуги логопеда для найменших читачів, тренінги, надання користувачам бібліотеки психолологічної підтримки від стресу під час війни, зустрічі-тренінги для дітей та дорослих з домедичної допомоги при завалах, психологічні тренінги для ВПО тощо.

На зустрічі «Турбуємось про своє ментальне здоров’я» психолог підняла надзвичайно важливу тему – ментальне здоров'я та управління стресом; арт-терапія з психологинею Оленою Луценко «Осінній калейдоскоп» у Центрі комплексної реабілітації, майстер клас «Пан гарбуз» викликали у вихованців позитивні емоції; тренінг для учнів 5 класу «Книга про мене» та «Мій день» допомогли краще пізнати свою особистість, професійний психолог Оксана Степанюк під час тренінгу «Емоції та потреби» допомогла старшокласникам краще зрозуміти самих себе, свої реакції на ті чи інші вчинки оточуючих, події, слова До Всесвітнього дня психологічного здоров'я Олеся Нєнашева, соціальний педагог школи №202, провела для читачів stop time урок «Мені про мене» з використанням книг про ментальне здоров'я та вправ для самозаспокоєння.

Бібліотека ім. В. Кучера продовжує роботу в рамках проєкту «Ти не один» для різних вікових категорій відвідувачів: майстер-класи для ВПО «В'яжемо разом», «Веселі звірята», «Чарівна веселка», «Казкові герої», «Читаємо і малюємо», «Осінній їжачок», «Золота рибка» тощо.

Тренінги для ВПО «Тактична комунікація», «Колесо життя», «Надмірна тривога і її подолання» допомагають перебороти психологічні проблеми.

У навчальних закладах культурно-мистецького напрямку триває напружений і в той же час цікавий творчий процес. Діти підвищують свою майстерність і демонструють свої досягнення на різноманітних конкурсах та фестивалях, досягаючи визнання та високих успіхів.

У жовтні вітали вихованців КДШМ №3, школи мистецтв ім. М. Леонтовича та ОКЦ «Дивосвіт», що стали переможцями конкурсів:

Всеукраїнського конкурсу традиційної культури мистецтв імені Олени Пчілки (м. Полтава), Міжнародного конкурсу талантів «SOUL» (м. Київ), Міжнародного творчого фестивалю «Діти України – дітям Албанії», ХVI Міжнародного мистецького конкурсу «Panorama-Art, Міжнародного двотурового мультижанрового конкурсу «PODZIMNI RAPSODIE», ІV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Велика родина - моя Україна» , Всеукраїнського двотурового фестивалю-конкурсу мистецтв «Оберіг», Міжнародного багатожанрового фестивалю-конкурсу «Морський бриз» (м. Одеса, 2024), V Всеукраїнського конкурсу Верховина «STAR FEST» Чари Карпат, Міжнародного мистецького конкурсу «Яскраві талановиті».

Відбувся II (районний) тур щорічного міського конкурсу «МИСТЕЦЬКІ ГОРИЗОНТИ». За результатами ІІ туру у ІІІ турі конкурсу «Мистецькі горизонти» наш район представлятимуть Дар’я Фурсай, Марія Бистрякова, Елеонора Шошура і Дарина Бодейчук, Леонід Волошин та Вероніка Дегтярьова, Ілля Гарбар, Діана Побєдаш.

Концертна , виставкова та гастрольна діяльність є однією з надважливіших напрямків роботи мистецьких шкіл та центрів дитячої творчості. У жовтні відбулись такі заходи: концерт «Осінні зустрічі» в Будинку ветеранів, концерт- презентація журналу «Гітара в Україні N° 17», (КДШМ №3, Школа мистецтв ім. М. Леонтовича ), три благодійні концерти «Від серця до серця» до Дня вчителя (Школа мистецтв ім. М. Леонтовича)

Зразковий дитячий театр – студія «Вишневий сад» розпочав свій театральний сезон виставою «Душа подушки» (ЦЕВ «Гармонія»)

Художні виставки: «Спогади про літо», "Моя Україна" (Школа мистецтв
ім. М. Леонтовича) «Побувати у космосі», «Осіння симфонія» творча виставка робіт вихованців зразкових майстерень «Розпис по склу», «Креативне рукоділля», «Живопис.Малюнок.Скульптура», «Колаж», виставка дитячих малюнків для вихованців ДНЗ (ЦЕВ «Гармонія»); виставка дитячих малюнків вихованців клубу «Космос» «Черепаха – мандрівниця», виставка малюнків вихованців клубу «Ритм», (ОКЦ «Дивосвіт») дивують відвідувачів яскравістю барв.

