Основні напрямки та показники роботи Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації за листопад 2024 року
Інформуємо, що Указом Президента України від 24.02.2022 № 64
«Про введення воєнного стану в Україні»,
затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»,
в Україні введено воєнний стан
та указами Президента України
«Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»
Управління соціальної та ветеранської політики
(надалі - Управління)
Роботу Управління організовано належним чином з дотриманням встановлених правил безпеки на час воєнного стану, з виконанням рекомендацій /алгоритму дій у разі оголошення сигналу повітряної тривоги, в умовах дії стабілізаційних/ екстрених відключень електропостачання.
За листопад до Урядового контактного центру Урядова «гаряча лінія» 1545 та
КБУ «Контактний центр міста Києва» надійшло 1971 звернень громадян, які опрацьовані в установлений термін.
Спеціалісти Управління опрацювали 14483 звернення громадян від Управління надання адміністративних послуг Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (ЦНАП), у відповідності до способу їх доставки.
Скликання засідань комісій/рад:
- 06, 13, 20, 27.11.2024 проведено засідання комісії із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) при Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації;
- 21.11.2024 проведено засідання опікунської ради при Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації/ розглянуто 10 питань. За результатами розгляду підготовлено та направлено до суду подання/ висновки (7) про доцільність призначення опікунів (піклувальників), 2 питання про встановлення опіки над майном недієздатної особи, 1 питання про надання висновку органу опіки та піклування Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації про можливість особи виконувати опікунські обов’язки;
- 29.11.2024 проведено засідання комісій з питань забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей та з питань забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
участь у нарадах/заходах:
- 12.11.2024 участь начальника Управління у нараді з питань організації заходів щодо повномасштабного вторгнення рф в Україну (тисяча днів), ініціатор: Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація.
- 19.11.2024 - участь начальника Управління у лаконічній церемонії покладання квіткової композиції до Меморіалу загиблим Захисникам і Захисницям України на території Лісового кладовища (вул. Крайня, 3); забезпечення заходу квітковою продукцією, здійснення комунікації з контрагентом.
- У моніторинговому періоді в Управлінні досягнуто такі результати:
Соціальна політика щодо внутрішньо переміщених осіб
У ДП ІОЦ єдиної Web - орієнтованої інформаційної технології формування сегменту «Облік ВПО» в Деснянському районі м. Києва обліковано 38 789 осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої території, районів проведення бойових дій, по статистиці із загальної кількості: 30045 - сімей, працездатних осіб - 20098, пенсіонерів - 6562, 1604 - осіб з інвалідністю, 7353 - дітей до 18 років, жінок - 22907, чоловіків - 15882, осіб, що потребують працевлаштування - 922.
Станом на 29.11.2024 фактична кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО), облікованих з 24.02.2022 становила 22084. Фактична кількість внутрішньо переміщених осіб актуалізована, відповідно до алгоритму оптимізації ДП ІОЦ. Спеціалістами Управлінням здійснюється аналітична робота щодо визначення діючих довідок ВПО.
Призначення державної соціальної допомоги громадянам,
які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю/ здійснення нагляду
за призначенням (перерахунку) пенсій
Спеціалісти Управління призначили державну соціальну допомогу 637 особам, які не мали права на пенсію та особам з інвалідністю, видали 495 довідок про перебування на обліку, 43 (взамін посвідчення) та 113 посвідчень особам про отримання державної соціальної допомоги; здійснили призначення тимчасової соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату - 48 особам, а також перевірили 2725 справ, зокрема 1599 пенсійних справ, призначених вперше.
Призначення державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми
Загальна кількість особових справ осіб, які отримали різні види державної соціальної допомоги становила - 11169 (без урахування громадян категорії ВПО).
За листопад здійснено облік 1015 особових справ багатодітних сімей, які мають право на отримання допомоги у розмірі 1700 гривень за рахунок коштів державного бюджету у вигляді субвенції до місцевих бюджетів/ надається одному з батьків дитини, що постійно проживають разом з дитиною.
Надання при народженні дитини одноразової
натуральної допомоги «пакунок малюка»
опрацьовано 1126 заяв;
Комплекс реєстраційних послуг для новонароджених Є-Малятко
опрацьовано 754 заяви.
Надання посвідчення громадянам,
які одержують державну соціальну допомогу
Спеціалісти Управління видали 397 посвідчень особам, які одержують державну соціальну допомогу на дітей з інвалідністю віком до 18 років та особи з інвалідністю з дитинства, відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю».
Соціальний захист осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС
На обліку в Управлінні перебувало 17000 осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, з них: 1999 - діти. Призначено 9932 компенсаційних виплат/оздоровлення, відповідно до заяв, які надійшли особисто або на електронні засоби комунікації.
Забезпечення технічними засобами реабілітації,
засобами гігієни та реабілітація дітей з інвалідністю
Спеціалісти Управління прийняли/опрацювали 1079 заяв для забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації і видали безкоштовно:
направлення до транспортної МСЕК - 15;
листи - талони для проїзду в соціальному транспорті особам з інвалідністю внаслідок війни - 42;
направлення для забезпечення ортопедичним взуттям осіб похилого віку та осіб з інвалідністю - 26;
направлення для здійснення реабілітаційних заходів із надання комплексних реабілітаційних (абілітаційних) послуг особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, дітям віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою запобігання виникненню інвалідності) - 36;
годинники - 10.
