Основні напрямки та показники роботи Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації за квітень 2025 року


Інформуємо, що Указом Президента України від 24.02.2022 № 64
«Про введення воєнного стану в Україні»,
затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»,
в Україні введено воєнний стан
та указами Президента України
«Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»
Управління соціальної та ветеранської політики
(надалі - Управління)
Роботу Управління організовано належним чином з дотриманням встановлених правил безпеки на час воєнного стану, з виконанням рекомендацій /алгоритму дій у разі оголошення сигналу повітряної тривоги.
У квітні до Урядового контактного центру Урядова «гаряча лінія» 1545 та КБУ «Контактний центр міста Києва» надійшло 145 звернень громадян, які опрацьовані в установлений термін.
Спеціалісти Управління опрацювали 5360 звернень громадян від Управління надання адміністративних послуг Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (ЦНАП), у відповідності до способу їх доставки.
Скликання засідань комісії/ ради
- 03,10,17,24.04.2025 проведено засідання комісії із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) при Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації;
- 17.04.2025 проведено засідання опікунської ради при Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації/ розглянуто 6 питань: за результатами розгляду підготовлено та направлено 4 подання (висновків) до суду про доцільність призначення опікунів (піклувальників), 1 питання про надання дозволу на влаштування недієздатної особи до психоневрологічного інтернату та 1 питання про надання дозволу на розірвання договору довічного утримання.
- Участь у нарадах
- 09.04.2025 участь представника Управління в засіданні/круглий стіл на тему: «Безбар’єрність: державна та регіональна політика, перспективи і реальність», модератор: Комітет з питань охорони здоров’я та соціальної політики, внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій Громадської ради при виконавчому органі Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація);
- 16.04.2025 участь керівництва Управління у нараді щодо проведення районних заходів пов’язаних з роковинами Чорнобильської трагедії і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, модератор: Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація;
14.04.2025 участь представників Управління в нараді/онлайн з питань забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, модератор: Міністерство у справах ветеранів України.
- Участь у заходах
- 25.04.2025 організація/участь начальника Управління в проведенні локальних районних заходів Чорнобильської трагедії і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, модератор: Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація.
У квітні було досягнуто такі результати:
Соціальна політика щодо внутрішньо переміщених осіб
У ДП ІОЦ єдиної Web - орієнтованої інформаційної технології формування сегменту «Облік ВПО» в Деснянському районі м. Києва обліковано 39182 осіб, які перемістилася з тимчасово окупованої території, районів проведення бойових дій, по статистиці із загальної кількості: 30370 - сімей, працездатних осіб - 20165, пенсіонерів - 6692, 1631 - осіб з інвалідністю, 7277 - дітей до 18 років, жінок - 23080, чоловіків - 16102, осіб, що потребують працевлаштування - 926, осіб, що отримують соціальну допомогу - 267.
Станом на 29.04.2025 фактична кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО), облікованих з 24.02.2022 становила 22680. Фактична кількість внутрішньо переміщених осіб актуалізована, відповідно до алгоритму оптимізації ДП ІОЦ. Спеціалістами Управлінням постійно здійснюється аналітична робота щодо визначення діючих довідок ВПО.
Призначення державної соціальної допомоги громадянам,
які не мають права на пенсію та особам з
інвалідністю/ здійснення нагляду за призначенням (перерахунку) пенсій
Призначено державну соціальну допомогу 265 особам, які не мали права на пенсію та особам з інвалідністю, видали 204 довідки про перебування на обліку та 59 посвідчень особам про отримання державної соціальної допомоги; здійснили призначення тимчасової соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату - 9 особам, а також перевірили 1283 справ, зокрема 647 пенсійних справ, призначені вперше.
Призначення державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми
Загальна кількість особових справ осіб, які отримали різні види державної соціальної допомоги становила - 10113 (без урахування громадян категорії ВПО).
Здійснено облік 1055 особових справ багатодітних сімей, які мають право на отримання допомоги у розмірі 2100 гривень за рахунок коштів державного бюджету у вигляді субвенції до місцевих бюджетів/ надається одному з батьків дитини, що постійно проживають разом з дитиною;
Надання при народженні дитини одноразової
натуральної допомоги «пакунок малюка»
Опрацьовано 403 заяви;
Комплекс реєстраційних послуг для новонароджених Є-Малятко
Опрацьовано 197 заяв;
Надання посвідчення громадянам,
які одержують державну соціальну допомогу
Видано 170 посвідчень особам, які одержують державну соціальну допомогу на дітей з інвалідністю віком до 18 років та особи з інвалідністю з дитинства, відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю».
Соціальний захист осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС
На обліку в Управлінні перебувало 16881 особи, постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, з них: 1922 - діти. Спеціалісти Управління призначили 710 компенсаційних виплат/оздоровлення, відповідно до заяв, які надійшли особисто або на електронні засоби комунікації.
Забезпечення технічними засобами реабілітації,
засобами гігієни та реабілітація дітей з інвалідністю
Прийнято/опрацьовано/видано:
- 284 заяви для забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації і видали безкоштовно:
направлення для здійснення реабілітаційних заходів із надання комплексних реабілітаційних (абілітаційних) послуг особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, дітям віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою запобігання виникненню інвалідності) - 18;
направлення для забезпечення ортопедичним взуттям осіб похилого віку та осіб з інвалідністю - 28;
листи - талони для проїзду в соціальному транспорті особам з інвалідністю
годинники - 2.
Встановлення статусів пільговим категоріям киян
У квітні встановлено статус/видано відповідні посвідчення таким категоріям киян/особи:
особи з інвалідністю внаслідок війни - 91 особі;
члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України - 139 особам;
члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни - 10 особам;
учасник війни - 1 особі;
ветерана праці - 106 особам.
Професійна адаптація
В Управлінні на підставі нормативних документів здійснюються організаційні заходи щодо укладання договорів з професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності. Станом на 18.04.2025 доведені планові асигнування в розмірі 156741 грн. Відповідні договори з контрагентами в моніторинговому періоді не укладалися.
Забезпечення санаторно - курортного лікування
пільгової категорії громадян
- опрацьовано 434 заяви щодо надання путівок пільговим категоріям громадян;
- видали безкоштовно 85 путівок у санаторно-курортні заклади, з них оздоровлено: осіб з інвалідністю загального захворювання - 24; ветеранів праці - 15; осіб з інвалідністю внаслідок війни - 21; постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС - 8 (особи); ветеранів війни - 3; член сім’ї загиблого - 4; учасників бойових дій - 10;
Оздоровлення дітей
Видано 104 путівки (45 - супровід одного з батьків, 59 - на дітей) для оздоровлення дітей киян, які приймали (приймають) участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, віком до 14 років, та дітей - членів сімей загиблих (померлих) киян-Захисників і киянок-Захисниць України віком до 18 років у одного з батьків або іншого законного представника;
Реабілітація дітей з інвалідністю
Укладено 61 двосторонніх договорів, відповідно до встановленого Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті;
Оздоровлення з курсом реабілітації
- видано 2 путівки для дитини з інвалідністю та для супроводу дитини з інвалідністю в розрізі програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2025 - 2027 роки.
- скеровано 5 заяв на оздоровлення дітей у державному підприємстві України «Міжнародний дитячий центр «Артек».
Надання матеріальної допомоги малозабезпеченим особам
Прийнято/опрацьовано:
128 заяв за якими сформовано відповідні справи, з метою надання матеріальної допомоги на поховання особам, які не досягли пенсійного віку та на момент смерті не працювали, не перебували на службі, не зареєстровані у Центрі зайнятості як безробітні, виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов'язалась поховати померлого;
- 157 заяв на складання актів із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду), відповідно до постанови Уряду від 16.05.2024 № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»;
- 2 заяви на отримання одноразової компенсації та щорічної допомоги в розрізі протимінної діяльності в Україні.
Постраждалі від торгівлі людьми
Прийнято та призначено одноразову матеріальну допомогу 1 особі, відповідно до постанови Уряду від 25.07.2012 № 660 «Про затвердження Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми»
Соціальна робота, протидія насильства та ґендерна рівність
Обстеження матеріально - побутових умов проживання громадян
Проведено 307 актів обстеження матеріально - побутових умов сім’ї з метою визначення складу сім’ї, ступеня нужденності та факту.
Встановлення факту здійснення догляду
Складено 14 актів встановлення факту здійснення догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи або особам, які потребують постійного стороннього догляду, для перетину державного кордону громадянами України.
Організація надання соціальних послуг
прийнято 412 рішень про надання/відмову соціальних послуг, відповідну інформацію внесено в обліковий запис до Реєстру надавачів та отримувачів послуг;
надали 35 направлень на проходження підготовки/перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду окремим категоріям громадян відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» без здійснення підприємницької діяльності;
- опрацювали 275 заяв/повідомлень щодо надання соціальних послуг в підсистемі Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС);
- здійснили наповнення Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг (надавачів соціальних послуг комунальної та недержавної форми власності) (ЄІССС) - 16;
- здійснили наповнення Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг - 456;
- провели 2 засідання робочої групи щодо відповідності критеріям діяльності надавачів соціальних послуг.
Вчинення домашнього насильства
опрацьовано 365 повідомлень про вчинення домашнього насильства;
видано 2 направлення для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильство за ознакою статті, до Притулку для постраждалих осіб та 17 направлень для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Висновки ступеня індивідуальних потреб
Здійснено комплексне визначення та підготовлено 143 висновки ступеня індивідуальних потреб осіб/ виявлено 104 сімей, які перебували у складних життєвих обставинах.
Юридичне забезпечення, встановлення опіки (піклування)
та захист прав недієздатних (обмежено дієздатних) осіб
представлено інтереси за позовами громадян в адміністративних та цивільних справах про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії у 116 судових засіданнях;
надали консультативно - правову допомогу 126 громадянам з питань встановлення опіки/піклування;
опрацювали 87 особових справ з питань встановлення опіки/піклування недієздатних /обмежено дієздатних осіб.
- Надання соціальних послуг населенню
- Деснянського району міста Києва
- Територіальний центр соціального обслуговування
- Деснянського району міста Києва
- (надалі - Територіальний центр)
За квітень у складних життєвих обставинах перебували 1382 особи і потребували, надання соціальних послуг, зокрема:
647 осіб отримали 29 602 заходи соціальної послуги догляду вдома;
20 осіб отримали 2969 заходи соціальної послуги паліативного догляду;
667 осіб отримали 2404 заходів соціальної послуги представництва інтересів;
15 осіб отримали 48 заходів соціальної послуги фізичного супроводу;
86 осіб отримали 606 заходів соціальної послуги соціальної адаптації;
13 осіб отримала 64 заходи соціальної послуги консультування;
1 471 особа отримала 2 633 заходів соціальної послуги натуральної допомоги (у вигляді продуктових наборів, засобів особистої гігієни, засобів реабілітації, послуг перукаря, тесляра, манікюру/педикюру);
59 осіб отримали 59 заходів соціальної послуги інформування;
39 осіб отримали 134 заходи транспортних послуг.
Також, спеціалісти Територіального центру опрацювали 23 звернення від громадян, які надійшли до КБУ «Контактний центр міста Києва».
Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю
Деснянського району міста Києва
(далі - Центр)
В Центрі функціонує 6 відділень, які надають соціальні/ реабілітаційні послуги, за період: 01 - 25.04.2025 року:
У відділенні денного догляду 20 дітям відповідно до індивідуальних програм реабілітації, надано 1146 соціальних послуг /5660 заходів, а саме: послуга денний догляд - 344 послуг, проведено - 2480 заходів:
Заходи денного догляду:
створення умов для денного перебування;
організація харчування;
спостереження за станом здоров’я;
допомога у самообслуговуванні;
соціальна реабілітація;
психологічна допомога;
соціально-трудова адаптація (залучення до діяльності мистецького напрямку (зображувальна, музична, театральна, хореографічна тощо)
організація дозвілля;
транспортні послуги.
Організовано харчування та допомога у прийнятті їжі 20 дітям, також 8 дітей отримали 88 послуг/ 176 заходів із транспортного перевезення/реверс на спеціалізованому автомобілі.
Проведені тематичні культурні заходи (за планом).
Заходи комплексної реабілітації:
соціальної реабілітації (абілітації);
психологічної (психолого-педагогічної) реабілітації;
професійної (трудової) реабілітації;
фізкультурно-спортивної реабілітації;
фізичної реабілітації;
медичної реабілітації (медичного спостереження).
а саме:
соціальна реабілітація - 195 послуг /1170 заходів;
психологічна реабілітація - 82 послуг /651 заходів;
педагогічна реабілітація - 17 послуг /57 заходів;
фізична реабілітація - 26 послуг /338 заходів;
медичний супровід - 482 послуги /964 заходів.
У відділенні ранньої реабілітації (абілітації) 12 дітям відповідно до індивідуальних програм реабілітації, надано 1164 соціальних послуг /7516 заходів, а саме:
психологічна реабілітація - 175 послуг /1575 заходів;
педагогічна реабілітація - 147 послуг /1336 заходів;
фізична реабілітація - 364 послуг /2001 заходів;
медичний супровід - 191 послугу /764 заходів.
Проведені корекційно - розвивальні заходи (за планом).
У відділенні психолого-педагогічної реабілітації 21 дітям відповідно до індивідуальних програм реабілітації, надано 903 соціальних послуг /8777 заходів, а саме:
психологічна реабілітація - 345 послуг /4180 заходів;
педагогічна реабілітація - 273 послуги /2780 заходів;
фізична реабілітація - 285 послуг /1817 заходів.
У відділенні соціальної реабілітації (абілітації) 50 особам з інвалідністю відповідно до індивідуальних програм реабілітації, надано 711 соціальних послуг /3532 заходів, а саме:
педагогічна реабілітація - 595 послуг /2955 заходів.
соціальна реабілітація - 15 послуг (75 заходів)
Проведені групові заняття з активної фізкультури, клуб спілкування (за планом).
У відділенні професійної та трудової реабілітації/працетерапії 22 особам з інвалідністю відповідно до індивідуальних програм реабілітації, надано 346 соціальних послуг /1082 заходів, а саме:
педагогічна реабілітація - 346 послуг (139 заходів)
Службою соціального патронажу охоплено 34 особи з інвалідністю, надано 158 соціальних послуг /295 заходів, а саме:
соціальної реабілітації - 86 послуги /139 заходів;
інформування - 72 послуги /156 заходів.
Деснянський районний в місті Києві центр соціальних служб
(далі - центр)
Загальна кількість сімей (осіб), щодо яких надійшла інформація (заява, повідомлення, виявлені надавачем соціальних послуг, самозвернення тощо) - 601 сім'ї/особи.
Повідомлення про можливі випадки постраждалих від жорстокого поводження та насильства - 346, у тому числі особи, які постраждали від торгівлі людьми - 1. Кількість сімей/осіб, охоплених послугами, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі - 106, складено актів оцінки потреб - 45.
Загалом на обліку центру станом на 25.04.2025 перебувало 1851 сімей, з них продовжено з попереднього року - 660 сімей/осіб, в якій виховуються 2192 дітей, охоплених соціальними послугами, з них перебувають в складних життєвих обставинах 879 сімей/осіб, в яких виховується 1104 дитини.
В ході здійснення соціальної роботи з сім’ями/особам надано 3670 соціальних послуг для 1851 сімей, зокрема: соціального супроводу - 29 (сімей/послуг); консультування - 850 (сімей/послуг); інформування - 906 (сімей/послуг); представництва інтересів - 816 (сімей/послуг); психологічної допомоги - 241 (сімей/послуг); юридичної допомоги - 266 (сімей/послуг); сприяння в отриманні гуманітарної допомоги - 562.
Станом на 25.04.2025 здійснено 236 актів оцінки потреб сім’ї/особи.
Центром направлено до Управління соціальної та ветеранської політики 138 заяви на надання соціальних послуг, за якими прийнято відповідні рішення.
Центр у справах сім’ї та жінок Деснянського району міста Києва
(далі - Центр)
У квітні до Центру направлено за рішенням Деснянського районного суду міста Києва 5 постанов (1 - жін.; 4 - чол.) для проходження Програми, яким надано інформаційних послуг - 23 (2 - жін.; 21 - чол.). Спеціалістами укладено 10 договорів (жін. - 2; чол. - 8) для проходження Програми для кривдників за рішенням Деснянського районного суду міста Києва/ 3 особи (чол.) пройшли Програму у повному обсязі. Направлено 12 повідомлень до УП ГУ НП Деснянського району міста Києва щодо проходження Програми для кривдників та 1 повідомлення до Деснянського районного суду. Всього по Програмі у звітному періоді отримали послуги 40 осіб (3 - жін.; 37 - чол.) направлених за рішенням Деснянського районного суду міста Києва, яким надано 145 (19 - жін.; 126 - чол.) індивідуальних консультацій, а саме: - до психологів звернулося 20 осіб (3 - жін.; 17 - чол.), яким надано 125 (15 - жін.; 110 - чол.) психологічних консультацій; до юрисконсульта звернулося 10 осіб (2 - жін.; 8 - чол.), які отримали 20 послуг консультування (2 - жін.; 18 - чол.); 10 осіб (2 - жін.; 8 - чол.) отримали соціальні консультації.
У «Службі первинного соціально-психологічного консультування осіб,
які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» (далі - Служба) проходять консультування 8 осіб (7 - жін.; 1 - чол.) в т.ч. 1 дитина (дівч. 17 р.), із них постраждалих від домашнього насильства 4 особи (жін.) та 4 особи (жін.) - насильства за ознакою статі, яким надано 37 індивідуальних консультацій (жін.), а саме: юридичних - 5 (жін.); психологічних - 27 (жін.); соціальних - 5 (жін.). За видами насильство поділяється на: економічне - 0;психологічне - 3; фізичне - 5; сексуальне - 0.
Також у звітному періоді звернулася 1 особа (жін.) щодо отримання послуг консультування (юриста) з питань надання юридичної допомоги з захисту протиправних дій від сусіда у суді (фізичне насильство за ознакою статі) надано 1 консультацію.
Спеціалістами Центру надано 36 інформаційних послуг.
У структурному підрозділі Центру - «Притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» перебувала 1 особа (жін.), 60 і більше років, ВПО, якій надано наступні соціально-побутові послуги: юридичні - 2; психологічні - 4; соціально-побутові - 30; інформаційні -15.
Управління освіти
Відповідно до Розпорядження Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 15.01.2025 № 31 «Про капітальний ремонт об’єктів, що фінансуються в 2025 році за рахунок бюджетних коштів по Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації» по галузі «Освіта» заплановано виконання робіт з капітального ремонту в закладах освіти Деснянського району на загальну суму 170 374,4 тис. грн, в тому числі:
капітальний ремонт покрівлі (підготовка до опалювального сезону та заходи з енергозбереження) в 3 ЗЗСО (№№ 293, 320, 321) на загальну суму 7 350,0 тис. грн. В ЗЗСО № 293 та 320 укладено договори на виготовлення проектно-кошторисної документації з проходженням експертизи кошторисної частини. По ЗЗСО № 321 здійснюються організаційно-правові заходи щодо розроблення проектно-кошторисної документації та проведення електронної закупівлі.
капітальний ремонт (заміна вікон) (підготовка до опалювального сезону та заходи з енергозбереження) в ЗЗСО № 238 на суму 3 500,0 тис. грн. Здійснюються організаційно-правові заходи щодо виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення електронної закупівлі.
капітальний ремонт найпростішого укриття в 4 ЗЗСО (№№ 250, 264, 292, 322) на загальну 20 000,0 тис. грн. У ЗЗСО № 322 укладено договір на виготовлення проектно-кошторисної документації стадії «Робочий проект», у ЗЗСО № 292 укладено договір на розроблення проектно-кошторисної документації з проходженням екпертизи кошторисної частини. По інших об’єктах здійснюються організаційно-правові заходи щодо виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення електронних закупівель.
капітальний ремонт найпростішого укриття (в тому числі інженерних мереж) в 4 ЗЗСО (№№ 238, 270, 282, 283) на загальну суму 13 870,0 тис. грн. В ЗЗСО № 270 укладено договір на розроблення проектно-кошторисної документації. По всіх інших об’єктах здійснюються організаційно-правові заходи щодо виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення електронних закупівель.
капітальний ремонт найпростішого укриття (улаштування гідроізоляції фундаментів та зовнішніх стін найпростішого укриття) в ЗЗСО № 278 на суму 1 000,0 тис. грн. Здійснюються організаційно-правові заходи щодо виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення електронної закупівлі.
капітальний ремонт фасаду (підсилення основ фундаменту та фасаду) в ЗЗСО № 249 на суму 10 000,0 тис. грн. Здійснюються організаційно-правові заходи щодо коригування проектно-кошторисної документації.
капітальний ремонт фасаду із застосуванням заходів з енергозбереження в ЗЗСО № 218 на суму 10 000,00 тис. грн. Здійснюються організаційно-правові заходи щодо виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення електронної закупівлі.
капітальний ремонт будівлі із заходами енергозбереження в ЗЗСО № 276 на суму 4 000,0 тис. грн. Здійснюються організаційно-правові заходи щодо проведення електронної закупівлі.
капітальний ремонт електричних мереж та електрощитових (підготовка до опалювального сезону та заходи з енергозбереження) в ПШ «Київські каштани» на суму 300,0 тис. грн. Укладено договір на виготовлення проектно-кошторисної документації з проходженням експертизи кошторисної частини.
капітальний ремонт фасаду із застосуванням заходів з енергозбереження в 7 ЗДО (№№ 83, 91, 421, 721, 753, 811, 812) на загальну суму 37 400,0 тис. грн. Укладено договори на виготовлення проектно-кошторисної документації стадії «Робочий проект».
капітальний ремонт найпростішого укриття в ЗДО № 362 на суму 500,0 тис. грн. Укладено договір на виготовлення проектно-кошторисної документації з проходженням експертизи кошторисної частини.
капітальний ремонт покрівлі (підготовка до опалювального сезону та заходи з енергозбереження) в ЗДО № 222 на суму 3 000,0 тис. грн. Укладено договір на виготовлення проектно-кошторисної документації з проходженням експертизи кошторисної частини.
капітальний ремонт (заміна вікон) (підготовка до опалювального сезону та заходи з енергозбереження) в 2 ЗДО (№№ 753, 797) на загальну суму
5 000,0 тис. грн. Проводиться розробка проектно-кошторисної документації з проходженням експертизи кошторисної частини.
капітальний ремонт електричних мереж та електрощитових (підготовка до опалювального сезону та заходи з енергозбереження) в 6 ЗДО (№№ 9, 170, 421, 597, 768, 780) на загальну суму 1 800,0 тис. грн. Укладено договори на виготовлення проектно-кошторисної документації з проходженням експертизи кошторисної частини.
капітальний ремонт (відновлення роботи закладу) в ЗДО № 782 на суму 52 654,4 тис. грн. Закупівля не відбулася. Здійснюються організаційно-правові заходи щодо оголошення закупівлі повторно.
Управління культури
У квітні 2025 року закладами культури, що знаходяться у підпорядкуванні Управління культури Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації проводилась робота відповідно до затверджених планів, а саме: святкові заходи для дітей та дорослих, заохочення та активізацію громадської активності, патріотичне та національне виховання, організація змістовного дозвілля та відпочинку дітей, психологічна реабілітація, розширення кругозору, заохочення дітей до читання, майстер-класи, знайомство та зустрічі з цікавими творчими особистостями, концертна та конкурсна діяльність, підвищення професійної майстерності викладачів.
Мистецькі школи та центри дитячої творчості підводять підсумки навчального року, демонструючи концерти – звіти та результати виступів на різноманітних мистецьких конкурсах і виставках образотворчого мистецтва.
Зокрема, за підсумками квітня вихованці мистецьких шкіл та центрів дитячої творчості району брали участь та отримали нагороди у мистецьких конкурсах та фестивалях різного рівня: міських, Всеукраїнських, Міжнародних. Учні та вихованці мистецьких шкіл та культурно-мистецьких центрів (КДШМ № 3, ДМШ № 24, школи мистецтв ім. М. Леонтовича, ЦЕВ «Гармонія» та ОКЦ «Дивосвіт» продемонстрували високий рівень майстерності, артистизму та художнього смаку і були високо оцінені журі:
- у 14 Міжнародних конкурсах усього переможців – 43;
- у 10 Всеукраїнських конкурсах усього переможців – 26.
А саме: XIV Міжнародний двотуровий учнівський та студентський конкурс музичного мистецтва «Київський колорит»; ІУ Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв «Країна Кобзаря», ІІ Міжнародний конкурс мистецтв «Творчість.UA», ІІ Міжнародний двотуровий конкурс мистецтв «Ключ до успіху», ІІI Всеукраїнський конкурс-фестиваль мистецтв «ArtVesna», XXVIII Міжнародний двотуровий багатожанровий дистанційний фестиваль-конкурс мистецтв «Зіркова весна», Міжнародний двотуровий багатожанровий фестиваль-конкурс мистецтв «GLOBAL TALENT FUSION FESTIVAL», ІІ Міжнародний конкурс піаністів « PIANO FORTE» тощо.
Також, відбувся І-й (відбірковий) та ІІ-й (районний) тури щорічного міського конкурсу «МИСТЕЦЬКІ ГОРИЗОНИ», за результатами якого кращі номери будуть представлені на заключному міському турі конкурсу.
Концертна та виставкова діяльність
Концертні виступи солістів та дитячих колективів під час різноманітних святкових заходів відбулися під девізом «Через прекрасне пізнаємо світ».
Концерти
Проведено 13 звітних концертів загальношкільних та по відділам, а також звіти – концерти хорових, оркестрових, танцювальних та вокальних колективів – «Танцювальні витинанки», «На хвилях творчості», «Україна – наш дім»;
-участь у концерті, присвяченому Дню захисту дітей Туреччини (КДШМ № 3);
-міський концерт естрадної та рок-музики «Київський драйв» за участі учнів та викладачів мистецьких шкіл міста Києва ( ДМШ № 24);
-концерт школи джазового та естрадного мистецтва (ДМШ № 24);
-участь у щорічному міському концерті «Весняні вітражі» (ДМШ № 24);
-концерт естрадного оркестру ДСНС (Школа мистецтв ім. М. Леонтовича);
-«Весняна толока до 01 квітня» – свято Весни (школа мистецтв
ім. М. Леонтовича);
-участь у міському концерті «Весняні вітражі» (школа мистецтв
ім. М. Леонтовича);
-лекція - концерт скрипічної і фортепіанної музики «Король та Королева музики» (школа мистецтв ім. М. Леонтовича).
Виставки творчих робіт юних художників, що зачарували глядачів
В рамках спільного проєкту Управління культури Деснянської РДА з кінотеатром «Флоренція» триває виставка робіт вихованців художніх відділів шкіл мистецтва «Поринемо у світ прекрасного» (КДШМ №3, ОКЦ «Дивосвіт»);
-персональна виставка В’язової Зарини (ОКЦ «Дивосвіт»);
-виставка дитячих художніх робіт в бібліотеці № 2 (ОКЦ «Дивосвіт»);
-у Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного - персональна виставка живопису київського художника Андрія Кулагіна «Від ескізу до картини».
У квітні мистецькі школи та бібліотеки провели ряд благодійних ярмарків з концертами та художніми виставками, зібрані кошти від яких були направлені на підтримку наших захисників - воїнів ЗСУ.
Підвищення кваліфікації та обмін досвідом
Напрямками діяльності викладачі шкіл брали участь у методичних засіданнях проводили майстер - класи та відкриті уроки:
-майстер-класів - 5;
-відкритих уроків – 4;
-семінар-практикум для викладачів мистецьких шкіл за темою: «Роль викладача мистецької школи у заохоченні своїх учнів і випускників до подальшої практичної творчої діяльності»(КДШМ №3);
-творча зустріч з актором-співаком Антоном Перегудою (КДШМ №3);
-засідання фольклорного відділу, з презентацією методичної доповіді на тему: «Дитячий фольклорний театр. Особливості музичного фольклору у виставі «Материнська любов» Фольклорного театру української пісні «Колос»
(КДШМ №3»);
-участь у І Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції «Музика як шлях до самовираження: досвід молодих науковців». (Школа мистецтв ім. М. Леонтовича);
Мистецькі школи оголосили про початок вступної кампанії на 2025-2026 навчальний рік (КДШМ № 3, та ДМШ № 24, Школа мистецтв ім. М. Леонтовича)
Святкові дати та події культурно-мистецького життя, матеріали про митців, оприлюднюються закладами культури в публікаціях на інтернет-сторінках зокрема: присвячені українському письменнику Олесю Гончару, українській художниці Самірі Янушковій, народній артистці, співачці Марії Литвиненко - Вольгемут, розповіді та спогади про Ігоря Шамо, Квітку Цісик, Бориса Лятошинського, Євгенію Мірошниченко, Кирила Стеценка, Дмитра Гнатюка, Олександра Охапкіна, про історію пісні «Очі чорні», символи та значення різнокольорових стрічок, роздуми про дитячу музичну освіту, розповіді та екскурси в світ народної творчості, до Дня Пам’яті про Чорнобильську трагедію.
Бібліотеки Централізованої бібліотечної системи
Протягом квітня в ЦБС Деснянського району відбулися зустрічі з творчими людьми а саме: Людмилою Долгоновською, Наталією Дзюбенко-Мейс, Тамарою Горіха Зерня, Анною Лодигіною (ЦРБ ім. П.Загребельного); Лесею Ворониною та Ростиславом Семків (Бібліотека №2);
Разом з цим, бібліотекам була надана благодійна допомога, а саме: нова література для поповнення бібліотечних фондів від видавництва «Комора», редакції Projector Publishing & Store та Telegraf.Magazine (ЦРБ ім. П.Загребельного), бібліотека ім. В. Кучера отримала подарунок до Міжнародного дня дитячої книги від Деснянська районна організація Товариства Червоного Хреста м. Києва за проєктом «Сучасні книги» - бібліотеці.
Віртуальних екскурсії, виставки, відеопрезентацій.
У квітні проведено ЦБС Деснянського району провели: творчі портрети та віртуальні виставки: до 120-річчя Сержа Лифаря, Мандрівки сторінками цікавих книжок : Дж. Р. Р. Толкіна «Подорож туди і звідти», лекція на тему «Розвінчання міфів про Крим»; знайомство з рухом шістдесятників; лекція мистецтво Ренесансу через призму епохи (ЦРБ ім. П. Загребельного); інформаційний гід «Культурна спадщина», інтерактивна лекція для практикуючих психологів, соціальних педагогів, вчителів «Секрети успішної адаптації» під головуванням психологині Олени Луценко (бібліотека № 115), казково-історична екскурсія за мотивами книги Марини Павленко «Василина та трипільський слід» до Дня пам’яток історії та культури (бібліотека № 115), народознавчий вернісаж до Великодня (бібліотека ім. В. Кучера), віртуальна виставка «Віра Свистун: поезія, що звучить душею» (ЦРБ ім. П.Загребельного, Віртуальна виставка «Книги-ювіляри 2025» ( бібліотека № 115).
Психологічні тренінги
- До Всесвітнього дня здоров’я «Перша до медична допомога»,
- по ментальному здоров’ю «Книга про мене», «Мій день» (бібліотека
ім. В. Кучера), - до Міжнародного дня з питань мінної безпеки, захопливий тренінг психолога «Тренуй мозок граючи» (бібліотека № 2),
- з протидії булінгу (бібліотека ім. С. Олійника).
- У контексті триваючої російської агресії проти України, що спричиняє масштабну екологічну шкоду, у бібліотеці ім. С. Олійника відбувся захід «Екоцид в Україні», присвячений проблемі воєнних злочинів проти природи, Пізнавальний тренінг «Сила в тобі» (бібліотека ім. С. Олійника).
Разом з цим, у бібліотеці ім. С. Олійника відбулась патріотична зустріч з тренером Навчального Центру комплексної підготовки «ДГВ». Захід пройшов у формі пізнавального тренінгу «Сила в тобі», що поєднав у собі корисні знання та дружню атмосферу змагання, до Всесвітнього дня здоров’я, разом із психологинею Національної академії внутрішніх справ – Калашник Анастасія та тренером-експертом Міжнародної асоціації психологів – Остролуцька Любов провели тренінг «Як зберегти ментальне здоров‘я?».