А для найменшеньких вихованців проводяться майстер – класи , творчі витівки та гуртки з виготовлення різноманітних саморобок : «Вівця з поп-корну», «Створити світло і красу», «Веселі гарбузики» , «Осіннє дерево» (ЦЕВ «Гармонія»); гуртки «Декоративно-прикладне мистецтво», скульптурна ліпка «Улюблені мої творці», малюнки для воїнів «Долоньки щастя», майстер-клас з виготовлення шоколадних цукерок, костюмований урок-квест з англійської мови (ОКЦ «Дивосвіт»).

В ЦЕВ «Гармонія» та ОКЦ «Дивосвіт» працюють творчі майстерні для дорослих: клуб арт-терапії для жінок (ЦЕВ «Гармонія»), клуб багатодітних мам щодо занять з крою та шиття (ОКЦ «Дивосвіт»); театр для дорослих, що діє в ЦЕВ «Гармонія» дає дорослим щасливу можливість пережити нові почуття, розслабитись, бути смішними і кумедними, серйозними і виваженими, на якийсь час позбутися повсякденних проблем, проявити свої творчі обдарування.

Викладачі наших освітніх закладів удосконалюють та підвищують свою професійну майстерність, приймаючи участь у різноманітних майстер-класах та семінарах-практикумах, проводять відкриті уроки, що надають учасникам унікальну можливістю поглибити свої знання в професійній сфері.

Під час цих заходів викладачі обмінювалися власним досвідом, дослухались до порад більш досвідчених колег щодо роботи з учнями.

На своїх сторінках у месенджерах мистецькі школи здійснюють публікації матеріалів-розповідей про мистецтво, видатних митців минулого і сьогодення під рубрикою «Цікаво! Маємо знати».



Управління у справах молоді та спорту 

(далі - Управління)

Протягом жовтня Управлінням та ппідпорядкованими установами проведено та взято участь у спортивно-масових та молодіжних - заходів, а саме:

національно - патріотичний фестиваль «Я – молодий патріот України»;

районний етап Київських міських змагань з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч»;

скандинавська ходьба;

тренування бігового клубу «Деснянський Run Club»;

соціальний проєкт «Активні парки»;

заняття з йоги;

екскурсія стадіоном «Динамо» ім. В. Лобановського;

благодійний турнір для підтримки захисників та захисниць ЗСУ зі спортивної рибалки на вудилище.

Організація та проведення матчів ДЮФЛУ за участю КДЮШ № 14 та
ФК «Вигурівщина»

Також інформуємо, що за жовтень підготовлено 4 накази з основної діяльності

Управління у справах молоді та спорту Деснянської районної в місті Києві

державної адміністрації та 7 наказів з кадрових питань Управління у справах молоді та спорту Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації.

На виконання Закону України «Про охорону дитинства», Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», міських цільових програм, Управління веде реєстр дітей пільгових категорій Деснянського району міста Києва, які бажають оздоровитися та відпочити в таборах, відповідно реєстру, а також заяв батьків та осіб, що їх замінюють, у жовтні направлено на оздоровлення та відпочинок 33 дитини пільгових категорій до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку, а саме:

ЛОК «Верховина» (Закарпатська обл.);

ДОЗВ «Карпатський Фенікс» (Чернівецька обл., Вижицький район, с. Мигове,)

ДОТ «Карпати» ( Закарпатська обл.);

ДОЗ СТ «Чайка» (Київська обл.);

«Дитяча республіка DELUXE » (Закарпатська обл.).