Встановлення статусів пільговим категоріям киян
З початку року спеціалісти встановили статус/видали відповідні посвідчення таким категоріям киян/особи:
особи з інвалідністю внаслідок війни - 226;
члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України - 405;
члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни - 37;
ветерана праці - 147.
Адресна матеріальна допомога окремим категорія киян
У межах видатків, передбачених в бюджеті міста Києва на 2024 рік, 52 особи окремої категорії киян подали заяву на отримання щомісячної адресної матеріальної допомоги для покриття витрат на оплату ними житлово-комунальних послуг.
Одноразова грошова допомога
Відповідно до постанови Уряду від 17.03.2023 № 239 «Деякі питання використання коштів для виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», спеціалісти Управління прийняли/опрацювали 11 заяв, загальна сума допомоги склала 8 225 700 грн.
Професійна адаптація
Відповідно до постанови Уряду від 21.06.2017 № 432 (зі змінами) «Про затвердження Порядку та умов забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільненні з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України» спеціалісти Управління уклали 4 тристоронні договори на отримання послуги з професійного навчання за напрямком підготовки водіїв транспортних засобів:
- категорії «В» з Національною академією внутрішніх справ (3 договори);
- категорії «Д» з Малим колективним підприємством фірмою «Онєга» (1 договір).
Надання матеріальної допомоги малозабезпеченим особам
Спеціалісти Управління прийняли/опрацювали 310 заяв за якими сформовано відповідні справи, з метою надання матеріальної допомоги на поховання особам, які не досягли пенсійного віку та на момент смерті не працювали, не перебували на службі, не зареєстровані у Центрі зайнятості як безробітні, виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов'язалась поховати померлого.
Також, прийнято 15 заяв /за якими сформовані відповідні рішення про призначення одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби.
В Управлінні прийнято/опрацьовано 766 заяв на складання актів із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду), постанови Уряду від 16.05.2024 № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період».
Забезпечення санаторно - курортного лікування пільгової категорії громадян
Спеціалісти Управління опрацювали 969 заяв щодо надання путівок пільговим категоріям громадян та видали безкоштовно 398 путівок у санаторно - курортні заклади, з них оздоровлено: осіб з інвалідністю загального захворювання - 100; ветеранів праці - 119; осіб з інвалідністю внаслідок війни - 44; постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС - 109 (особи); ветеранів війни - 4; особи зі статусом «дитина війни» - 1; учасників бойових дій - 21.
Оздоровлення дітей
В Управлінні видано 369 путівок (164 - супровід одного з батьків, 205 - на дітей) для оздоровлення дітей киян, які приймали (приймають) участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, віком до 14 років, та дітей - членів сімей загиблих (померлих) киян-Захисників і киянок-Захисниць України віком до 18 років у одного з батьків або іншого законного представника.
Відповідно до Порядку направлення дітей на оздоровлення та відпочинок до державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» скеровано заяви стосовно 14 дітей для оздоровлення та відпочинку у згаданому дитячому центрі.
Реабілітація дітей з інвалідністю
З метою здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, спеціалісти Управління уклали 160 двосторонніх договорів, відповідно до встановленого Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті. Також, в Управлінні видали 2 путівки (1 - супровід одного з батьків, 1 - на дітей) для оздоровлення дітей з інвалідністю з курсом реабілітації по програмі «Турбота. Назустріч киянам» на 2022 - 2024 роки».
Обстеження матеріально - побутових умов проживання громадян
Проведено 2091 актів обстеження матеріально - побутових умов сім’ї з метою визначення складу сім’ї, ступеня нужденності та факту.
Встановлення факту здійснення догляду
Складено 125 актів встановлення факту здійснення догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи або особам, які потребують постійного стороннього догляду, для перетину державного кордону громадянами України.
Організація надання соціальних послуг
Прийнято 1571 рішення про надання/відмову соціальних послуг, відповідну інформацію внесено в обліковий запис до Реєстру надавачів та отримувачів послуг.
Надано 89 направлень на проходження підготовки/перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду окремим категоріям громадян відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» без здійснення підприємницької діяльності.
Розглянуто 17 заяв та прийнято рішення про надання соціальної послуги стаціонарного догляду (поселення до будинку - інтернату).
Вчинення домашнього насильства
Опрацьовано 1210 повідомлень про вчинення домашнього насильства. Видано 4 направлення для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильство за ознакою статті, до Притулку для постраждалих осіб Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району. В Управлінні видано 59 направлень для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Висновки ступеня індивідуальних потреб
Здійснено комплексне визначення та підготовлено 497 висновків ступеня індивідуальних потреб осіб/ виявлено 586 сімей, які перебували у складних життєвих обставинах.
Відшкодування соціальних стипендій
- Здійснено нарахування соціальної стипендії студентам вищих навчальних закладів I - IV рівня акредитації, які навчаються на денній формі за державним замовленням на суму 12 756 948 грн.
Компенсації
Здійснено нарахування компенсацій та доплат підприємствам, які зареєстровані в Деснянському районі та на яких працюють громадяни, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, на суму 12 756 948 грн.
Юридичне забезпечення, встановлення опіки (піклування)
та захист прав недієздатних (обмежено дієздатних) осіб
Представлено інтереси за позовами громадян в адміністративних та цивільних справах про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії у 306 судових засіданнях.