Заходи до святкових дат
У квітні ЦБС Деснянського району відбулася низка заходів з нагоди різноманітних святкових дат для дорослих і дітей, а саме:
- до Свята Великодня - майстер-класи, бесіди, повідомлення, вивчення історії свята та традицій відбулися в усіх бібліотеках Інтерактивна лекція про Великодні традиції (ЦРБ), Народознавча година до свята Великодня (Бібліотека №1), Майстер-клас «Солодкий Великдень» (бібліотека № 115), народознавча гутірка «Писанкові традиції», відеопрезентація «Великодні звичаї» (бібліотека № 119), майстер – клас «Великоднє курчатко» (бібліотека ім. С. Олійника), Свято до дня Великодня для дітей ВПО «Писанки святкові, різнокольорові» (бібліотека ім. В. Кучера), майстер-клас з виготовлення пасок, створення чарівних великодніх кошиків (бібліотека №2);
- до Дня довкілля бібліотечний еко-десант долучився до чудової ініціативи Ганни Старостенко з висадки бузкової алеї по вул. Архітектора Ніколаєва, 7. Акція об'єднала людей навколо любові до природи, книги та свого району.(бібліотека № 115); екоурок до Дня навколишнього середовища провели в бібліотеці № 115);
- до Всесвітнього дня книги і авторського права відзначили в товаристві народної майстрині Ольги Машевської (бібліотека № 119);
- до Міжнародного дня настільних ігор бібліотека № 119 влаштувала для своїх відвідувачів play-батл «Час пізнавальних розваг»;
- святковий ранок до дня заснування Товариства Червоного Хреста (Бібліотека ім. В. Кучера);
- голосні читання До Дня сміху «Ляказочки»;
- лабораторія читацького смаку «Колокнижки»; «Читацького бінго»
(бібліотека № 2).
Для дорослих ВПО
В рамках проєкту «Ти не один» у бібліотеці ім. В. Кучера працює гурток по в’язанню «В'яжемо разом» майстер - класи, танцювальний майстер - клас присвячений розвитку харизми та розкутості незалежно від віку, ваги і рівня підготовки «Жіноче коло щасливих жінок».
Управління у справах молоді та спорту
(далі - Управління)
У квітні Управлінням та підпорядкованими установами проведено та взято участь у спортивно-масових та молодіжних - заходах, а саме:
відкритий турнір з футболу «Дзвони Чорнобиля»;
Скандинавська ходьба;
тренування бігового клубу «Деснянський Run Club»;
проведення районного етапу змагань «Спортивні шкільні Ліги м. Києва» у рамках «Пліч о пліч всеукраїнські шкільні ліги» з шахів та легкої атлетики;
відкритий чемпіонат з волейболу Деснянського району міста Києва на «Кубок Олімпійського Чемпіона Бориса Терещука»;
благодійний турнір з риболовлі спортивного клубу «Аматор» Деснянського ЦФЗН «Спорт для всіх»;
екскурсія стадіоном «Динамо» ім. В. Лобановського;
відкритий турнір з Дзюдо «Кубок юного Чемпіона»;
засідання за круглим столом на тему «Молодь і армія: єдність заради перемоги»
У квітні підготовлено 11 наказів з основної діяльності
Управління молоді та спорту Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації та 9 наказів з кадрових питань Управління молоді та спорту Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації.
На виконання Закону України «Про охорону дитинства», Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», міських цільових програм, Управління веде реєстр дітей пільгових категорій Деснянського району міста Києва, які бажають оздоровитися та відпочити в таборах, відповідно реєстру, а також заяв батьків та осіб, що їх замінюють, у квітні направлено на оздоровлення та відпочинок 25 дітей пільгових категорій до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку, а саме:
ЛОК «Верховина»;
ДОТ «Карпати» ( Закарпатська обл.);
«Дитяча республіка DELUXE » (Закарпатська обл.).
Управління (Центр) надання адміністративних послуг
В Управлінні (Центрі) надання адміністративних послуг Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (далі – ЦНАП), з метою вшанування світлої пам'яті полеглих героїв під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії російської федерації проти України, щоранку о 09.00 годині проводиться загальнонаціональна хвилина мовчання.
Через ЦНАП можна отримати понад 450 адміністративних послуг.
Прийом відвідувачів у ЦНАПі здійснюється за змішаною формою обслуговування: попередньо зареєструвавшись в електронній черзі на конкретну годину або відвідавши ЦНАП у зручний час та на місці отримати талон електронної черги на прийом. Попередній запис на прийом можна здійснити за допомогою вебпорталу ЦНАП м. Києва, мобільного додатку «Київ Цифровий».
За період з 01.04.2025 по 30.04.2025 адміністраторами прийнято 10 282 заяви для отримання адміністративних послуг.