Управління (Центр) надання адміністративних послуг

В Управлінні (Центрі) надання адміністративних послуг Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (далі – ЦНАП), з метою вшанування світлої пам'яті полеглих героїв під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії російської федерації проти України, щоранку о 9.00 годині проводиться загальнонаціональна хвилина мовчання.

Через ЦНАП можна отримати понад 450 адміністративних послуг.

Прийом відвідувачів у ЦНАПі здійснюється за змішаною формою обслуговування: попередньо зареєструвавшись в електронній черзі на конкретну годину або відвідавши ЦНАП у зручний час та на місці отримати талон електронної черги на прийом. Попередній запис на прийом можна здійснити за допомогою вебпорталу ЦНАП м. Києва, мобільного додатку «Київ Цифровий».

За період з 01.10.2024 по 31.10.2024 адміністраторами прийнято 7 740 заяв на отримання адміністративних послуг, з 01.01.2024 по 31.10.2024 – 102 557 заяв.

Найбільшим попитом серед відвідувачів ЦНАПу користувались послуги:

з оформлення паспортних документів – прийнято 1 813 заяви (що становить 23 % від загальної кількості прийнятих заяв);

  • соціального характеру (зокрема щодо надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, призначення державної допомоги при народженні дитини, на дітей одиноким матерям, видача направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, видача довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи тощо) – 1 342 заяви (17 %);
  • з надання витягу з Реєстру територіальної громади – 1 166 звернень (15 %);

з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб –984 заяви (13 %);

  • Департаменту соціальної та ветеранської політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (надання одноразової адресної матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення міста Києва тощо) – 611 заяв (8 %);
  • Департаменту з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (зокрема державна реєстрація права власності на нерухоме майно, обтяження речового права на нерухоме майно, припинення права власності на нерухоме майно та об’єкт незавершеного будівництва у зв’язку з його знищенням, внесення змін до записів Державного реєстру тощо) – 425 заяв (5 %);
  • з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об’єднань – 244 заяви (3 %);
  • з питань обліку, розподілу житлової площі та приватизації – 223 заяви (3 %);
  • з надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу – 150 заяв (2 %);
  • надання інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно – 145 заяв (2%);
  • Служби у справах дітей та сім’ї (зокрема видача копії розпорядження про дозвіл на укладення угод стосовно житла (майна), продовження строку дії посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї, установлення статусу, видача посвідчень батькам багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї тощо) – 118 заяв (2 %);
  • Управління державної реєстрації актів цивільного стану Департаменту з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) (державна реєстрація народження, смерті, шлюбу) – 113 звернень (2 %);
  • Управління житлово-комунального господарства Деснянської РДА (компенсація витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб) –107 заяв (1 %).

Адміністраторами ЦНАПу Деснянського району, залученими до роботи єдиного Call-центру центрів надання адміністративних послуг м. Києва, надано понад 3 280 консультацій у телефонному режимі.

У приміщенні ЦНАПу представники суб’єктів надання адміністративних послуг Деснянської РДА за графіком надають консультації громадянам. Щоп'ятниці здійснює прийом громадян юрист Лівобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Адміністратори були залучені до участі у короткочасних семінарах щодо особливостей надання адміністративних послуг на базі Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

міської державної адміністрації).

озеленення та поліпшення санітарного стану Деснянського району міста Києва, ліквідовано 20 місць утворення стихійних навалів сміття, 13 об’єктів несанкціонованої стихійної торгівлі, очищено 312 будівель/споруд від графіті, висаджено 4864 од. кущів та дерев.

Також, 26.10.2024 підпорядкованими підрозділами Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації було проведено толоку, в ході якої:

  • участь взяли – 2128 осіб;
  • вивезено сміття – 70,26 т;
  • прибрано території – 122,4 га;
  • висаджено дерев – 176;
  • висаджено кущів – 403.




Управління житлово-комунального господарства

Відповідно до розпорядження Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 08.10.2024 № 796 «Про внесення змін до розпорядження Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 07.02.2024
№ 110 «Про капітальний ремонт об’єктів, що фінансуються в 2024 році за рахунок бюджетних коштів по Деснянській районної в місті Києві державної адміністрації» Управлінням житлово-комунального господарства заплановано провести капітальний ремонт житлового фонду Деснянського району на суму 143 865,039 тис. грн.