Надання соціальних послуг населенню Деснянського району міста Києва
У Територіальному центрі соціального обслуговування
Деснянського району міста Києва
(надалі - Територіальний центр)
За листопад 2024 року обліковано 1204 особи, які перебували у складних життєвих обставинах і потребували надання соціальних послуг, надано 40546 заходів соціальних послуг, зокрема:
644 особи отримали 34 009 заходів соціальної послуги догляду вдома;
23 особи отримали 4042 заходів соціальної послуги паліативного догляду;
605 осіб отримали 1686 заходів соціальної послуги представництва інтересів;
20 осіб отримали 58 заходів соціальної послуги фізичного супроводу;
81 особи отримала 529 заходів соціальної послуги соціальної адаптації;
1085 осіб отримали 3 009 заходів соціальної послуги натуральної допомоги (у вигляді продуктових наборів, засобів особистої гігієни, засобів реабілітації, послуг перукаря, тесляра, манікюру/педикюру);
410 осіб отримали 410 заходів соціальної послуги інформування;
60 осіб отримали 170 заходів транспортних послуг.
Також, опрацьовано 20 звернень від громадян, які надійшли до КБУ «Контактний центр міста Києва».
Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю
Деснянського району міста Києва (далі - Центр)
В Центрі функціонує 6 відділень, які надають соціальні/ реабілітаційні послуги.
У відділенні денного догляду 19 дітям відповідно до індивідуальних програм реабілітації надано 1225 соціальних послуг/ 6583 заходи денного догляду, соціальної, психологічної, педагогічної, фізичної реабілітації, медичного супроводу та організація харчування та допомога у прийнятті їжі, 19 дітей отримали харчування, також 9 дітей отримали 73 послуги/ 146 заходів із транспортного перевезення/реверс на спеціалізованому автомобілі.
Проведені тематичні культурні заходи (за планом).
У відділенні ранньої реабілітації (абілітації) 14 дітям відповідно до індивідуальних програм реабілітації надано 910 соціальних послуг /6441 захід психологічної, педагогічної, фізичної реабілітації, медичного супроводу та інформування.
Проведені тематичні культурні заходи (за планом).
У відділенні психолого - педагогічної реабілітації 24 дітям відповідно до індивідуальних програм реабілітації надано 875 соціальних послуг /5592 заходів з психологічної, педагогічної, фізичної реабілітації, медичного супроводу та інформування.
У відділенні соціальної реабілітації (абілітації) 58 особам з інвалідністю відповідно до індивідуальних програм реабілітації надано 695 соціальних послуг /3655 заходів соціальної, педагогічної реабілітації та інформування.
Проведені тематичні культурні заходи (за планом).
Службою соціального патронажу охоплено 48 осіб з інвалідністю, надано 68 соціальних послуг /122 заходів соціальної реабілітації та інформування.
У відділенні професійної та трудової реабілітації/працетерапії (трудові майстерні) 14 особам з інвалідністю відповідно до індивідуальних програм реабілітації надано 235 соціальних послуг /675 заходів соціальної, педагогічної реабілітації та інформування.
Деснянський районний в місті Києві центр соціальних служб
(далі - Центр)
Загальна кількість сімей (осіб), щодо яких надійшла інформація (заява, повідомлення, виявлені надавачем соціальних послуг, самозвернення тощо) -1551 сім’я /осіб.
Спеціалісти Центру склали повідомлення про можливі випадки постраждалих від жорстокого поводження та насильства - 1113, зокрема особи, які постраждалі від торгівлі людьми - 2. Кількість сімей/осіб, охоплених послугами, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі - 364, актів оцінки потреб складено - 308.
Загалом на обліку перебувало 1516 сімей, в яких виховується 1911 дітей, охоплених соціальними послугами, з них перебували в складних життєвих обставинах 527 сімей /осіб, у яких виховується 621 дитина. В ході здійснення соціальної роботи з сім’ями/особам надано (з початку року) 6181 соціальну послугу, зокрема: соціального супроводу - 43 (сімей/послуг); консультування - 1245 (сімей/послуг); інформування - 1585 (сімей/послуг); представництва інтересів - 1090 (сімей/послуг); психологічної допомоги - 416 (сімей/послуг); послуга екстрено кризового втручання - 5; юридичної допомоги - 267; сприяння в отриманні гуманітарної допомоги - 1569.
Спеціалісти центру здійснили 786 оцінок потреб сім’ї /особи, також направили до Управління 344 заяв щодо надання соціальних послуг, за якими прийнято 344 відповідних рішень.
У центрі проведені тематичні культурні/меморіальні заходи (за планом).
Центр у справах сім’ї та жінок Деснянського району міста Києва
(далі - Центр)
У Центрі здійснювалась робота в рамках «Програми для кривдників» (надалі - програма) відповідно до постанови Уряду від 22.08.2018 № 658 «Про затвердження порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі».
Станом на 29.11.2024 програму проходили 13 осіб (1 - жін.; 12 - чол.) направлених за рішенням Деснянського районного суду міста Києва, пройшли програму 4 особи, укладено 1 договір.
За рішенням Дніпровського районного суду міста Києва проходили програму 4 особи (1 - жін.; 3 - чол.).
Спеціалісти Центу направили 11 повідомлень до Деснянського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві щодо проходження програми для кривдників. По програмі в Центрі надано 205 індивідуальних консультацій (45 - жін.; 160 - чол.)
У моніторинговому періоді спеціалісти Центру надавали кваліфіковані консультації клієнтам, які звернулися до Центру за юридичною та психологічною допомогою для вирішення проблемних ситуацій у власному житті й потребували допомоги, а саме:
- юридичні послуги: надано 26 консультацій (5 - жін.; 21 - чол.), осіб /звернень 8 (1 - жін.; 7 - чол.) в т.ч. 1 особа постраждалих від домашнього насильства;
- психологічні послуги: надано 147 консультацій (36 - жін.; 111 - чол.), з них: 23 постраждалих від домашнього насильства (жін.); 124 кривдники;
- соціальні послуги: надано 17 консультацій, осіб /звернень 1, зокрема 1 випадок домашнього насильства (жін.).
Всього надано 190 індивідуальних консультацій (58 - жін.; 132 - чол.) (осіб /звернень 39 (12 - жін.; 27 - чол.).
Постраждалих від домашнього насильства 7 (5 - жін.; 2 - чол.), за видами насильство поділяється на:
психологічне - 5;
фізичне - 2.
Протягом листопада в Притулку Центру перебувала 1 особа
Управління освіти
Відповідно до Розпорядження Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 08.10.2024 р. № 796 «Про внесення змін до розпорядження Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 07.02.2024 № 110 «Про капітальний ремонт об’єктів, що фінансуються в 2024 році за рахунок бюджетних коштів по Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації» для виконання робіт з капітального ремонту по галузі «Освіта» передбачено кошти на загальну суму 152 779,4 тис. грн. Станом на 29.11.2024 освоєно 72 434,5 тис. грн (з них на реєстрації в казначействі 1 513,5 тис. грн), а саме:
-капітальний ремонт найпростішого укриття в 2 ЗЗСО (№ 293, 322) на загальну суму 9 705,6 тис. грн. В обох закладах роботи тривають. Освоєно 5 412,7 тис. грн. (з них на реєстрації в казначействі 1 513,5 тис. грн).
- капітальний ремонт найпростішого укриття (в тому числі інженерних мереж) в 3 ЗЗСО (№№ 192, 263, 306) на суму 7 600,0 тис. грн. В ЗЗСО № 263, 306 роботи тривають, в ЗЗСО № 306 роботи виконано. Освоєно 4 064,1 тис. грн.
- капітальний ремонт найпростішого укриття (улаштування гідроізоляції фундаментів зовнішніх стін укриття) в ЗЗСО № 39 на суму 898,0 тис. грн. Роботи тривають.
- капітальний ремонт будівлі із заходами енергозбереження в ЗЗСО № 276 на суму 1 500,0 тис. грн. Виконано проєктні роботи. Освоєно 1 440,6 тис. грн.
- капітальний ремонт (заміна вікон) (підготовка до опалювального сезону та енергозбереження) в 10 ЗЗСО (№ № 39, 152, 190, 218, 251, 276, 277, 278, 282, 320) на загальну суму 29 088,0 тис. грн. У 2 ЗЗСО (№ 39, 282) роботи тривають, по всіх інших об’єктах роботи виконано. Освоєно 20 981,4 тис. грн.
капітальний ремонт покрівлі (підготовка до опалювального сезону та енергозбереження) в 3 ЗЗСО (№№ 212, 192, 301) на загальну суму 8 000,0 тис. грн. В ЗЗСО № 301 роботи на стадії завершення, у 2 ЗЗСО (№ 192, 212) роботи виконано. Освоєно 6 053,8 тис. грн.
капітальний ремонт приміщень (спортивних роздягальнь) в ЗЗСО № 39 на суму 1 254,0 тис. грн. Роботи тривають.
- капітальний ремонт найпростішого укриття в 9 ЗДО ( №№ 15, 34, 91, 111, 165, 459, 721, 770, 812) на загальну суму 12 533,0 тис. грн. В ЗДО № 459 роботи на стадії завершення. У всіх інших закладах роботи виконано. Освоєно 11 014,8 тис. грн.
- капітальний ремонт найпростішого укриття (в тому числі інженерних мереж) в ЗДО № 811 на суму 1 000,00 тис. грн. Для виконання ремонтних робіт укладено договір з підрядною організацією.
капітальний ремонт покрівлі (підготовка до опалювального сезону та енергозбереження) в 8 ЗДО (№№ 34, 165, 491, 746, 758, 770, 784, 796) на загальну суму 18 123,0 тис. грн. По всіх об’єктах роботи виконано. Освоєно 17 347,0 тис. грн.
- капітальний ремонт (заміна вікон) (підготовка до опалювального сезону та енергозбереження) в 4 ЗДО (№№ 39, 744, 781, 797) на загальну суму 4 944,0 тис. грн. У всіх закладах роботи завершено. Освоєно 4 880,9 тис. грн.
- капітальний ремонт (відновлення роботи закладу) в ЗДО № 782 на суму 58 133,8 тис. грн. Здійснено коригування проєктно-кошторисної документації з проходженням експертизи, триває електронна закупівля робіт. Освоєно 1 239,2 тис. грн.
-
Управління культури
У листопаді 2024 року закладами культури, що знаходяться у підпорядкуванні Управління культури Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, проводилась робота за культурно-мистецькими напрямками: святкові заходи для дітей та дорослих, заохочення та активізацію громадської активності, патріотичне та національне виховання, організація змістовного дозвілля та відпочинку дітей, психологічна реабілітація, розширення кругозору, заохочення дітей до читання, майстер-класи, знайомство та зустрічі з цікавими творчими особистостями, концертна та конкурсна діяльність, підвищення професійної майстерності викладачів.
Бібліотеки ЦБС продовжують знайомити читачів з відомими письменниками та художниками Деснянського району. Тож у листопаді відбулись зустрічі читачів з поетом, дитячим письменником Іваном Андрусяком (ЦРБ ім. П. Загребельного). До 50-річчя від дня народження Євгенії Гапчинської – художниці і мисткині були представлені роботи, що нагадують дивовижний світ казки та дитинства. Національний тиждень дитячого читання у ЦРБ ім. П. А. Загребельного розпочався із зустрічі з дитячим письменником та військовим – Сергієм Пантюком, під час якої письменник розповів дітям про свої найпопулярніші книжки – «Емоджинаріум, або Подорож у світ почуттів», «Абетку грибника» та Вінчі і Едісон», зміст яких об’єднують веселі пригоди.
Одним з напрямків роботи публічних бібліотек є організація віртуальних виставок і подорожей, які доступні читачам у відеоперегляді.
Цікавими і пізнавальними виявилися відеопрезентація до 140-річчя від дня народження репресованого мовознавця Григорія Голоскевича, віртуальна виставка «Жіноче лідерство», відеопрезентація до 85-річчя від дня народження Титуленка Володимира Сергійовича, відомого українського художника-живописця, нашого краянина.
Галерея мистецтв підготувала Інтерактивнау лекцію від Бюро театралізованих екскурсій про Чернігівську губернію.
Вся світова демократична спільнота відзначає День заснування Європейського Союзу! З нагоди свята ЦРБ ім. П. А. Загребельного влаштувала літературний круїз для дітей «Європа на твоїй долоні».
Напередодні Дня екскурсій вихованці Центру реабілітації відвідали Будинок культури Деснянського району, де оглянули виставку картин та вишиванок.
В Галереї мистецтв відбулися відразу два чудових заходи - ретроспективна виставка творів Народного художника Валерія Франчука до скорботних днів пам'яті жертв голодоморів «Осмислення. Розгойдані дзвони пам’яті» і презентація творчості Ніни Горик, відомої письменниці, лауреатки численних літературних конкурсів, з Волинського краю а саме її поетичної збірки «Лінії оборони».
Роковини вшанування пам`яті жертв Голодомору ЦРБ ім. П. А. Загребельного відзначила зустріччю з письменницею та громадською діячкою – Наталією Дзюбенко-Мейс.
Бібліотека ім. В. Кучера провела акцію «Засвіти свічку» та «Голокост: душа розіп'ята на хресті» до Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій.
1000 днів війни… Це час, який став відліком, що змінив нас назавжди. 1000 днів стійкості, соборності та незламності. Акції вшанування великого подвигу нашого народу відбулись в усіх бібліотеках і мистецьких школах: працівники бібліотеки для дітей на Лісовому провели зустріч з учнями школи І-ІІІ ступенів № 218 - говорили про силу, мужність, дружбу, побратимство з героями сучасності, військовослужбовцями 112 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ.
За ініціативи Управління культури та підтримки маркет-моллу «Даринок» провели онлайн фотоконкурс «1000 обіймів з воїном». Процедура нагородження переможців відбулась 28 листопада, в ході якої глядачі зустрілися з героями та авторами світлин. Цей конкурс став символом любові, вдячності, тепла та вірності, які ми даруємо нашим героям-захисникам України.
Деснянці придбали та доправили на позиції автомобіль для 25 окремого стрілецького батальйону військової частини А4017. Ця автівка була придбана завдяки зборам на благодійних концертах, виставках, фестивалях, які організовували Управління культури Деснянської РДА разом з Азербайджанським культурним центром та Дитячою школою мистецтв № 3.
До Національного тижня дитячого читання бібліотека для дітей № 2 провела онлайн-фестиваль «Сімейне читання», де щодня, дитячі письменники долучались до ефірів у Facebook чи Instagram, щоб прочитати свої твори наживо. Серед учасників: Галина Ткачук, Іван Малкович, Мія Марченко, Катерина Пекур, Зірка Мензатюк, Катерина Штанко та інші талановиті автори й авторки.
У бібліотеках ЦБС організована робота дитячих гуртків. Наприклад, гурток з ліплення полімерною глиною приносить дітям неймовірну радість і задоволення, а також можливість проявити себе в творчості.
У листопаді бібліотечні фонди поповнились підбіркою нової літератури. ЦРБ ім. П. Загребельного презентувала знайомство з німецькою книжковою полицею.
ЦРБ ім. П. Загребельного продовжує заняття з вивчення української мови разом з Рухом «Єдині».
З початку повномасштабного вторгнення рівень стресу в нашому житті стрімко зріс. Важливими стали знання, як правильно з ним справлятися. Саме тому ЦРБ ім. П. А. Загребельного влаштовує тренінги – практикуми «Ментальне здоров’я»; бібліотека №115 – «Сила в собі. Подолання стресу» з психологинею Ольгою Беленок. Бібліотека ім. В. Кучера проводить тренінги по ментальному здоров’ю для ВПО за програмою «Ти не один».
У бібліотеці ім. С. Олійника відбулась інформаційна година «Поговори зі мною», присвячена важливій темі підтримки ментального здоров’я під час війни. Бібліотекарка представила пізнавальне відео, підготовлене досвідченим психологом, що спеціалізується на тематиці психологічної
Бібліотека для дітей на Лісовому – Воркшоп для дітей «Відправ стрес у нокаут»
Такі заходи як бесіда-застереження «Світло на темному шляху» до Міжнародного дня протидії СНІДу, до Міжнародного дня прав дитини «Знай! Розумій! Вивчай!», семінар «Здорове вирішення конфлікту» дають дітям застереження від негативних явищ у нашому світі і підказують шляхи як захистити себе.
До Всесвітнього дня екології пройшов еко-мікс «Внесок у здоров’я планети». Вчились сортувати сміття, дізнались про «сміттєслонів», навчились бачити різницю між сміттям і відходами, надихались тематичною літературою і готувались врятувати планету.
Значна кількість заходів пізнавального характеру проводиться бібліотеками району:
- ЦРБ ім. П. А. Загребельного - Знайомство з колоритною культурою корінних народів Криму;
- Бібліотека № 119 - Мовні витребеньки До Всесвітнього дня скоромовки; віртуальна виставка «Вчимося мови та розмови»;
- у всесвітній день доброти бібліотека № 119 провела для читачів годину доброти «Добром примножимо добро».
У навчальних закладах культурно-мистецького напрямку триває напружений і в той же час цікавий творчий процес. Діти підвищують свою майстерність і демонструють свої досягнення на різноманітних конкурсах та фестивалях, досягаючи визнання та високих успіхів.
У листопаді вітали вихованців КДШМ №3, школи мистецтв ім. М. Леонтовича, ДМШ № 24, ОКЦ «Дивосвіт» та ЦЕВ «Гармонія», що стали переможцями конкурсів:
Двотурового Міжнародного багатожанрового фестивалю-конкурсу мистецтв «Морський бриз», ХІІІ Всеукраїнського двотурового учнівського та студентського конкурсу музичного мистецтва «Київський Колорит», ІІІ туру щорічного міського конкурсу «Мистецькі горизонти», Відкритого фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни», VІ Міжнародного фестивалю-конкурсу «Талановиті діти та молодь», Всеукраїнського багатожанрового конкурсу мистецтв, Міжнародного двотурового фестивалю-конкурсу KYIV ART FEST, ІІ Міжнародного конкурсу малюнку «Малюємо українською. Абетка», присвяченого Дню української писемності та мови, Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!» (І етап), Всеукраїнського фестивалю з різних напрямків хореографії «Кубок України», Міжнародного фестивалю – конкурсу «Київ єднає», Міжнародного двотурового конкурсу мистецтв «Сузір’я талантів».
Своєю майстерністю зачаровували виставки дитячих робіт з образотворчого мистецтва та ДПМ: Міська виставка робіт випускників закладів мистецької освіти (Київ 2024, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, виставкова зала НАОМА); виставка учнів 1Б класу художнього відділення «Моя перша виставка», виставка в музеї Марії Заньковецької «ДЕ «СОНЯШНИК» - ТАМ І СОНЯЧНО!».
Невід’ємною частиною роботи мистецьких шкіл та центрів дитячої творчості є концертна, виставкова та гастрольна діяльність. У листопаді відбулись такі заходи: Відео — презентація патріотичних матеріалів «Відлік мужності: тисяча днів війни за свободу», урочисте відкриття 55-го концертного сезону Київської дитячої філармонії «Мистецький вернісаж», урочистий захід із запрошенням побратимів загиблого випускника школи Давида Якушина «Загартована воля», приурочений виповненню тисячі днів від початку повномасштабного вторгнення, виховна година «Україна — країна нескорених!», патріотичний перфоменс учнів театрального відділення «Народ мій є! Народ мій завжди буде!», трепетна акція «Тихо свічка мерехтить... На долонці зернечко лежить...», тепла та зворушлива зустріч, присвячена 40-річчю створення КЗ СМО «МУЗИЧНА ШКОЛА N 4» Херсонської міської ради «Ювілейний експрес із Херсона», святкові урочистості до Дня працівників культури і майстрів народного мистецтва, нагородження кращих представників галузі та концертні вітання від учнів, народно-пісенна подія «КУЛЬТУРНЕ ПІДПІЛЛЯ» в Козацькій гімназії № 283, концерт – лекторій Пісенна Україна.
Продовжує свою роботу суботній арт - простір для жінок та майстер-класи для найменшеньких.
В усіх закладах відбулись заходи до Дня Гідності та Свободи - патріотична виставка «За Україну, за її волю!»; «Запали свічку» - до Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору, до 1000 днів війни – презентація композиції «Ми є!» та прем’єра вистави «4.5.0» Артура Артіменьєва, виставка творчих робіт учнів художнього відділення «1000 днів мужності, боротьби та незламності», виставки дитячих малюнків до 1000 днів війни: «Разом - ми сила», «Йти вперед до перемоги!», «Ми - українці: честь і слава незламним!», «За честь, за волю, за українську долю!», «Все буде Україна».
Викладачі наших освітніх закладів удосконалюють та підвищують свою професійну майстерність, приймаючи участь у різноманітних майстер-класах та семінарах-практикумах, проводять відкриті уроки, що надають учасникам унікальну можливістю поглибити свої знання в професійній сфері.