Через ЦНАП найбільше заяв подано на адміністративні послуги:
- з надання витягу з Реєстру територіальної громади – 3060 звернень (що становить 30 % від загальної кількості прийнятих заяв);
- з оформлення паспортних документів – прийнято 1735 заяв (17 %);
- Департаменту соціальної та ветеранської політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (надання одноразової адресної матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення міста Києва) – 1328 заяв (13 %);
- соціального характеру (зокрема щодо надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, призначення державної допомоги при народженні дитини, на дітей одиноким матерям, видача направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, видача довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи тощо) – 1303 заяви (13 %);
- з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб – 971 заяву (9 %);
- Департаменту з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (зокрема державна реєстрація права власності на нерухоме майно, обтяження речового права на нерухоме майно, припинення права власності на нерухоме майно та об’єкт незавершеного будівництва у зв’язку з його знищенням, внесення змін до записів Державного реєстру тощо) – 358 заяв (3 %);
- з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об’єднань – 285 заяв (3 %);
- надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку - 167 заяв (2 %);
- з обліку, розподілу житлової площі та приватизації - 162 заяви (2 %).
Адміністраторами ЦНАПу Деснянського району, залученими до роботи єдиного Call-центру центрів надання адміністративних послуг м. Києва, надано понад 3702 консультації у телефонному режимі.
У приміщенні ЦНАПу представники суб’єктів надання адміністративних послуг Деснянської РДА за графіком надають консультації громадянам. Щоп'ятниці здійснює прийом громадян юрист Лівобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Адміністратори були залучені до участі у короткочасних семінарах щодо особливостей надання адміністративних послуг на базі Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Управління благоустрою та підприємництва
Спеціалістами Управління благоустрою та підприємництва Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (далі - Управління) щоденно забезпечується дієвий контроль за належним санітарно-технічним станом території Деснянського району на предмет дотримання Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.2008
№ 1051/1051.
Зокрема, за квітень місяць поточного року спеціалістами Управління було складено 110 протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 152 КУпАП.
Також, відповідно до розпорядження Київського міського голови В. Кличка від 14.03.2025 № 193 «Про проведення весняного двомісячника з благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану міста Києва у 2025 році» та розпорядження Деснянської районної у місті Києві державної адміністрації від 14.03.2025 № 200 «Про проведення весняного двомісячника з благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану міста Києва у 2025 році», з 17.03.2025 розпочато проведення весняного двомісячника з благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану міста Києва у 2025 році.
Наразі, вже прибрано 26 стихійних навалів сміття, очищено від графіті 335 будівель і споруд, прибрано 94 об’єкти стихійної торгівлі, висаджено 475 дерев та 1512 кущів.
стану міста Києва у 2025 році.
Наразі, вже прибрано 9 стихійних навалів сміття, Очищено від графіті 141 будівлю і споруду, прибрано 44 об’єкти стихійної торгівлі, висаджено 198 дере та 64 кущі.
Управління житлово-комунального господарства
Відповідно до розпорядження Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 15 лютого 2025 року № 31 «Про капітальний ремонт об’єктів, що фінансуються в 2025 році за рахунок бюджетних коштів по Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації» Управлінням житлово-комунального господарства заплановано провести капітальний ремонт житлового фонду Деснянського району на суму 187 824, 661 грн.
Станом на 01.05.2025 згідно актів виконаних робіт завершено роботи з капітального ремонту житлового фонду на суму 41 428, 658 тис. грн, а саме:
капітальний ремонт по заміні вікон та дверей (підготовка до опалювального сезону та заходи з енергозбереження) на суму 17 272,249 тис. грн.;
капітальний ремонт електричних мереж/електрощитових (підготовка до опалювального сезону та енергозбереження підготовка до опалювального сезону та заходи з енергозбереження) на суму 16 795,428 тис. грн.;
капітальний ремонт покрівель (підготовка до опалювального сезону та заходи з енергозбереження) на суму 7 360,982 тис. грн.
Комунальне підприємство по утриманню
зелених насаджень Деснянського району м. Києва
У квітні 2025 року проведено роботи із роботи із висаджування дерев: - 167, кущів - 1123 шт., ремонту газонів 5625 м2, формувальної і санітарної обрізки дерев - 131 шт., роботи із формувальної і санітарної обрізки кущів – 530 шт., видалення омели з крон дерев – 6 шт., видалення сухостійних та аварійних дерев – 96 шт.
Відремонтовано існуючих 13 елементів на дитячих майданчиках, 1 елемент на спортивних майданчиках, існуючих лав 7 шт.
Комунальне підприємство «Шляхово-експлуатаційне управління
по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них
У квітні 2025 року очищено: 191 од. зливоприймачів та 60 од. оглядових колодязів. Проведено ремонт: зливоприймачів - 2 од. , оглядових колодязів - 22 од.
Проведено роботи з очищення решіток ЗП по занижених місцях.
Щоденно проводяться роботи по прибиранню балансової вулично-шляхової мережі КП ШЕУ Деснянського району, підземних пішохідних переходів, зупинок громадського транспорту.
Також виконані роботи з миття колесовідбійної стрічки.
Виконані роботи з ліквідації аварійного ремонту:
- холодна а/б суміш - 18,75 м2;
- гаряча а/б суміш - 510 м2.
Виконано ремонт струменево-ін’єкційним методом («Crafco Magnum») - 1556 м2.
Виконуються роботи з поточного ремонту по пр. Червоної Калини (від буд. № 75 до вул. Сержа Лифаря (з транспортною розв’язкою).
Встановлено 32 од. обмежувальних стовпчиків.
Виконуються роботи з ремонтів підземних пішохідних переходів:
- вул. Братиславська – вул. Малишка;
- вул. Братиславська – вул. Ореста Левицького (Курчатова);
- станція метро «Чернігівська»;- просп. Леоніда Каденюка (Гагаріна) – вул. Вінстона Черчилля (Червоноткацька);
- транспортна розв'язка – просп. Червоної Калини – вул. Сержа Лифаря;
- просп. Червоної Калини 75/2 .