Станом на 01.11.2024 завершено роботи з капітального ремонту житлового фонду на суму 89 851, 899 тис. грн., а саме:

  • капітальний ремонт по заміні вікон та дверей (підготовка до опалювального сезону та заходи з енергозбереження) на суму 19 238, 282 тис. грн.;
  • капітальний ремонт електричних мереж/електрощитових (підготовка до опалювального сезону та енергозбереження підготовка до опалювального сезону та заходи з енергозбереження) на суму 27 844, 494 тис. грн.;
  • капітальний ремонт вхідної групи (підготовка до опалювального сезону та заходи з енергозбереження) на суму 5 680, 013 тис. грн.;
  • капітальний ремонт фасаду (підготовка до опалювального сезону та заходи з енергозбереження) на суму 11 480, 227 тис. грн;
  • капітальний ремонт покрівель (підготовка до опалювального сезону та заходи з енергозбереження) на суму 17 863, 355 тис. грн;
  • капітальний ремонт асфальтового покриття прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів (благоустрій населених пунктів) на суму 2 377, 793 тис. грн.
  • -капітальний ремонт та заміна ліфтів на суму 5 367, 736 тис. грн.



Комунальне підприємство «Керуюча компанія
з обслуговування житлового фонду Деснянського району м. Києва»

Комунальники продовжують наводити лад на своїх балансових територіях.

Робітники з комплексного прибирання ЖЕД № 301-319 структурних підрозділів КП «Керуюча компанія» щодня забезпечують необхідний рівень прибирання та утримання в належному санітарному стані прибудинкових територій та будинків, фарбують лави, огорожі, дитячі майданчики.

Також спільно з КП «Київкомунсервіс» виконують складання, погрузку та вивезення різноманітного сміття та великогабаритних відходів.

 

 

Комунальне підприємство по утриманню

зелених насаджень Деснянського району м. Києва

У жовтні 2024 року проведено роботи із висаджування дерев – 136 шт., кущів – 4667 шт., квітів – 2,7 тис. шт., формувальної і санітарної обрізки дерев – 46 шт., формувальна та санітарна обрізка кущів – 2845 шт., видалення сухостійних та аварійних дерев – 120 шт., ремонт газону – 7000 кв. м.

Відремонтовано існуючих лав 16 шт., встановлено дерев’яних стовпчиків (надовбнів) для унеможливлення заїзду автотранспорту на зелену зону – 364 шт. Відремонтовано 8 елементів на дитячих майданчиках і 6 елементів на спортивних майданчиків.



Комунальне підприємство «Шляхово-експлуатаційне управління
по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» міста Києва

За жовтень місяць 2024 року очищено: 208 од. зливоприймачів та 324 од. оглядових колодязів. Проведено ремонт: зливоприймачів – 15 од. , оглядових колодязів – 21 од. Проведено роботи з очищення решіток ЗП по занижених місцях.

Щоденно проводяться роботи по прибиранню балансової вулично-шляхової мережі КП ШЕУ Деснянського району, підземних пішохідних переходів, зупинок громадського транспорту. Також виконані роботи з миття колесовідбійної стрічки

Проводяться роботи з поточного ремонту по вул. Будищанська.

Ведуться роботи з улаштування транспортної розв’язки: вул. П. Полуботка - вул. Я. Гніздовського.

По вул. Ш. Алейхема ведуться підготовчі роботи з влаштування безбар’єрного підходу.

Проведені роботи з:

  • середнього та дрібного ремонту – 12 428 м2
  • ремонту плавильно-заливальною машиною – 4 120 м. п.
  • ремонт струменево - ін’єкційним методом – 969 м2
  • Встановлено 5 од. обмежувальних стовпчиків.
  • Виконуються роботи з ремонтів підземних пішохідних переходів:
  • просп. Червоної Калини, 45 - універсам «Фестивальний»;
  • транспортна розв’язка просп. Червоної Калини – вул. Рональда Рейгана.

Продовжуються роботи з нанесення розмітки на балансовій вулично-дорожній мережі.



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux