Портал в режимі тестування та наповнення
 • Доступність
 • A-
  A+
 • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Основні напрямки та показники роботи Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації за червень 2024 року

Опубліковано 04 липня 2024 року о 14:02
фото


 

Інформуємо, що Указом Президента України від 24.02.2022 № 64

«Про введення воєнного стану в Україні»,

затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»,

в Україні введено воєнний стан

та указами Президента України

«Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»

 

Управління соціального захисту населення
(надалі - Управління)

Роботу Управління організовано належним чином з дотриманням встановлених правил безпеки на час воєнного стану, в умовах стабілізаційних відключень постачання електроенергії, з виконанням рекомендацій /алгоритму дій у разі оголошення сигналу повітряної тривоги.

У період 01.01 - 28.06.2024 до Урядового контактного центру Урядова «гаряча лінія» 1545 та КБУ «Контактний центр міста Києва» надійшло/опрацьовано в установлений термін 1746 звернення від громадян.

Спеціалістами опрацьовано 8385 звернень від Управління надання адміністративних послуг Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (ЦНАП).

участь у заходах

21.06.2024 організація/участь начальника Управління в районних заходах, приурочених до Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні, формування плану заходів, комунікація/узгодження дій з учасниками тематичного заходу.

скликання засідань комісій/рад:

05.06.204, 12.06.2024, 19.06.2024, 26.06.2024 проведено засідання комісії із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) при Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації

 • 20.06.2024 проведено засідання опікунської ради/ розглянуто 15 питань. За результатами розгляду підготовлено та направлено до суду подання /10 висновків про доцільність призначення опікунів (піклувальників), 1 питання про надання висновку органу опіки та піклування Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації про можливість особи виконувати опікунські обов’язки, 2 питання про влаштування недієздатної особи до психоневрологічного інтернату, 1 питання про звільнення особи від повноважень опікуна1 питання про встановлення опіки над майном недієздатної особи.

участь у роботі комісії

13.06.2024, 28.06.2024  участь представника Управління у засіданні комісії з питань встановлення меморіальних дощок при Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації

участь у навчальному курсі

05.06.2024 проходження навчання спеціалістів Управління, лекція /онлайн «Суспільна та громадянська Безбар’єрність», ініціатор: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Юридичне забезпечення, встановлення опіки (піклування)

та захист прав недієздатних (обмежено дієздатних) осіб

Представлено інтереси у 168 судових засіданнях за позовами громадян в адміністративних та цивільних справах про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії.

Соціальний захист внутрішньо переміщених осіб

У червні в ДП ІОЦ єдиної Web - орієнтованої інформаційної технології формування сегменту «Облік ВПО» в Деснянському районі м. Києва обліковано 37 561 особа, яка перемістилися з тимчасово окупованої території, районів проведення бойових дій, по статистиці із загальної кількості: 29018 - сімей, працездатних осіб - 19842, пенсіонерів - 6241, 1503 - осіб з інвалідністю, 7153 - дітей до 18 років, жінок - 22226, чоловіків - 15335, сімей.

Станом на 28.06.2024 фактична кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО), облікованих з 24.02.2022 становила 20493. Фактична кількість внутрішньо переміщених осіб актуалізована, відповідно до алгоритму оптимізації ДП ІОЦ. Управлінням здійснюється аналітична робота щодо визначення діючих довідок ВПО.

Призначення державної соціальної допомоги громадянам,

які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю/ здійснення нагляду

за призначенням (перерахунку) пенсій

Призначено (з початку року) державну соціальну допомогу 389 особам, які не мали права на пенсію та особам з інвалідністю, видано 370 довідок про перебування на обліку, 41 довідка (взамін посвідчення) та 43 посвідчення особам про отримання державної соціальної допомоги; здійснено призначення тимчасової соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату - 25 особам.

Спеціалістами перевірено 1475 справ, зокрема 914 пенсійних справ, призначені вперше.

Призначення державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми

Загальна кількість особових справ осіб, які отримали різні види державної соціальної допомоги становила - 11474 (без урахування громадян категорії ВПО).

В Управлінні обліковано 1078 особових справ багатодітних сімей, які мають право на отримання допомоги у розмірі 1700 гривень за рахунок коштів державного бюджету у вигляді субвенції до місцевих бюджетів/ надається одному з батьків дитини, що постійно проживають разом з дитиною.

Надання при народженні дитини

одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

Опрацьовано (з початку року) 566 заяв.

Комплекс реєстраційних послуг для новонароджених Є-Малятко

Опрацьовано (з початку року) 407 заяв.

Надання посвідчення громадянам,

які одержують державну соціальну допомогу

Спеціалістами Управління (з початку року) видано 130 посвідчень особам, які одержують державну соціальну допомогу на дітей з інвалідністю віком до 18 років та особи з інвалідністю з дитинства, відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю».

Соціальний захист осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС

На обліку перебувало 17150 осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, з них: 2102 - діти. Спеціалістами призначено 3579 компенсаційних виплат/оздоровлення, відповідно до заяв, які надійшли особисто або електронні засоби комунікації.

Забезпечення технічними засобами реабілітації,

засобами гігієни та реабілітація дітей з інвалідністю

В Управлінні прийнято/опрацьовано 635 заяв для забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, видано безкоштовно:

направлення до транспортної МСЕК - 7;

листи - талони для проїзду в соціальному транспорті особам з інвалідністю внаслідок війни - 34;

направлення для забезпечення ортопедичним взуттям осіб похилого віку та осіб з інвалідністю - 12;

направлення для здійснення реабілітаційних заходів із надання комплексних реабілітаційних (абілітаційних) послуг особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, дітям віком до трьох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (з метою запобігання виникненню інвалідності) - 21;

годинники - 6.

Встановлення статусів пільговим категоріям киян

З початку року встановлено статус/видано відповідні посвідчення таким категоріям киян/особи:

особи з інвалідністю внаслідок війни - 108;

члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України - 240;

члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни - 22;

ветерана праці - 78.

Адресна матеріальна допомога окремим категорія киян

У межах видатків, передбачених в бюджеті міста Києва на 2024 рік, 49 осіб окремої категорії киян подали заяву на отримання щомісячної адресної матеріальної допомоги для покриття витрат на оплату ними житлово-комунальних послуг.

Одноразова грошова допомога

Відповідно до постанови Уряду від 17.03.2023 № 239 «Деякі питання використання коштів для виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», спеціалістами Управління прийнято/опрацьовано 7 заяв, загальна сума допомоги склала 5 134 850 грн.

Відповідно до постанови Уряду від 26.02.2020 № 144 «Про затвердження Порядку виплати одноразової грошової допомоги особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного героїчного вчинку», спеціалістами Управління прийнято/опрацьовано 1 заяву, загальна сума допомоги склала 124 050 грн.

Надання матеріальної допомоги малозабезпеченим особам

Спеціалістами Управління прийнято/опрацьовано 168 заяв та сформовано відповідні справи, з метою надання матеріальної допомоги на поховання особам, які не досягли пенсійного віку та на момент смерті не працювали, не перебували на службі, не зареєстровані у Центрі зайнятості як безробітні, виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов'язалась поховати померлого.

Станом на 28.06.2024 прийнято 13 заяв /сформовані відповідні рішення про призначення одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби.

Прийнято/опрацьовано 142 заяви на складання актів із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду), постанови Уряду від 16.05.2024 № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період».

Забезпечення санаторно-курортного лікування

пільгової категорії громадян

Опрацьовано 476 заяв щодо надання путівок пільговим категоріям громадян. Видано безкоштовно 125 путівок у санаторно-курортні заклади, з них оздоровлено: осіб з інвалідністю загального захворювання - 36 (осіб); ветеранів праці - 45 (осіб); осіб з інвалідністю внаслідок війни - 10 (осіб); постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС - 27 (осіб); ветеранів війни - 1; учасників бойових дій - 6.