Під час цих заходів викладачі обмінюються власним досвідом, дослухаються до порад більш досвідчених колег щодо роботи з учнями. У листопаді було проведено:
- VІ Міжнародна учнівська конференція «МИСТЕЦТВО БЕЗ МЕЖ: ШЛЯХ ДО НАУКИ»,
Майстер-класи з фортепіано, концертмейстерів, народних та духових інструментів, вокалу завжди підкреслюють високий професійний рівень наших викладачів.
Відкриті уроки - відкритий урок викладача Тетяни Мурінської на тему:
«Гра музичних творів з використанням різних нюансів», відкритий урок у театральному класі на тему: «Магія образів. Розвиток уяви через творчі експерименти», відкритий урок сольфеджіо в 4 класі «Виховання гармонічного слуху шляхом роботи над двоголоссям», відкрите заняття з образотворчого мистецтва на тему «Зентангл».
На своїх сторінках у месенджерах мистецькі школи запровадили сторінку для публікацій матеріалів-розповідей про мистецтво, видатних митців минулого і сьогодення під рубрикою «Цікаво! Маємо знати».
Управління молоді та спорту
(далі - Управління)
Протягом листопада Управлінням та підпорядкованими установами проведено та взято участь у спортивно-масових та молодіжних - заходів, а саме:
відкритий турнір з настільного тенісу на першість Деснянського району міста Києва «Моя Троєщина»;
районний захід з нагоди Міжнародного дня студента;
Скандинавська ходьба;
тренування бігового клубу «Деснянський Run Club»;
соціальний проєкт «Активні парки»;
участь у святі зариблення;
екскурсія в музей Кличка;
матчі ДЮФЛУ за участю КДЮСШ № 14 та ФК «Вигурівщина».
Також, за листопад підготовлено 14 наказів з основної діяльності
Управління молоді та спорту Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації та 14 наказів з кадрових питань Управління молоді та спорту Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації.
На виконання Закону України «Про охорону дитинства», Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», міських цільових програм, Управління веде реєстр дітей пільгових категорій Деснянського району міста Києва, які бажають оздоровитися та відпочити в таборах, відповідно реєстру, а також заяв батьків та осіб, що їх замінюють, у листопаді направлено на оздоровлення та відпочинок 13 дітей пільгових категорій до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку, а саме:
ДОЗВ «Карпатський Фенікс» (Чернівецька обл., Вижицький район, с. Мигове,)
ДОТ «Карпати» ( Закарпатська обл.);
ДОЗ СТ «Чайка» (Київська обл.).
Управління (Центр) надання адміністративних послуг
В Управлінні (Центрі) надання адміністративних послуг Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (далі – ЦНАП), з метою вшанування світлої пам'яті полеглих героїв під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії російської федерації проти України, щоранку о 09.00 годині проводиться загальнонаціональна хвилина мовчання.
Через ЦНАП можна отримати понад 450 адміністративних послуг.
Прийом відвідувачів у ЦНАПі здійснюється за змішаною формою обслуговування: попередньо зареєструвавшись в електронній черзі на конкретну годину або відвідавши ЦНАП у зручний час та на місці отримати талон електронної черги на прийом. Попередній запис на прийом можна здійснити за допомогою вебпорталу ЦНАП м. Києва, мобільного додатку «Київ Цифровий».
За період з 01.11.2024 по 30.11.2024 адміністраторами прийнято 6 739 заяв на отримання адміністративних послуг, з 01.01.2024 по 30.11.2024 – 109 295 заяв.
Найбільшим попитом серед відвідувачів ЦНАПу користувались послуги:
з оформлення паспортних документів – прийнято 1 498 заяв (що становить 22 % від загальної кількості прийнятих заяв);
- соціального характеру (зокрема щодо надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, призначення державної допомоги при народженні дитини, на дітей одиноким матерям, видача направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, видача довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи тощо) – 1 156 заяв (17 %);
- з надання витягу з Реєстру територіальної громади – 1 143 звернення (17 %);
з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб – 796 заяв (12 %);
- Департаменту соціальної та ветеранської політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (надання одноразової адресної матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення міста Києва тощо) – 535 заяв (8 %);
- Департаменту з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (зокрема державна реєстрація права власності на нерухоме майно, обтяження речового права на нерухоме майно, припинення права власності на нерухоме майно та об’єкт незавершеного будівництва у зв’язку з його знищенням, внесення змін до записів Державного реєстру тощо) – 367 заяв (5 %);
- з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об’єднань – 231 заява (3 %);
- з питань обліку, розподілу житлової площі та приватизації – 204 заяви (3 %);
- надання інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно – 131 заява (2%);
- Служби у справах дітей та сім’ї (зокрема видача копії розпорядження про дозвіл на укладення угод стосовно житла (майна), продовження строку дії посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї, установлення статусу, видача посвідчень батькам багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї тощо) – 120 заяв (2 %);
- Управління житлово-комунального господарства Деснянської РДА (компенсація витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб) –118 заяв (2 %);
- Управління державної реєстрації актів цивільного стану Департаменту з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) (державна реєстрація народження, смерті, шлюбу) – 106 звернень (2 %).
- Адміністраторами ЦНАПу Деснянського району, залученими до роботи єдиного Call-центру центрів надання адміністративних послуг м. Києва, надано понад 3 450 консультацій у телефонному режимі.