Оздоровлення дітей

Видано 92 путівки (39 - супровід одного з батьків, 53 - на дітей) для оздоровлення дітей киян, які приймали (приймають) участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, віком до 14 років, та дітей - членів сімей загиблих (померлих) киян-Захисників і киянок-Захисниць України віком до 18 років у одного з батьків або іншого законного представника.

Відповідно до Порядку направлення дітей на оздоровлення та відпочинок до державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» скеровано заяви стосовно 4 дітей для оздоровлення та відпочинку у згаданому дитячому центрі.


Здійснення реабілітації дітей з інвалідністю

З метою здійснення реабілітації дітей з інвалідністю спеціалістами Управління укладено 36 двосторонніх договорів, відповідно до встановленого Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті.

Обстеження матеріально - побутових умов проживання громадян

Проведено 999 актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї з метою визначення складу сім’ї, ступеня нужденності та факту.

Встановлення факту здійснення догляду

Складено 97 акти встановлення факту здійснення догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи або особам, які потребують постійного стороннього догляду, для перетину державного кордону громадянами України.

Організація надання соціальних послуг

Прийнято 943 рішення про надання/відмову соціальних послуг, відповідну інформацію внесено в обліковий запис до Реєстру надавачів та отримувачів послуг.

Надано 64 направлення на проходження підготовки/перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду окремим категоріям громадян відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» без здійснення підприємницької діяльності.

Розглянуто 14 заяв та прийнято рішення про надання соціальної послуги стаціонарного догляду (поселення до будинку - інтернату).

Вчинення домашнього насильства

Опрацьовано 602 повідомлення про вчинення домашнього насильства. Видано 2 направлення для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильство за ознакою статті, до Притулку для постраждалих осіб Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району. Видано 36 направлень для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Висновки ступеня індивідуальних потреб

Здійснено комплексне визначення та підготовлено 345 висновків ступеня індивідуальних потреб осіб/ виявлено 365 сімей, які перебували у складних життєвих обставинах.

Відшкодування соціальних стипендій

 • Спеціалістами Управління здійснено нарахування соціальної стипендії студентам вищих навчальних закладів I - IV рівня акредитації, які навчаються на денній формі за державним замовленням на суму 7 136 706 грн.

Компенсації

Спеціалістами нараховані компенсації та доплати підприємствам, які зареєстровані в Деснянському районі та на яких працюють громадяни, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, на суму 1 405 010 грн/профінансовано 1 043 019 грн.

Надання соціальних послуг населенню Деснянського району міста Києва

У Територіальному центрі соціального обслуговування Деснянського району міста Києва (надалі - Територіальний центр) за червень 2024 року обліковано 1218 осіб, які перебували у складних життєвих обставинах і потребували надання соціальних послуг, отримали 35 825 заходів соціальних послуг, зокрема:

671 особа отримала 30 749 заходів соціальної послуги догляду вдома; 

3 особи отримали 291 захід соціальної послуги паліативного догляду;

671 особа отримала 2 303 заходи соціальної послуги представництва інтересів;

17 осіб отримали 34 заходи соціальної послуги фізичного супроводу;

81 особа отримала 499 заходів соціальної послуги соціальної адаптації;

26 осіб отримали 60 заходів соціальної послуги консультування;

701 особа отримала 1 548 заходів соціальної послуги натуральної допомоги (у вигляді продуктових наборів, засобів особистої гігієни, послуг перукаря, тесляра, манікюру/педикюру);

305 осіб отримали 305 заходів соціальної послуги інформування;

18 осіб отримали 36 заходів транспортних послуг.