У приміщенні ЦНАПу представники суб’єктів надання адміністративних послуг Деснянської РДА за графіком надають консультації громадянам. Щоп'ятниці здійснює прийом громадян юрист Лівобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Адміністратори були залучені до участі у короткочасних семінарах щодо особливостей надання адміністративних послуг на базі Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Управління благоустрою та підприємництва
Спеціалістами Управління благоустрою та підприємництва Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (далі - Управління) щоденно забезпечується дієвий контроль за належним санітарно-технічним станом території Деснянського району на предмет дотримання Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 № 1051/1051.
На виконання розпорядження Київського міського голови 16.09.2024 № 837 «Про проведення осіннього двомісячника з благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану міста Києва у 2024 році», розпорядження в.о. голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 16.09.2024 № 751 «Про проведення осіннього двомісячника з благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану Деснянського району міста Києва у 2024 році» та, з метою поліпшення рівня благоустрою, санітарного та технічного стану об’єктів районної інфраструктури, забезпечення готовності районного господарства до експлуатації в осінньо-зимовий період 2024/2025 років, Управлінням вживаються заходи з виявлення та ліквідації стихійних навалів сміття, ліквідації несанкціонованої стихійної торгівлі та очищення будівель та споруд від графіті.
Станом на 30.11.2024, в рамках проведення осіннього двомісячника з благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану Деснянського району міста Києва, ліквідовано 30 місць утворення стихійних навалів сміття, 164 об’єкти несанкціонованої стихійної торгівлі, очищено 679 будівель/споруд від графіті, висаджено 1334 од. дерев.
Додатково, із врахуванням настання зимового періоду, забезпечується контроль за своєчасним прибирання та вивезення снігу та накрижень із балансових, підвідомчих та прилеглих територій підприємств всіх форм власності, приділяється особлива увага за очищенням під’їздів до медично-профілактичних установ, навчальних закладів, внутрішньоквартальних проїздів, доріжок, прибудинкових територій, пішохідних переходів, тротуарів, місць для паркування транспорту, зупинок громадського транспорту, сходових маршів у підземні переходи, входів на станції метрополітену, а також забезпечується контроль за виконанням робіт з посипання піскосоляною сумішшю міждворових проїздів та тротуарів, своєчасного очищення покрівель будинків від снігу та бурульок, огородження небезпечних місць (накопичення снігу на покрівлях) з урахуванням траєкторії можливого падіння бурульок і снігових накрижень.
Комунальне підприємство «Керуюча компанія
з обслуговування житлового фонду Деснянського району м. Києва»
Комунальники продовжують наводити лад на своїх балансових територіях.
Робітники з комплексного прибирання ЖЕД № 301-319 структурних підрозділів КП «Керуюча компанія» щодня забезпечують необхідний рівень прибирання та утримання в належному санітарному стані прибудинкових територій та будинків, фарбують лави, огорожі, дитячі майданчики.
Також спільно з КП «Київкомунсервіс» виконують складання, погрузку та вивезення різноманітного сміття та великогабаритних відходів.
Комунальне підприємство по утриманню
зелених насаджень Деснянського району м. Києва
У листопаді 2024 року проведено роботи із висаджування дерев – 348 шт., формувальна та санітарна обрізка кущів – 2655 шт., видалення сухостійних та аварійних дерев – 26 шт., ремонт газону – 366 кв.м.
Відремонтовано існуючих лав 7 шт., встановлено дерев’яних стовпчиків (надовбнів) для унеможливлення заїзду автотранспорту на зелену зону – 50 шт. Відремонтовано 2 елементів на дитячих майданчиках і 1 елементів на спортивних майданчиків.
Комунальне підприємство «Шляхово-експлуатаційне управління
по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них
У листопаді 2024 року очищено: 54 од. зливоприймачів та 14 од. оглядових колодязів. Проведено ремонт: зливоприймачів – 32 од. , оглядових колодязів – 11 од. Проведено роботи з очищення решіток ЗП по занижених місцях.
Щоденно проводяться роботи по прибиранню балансової вулично-шляхової мережі КП ШЕУ Деснянського району, підземних пішохідних переходів, зупинок громадського транспорту. Також виконані роботи з миття колесовідбійної стрічки.
Проведені роботи зимового утримання: очищення від снігу та ожеледі зупинок громадського міського транспорту, наземних та підземних пішохідних переходів, зливоприймачів. Виконані роботи з механізованого прибирання балансової вулично-шляхової мережі вулиць, тротуарів, міжквартальних проїздів від снігу та ожеледі.
Продовжуються роботи з середнього ремонту по вул. Будищанська.
Закінчені роботи: з улаштування транспортної розв’язки по вул. П. Полуботка - вул. Я. Гніздовського; дрібний ремонт по вул. Р. Лісовського; по вул. Шалом Алейхема влаштовано два пониження на наземних пішохідних переходах.
Встановлено огородження дорожнього металевого бар’єрного типу 516 м, та світлоповертальних елементів на нього на просп. Романа Шухевича (від транспортної розв'язки на перетині з вул. Оноре де Бальзака до Керченської площі).
Виконані роботи з ремонтів підземних пішохідних переходів:
просп. Леоніда Каденюка (Гагаріна) – вул. Вінстона Черчилля (Червоноткацька);
вул. Братиславська – вул. Ореста Левицького (Курчатова);
транспортна розв’язка просп. Червоної Калини – вул. Олександри Екстер (Марини Цвєтаєвої).