Також, спеціалістами Територіального центру в моніторинговому періоді опрацьовано 43 звернення, які надійшли до КБУ «Контактний центр міста Києва».

Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю

Деснянського району міста Києва (далі - Центр)

В Центрі функціонує 6 відділень, які надають соціальні/ реабілітаційні послуги.

За період 03 - 28.06.2024

У відділенні денного догляду 19 дітям відповідно до індивідуальних програм реабілітації, надано 1096 соціальних послуг/5801 захід денного догляду, соціальної, психологічної, педагогічної, фізичної реабілітації, медичного супроводу та організація харчування та допомога у прийнятті їжі, 19 дітей отримали харчування, також 9 дітей отримали 81 послугу/162 заходи із транспортного перевезення/реверс на спеціалізованому автомобілі.

Проведені тематичні культурні заходи (за планом).

У відділенні ранньої реабілітації (абілітації) 17 дітям відповідно до індивідуальних програм реабілітації, надано 1091 соціальну послугу/6595 заходів психологічної, педагогічної, фізичної реабілітації, медичного супроводу та інформування.

Проведені тематичні культурні заходи (за планом).

У відділенні психолого - педагогічної реабілітації 23 дітям відповідно до індивідуальних програм реабілітації, надано 950 соціальних послуг/8366 заходів психологічної, педагогічної, фізичної реабілітації, медичного супроводу та інформування.

У відділенні соціальної реабілітації (абілітації) 47 особам з інвалідністю відповідно до індивідуальних програм реабілітації, надано 480 соціальних послуг /3085 заходів соціальної, педагогічної реабілітації та інформування.

Проведені тематичні культурні заходи (за планом).

Службою соціального патронажу охоплено 44 особи з інвалідністю, надано 79 соціальних послуг /167 заходів соціальної реабілітації та інформування.

У відділенні професійної та трудової реабілітації/працетерапії (трудові майстерні) 18 особам з інвалідністю відповідно до індивідуальних програм реабілітації, надано 136 соціальних послуг /367 заходів соціальної, педагогічної реабілітації та інформування.

Деснянський районний в місті Києві центр соціальних служб
(далі - центр)

Загальна кількість сімей (осіб), щодо яких надійшла інформація (заява, повідомлення, виявлені надавачем соціальних послуг, самозвернення тощо) -1176 сімей/осіб.

Центром складені повідомлення про можливі випадки постраждалих від жорстокого поводження та насильства - 634, зокрема особи, які постраждалі від торгівлі людьми - 2. Кількість сімей/осіб, охоплених послугами, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі - 221, складено актів оцінки потреб - 142.

Загалом на обліку перебувало 1353 сім’ї, в яких виховується 1702 дітей, охоплених соціальними послугами, з них перебували в складних життєвих обставинах 412 сімей /осіб.

В ході здійснення соціальної роботи з сім’ями/особам надано (з початку року) 5439 соціальних послуг, зокрема: соціального супроводу - 42 (сімей/послуг); консультування - 1065 (сімей/послуг); інформування - 1338 (сімей/послуг); представництва інтересів - 935 (сімей/послуг); психологічної допомоги - 332 (сімей/послуг); послуга екстрено кризового втручання - 3; юридичної допомоги - 208; сприяння в отриманні гуманітарної допомоги - 878; соціальної профілактики - 65; соціальної адаптації - 63; налагодження зав’язків з членами родини, громадою - 419; працевлаштування - 9; щодо вирішення житлово-побутових проблем - 4; організація лікування/оздоровлення - 25; сприяння в оформленні/ відновленні документів, зокрема для призначення соціальних виплат - 51.

Спеціалістами центру здійснено 483 оцінок потреб сім’ї /особи, також направлено до Управління 208 заяв щодо надання соціальних послуг, за якими прийнято 207 відповідних рішень.

Діти та особи з інвалідністю, які є отримувачами соціальних послуг в Деснянському районному в місті Києві центрі соціальних служб та Центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Деснянського району міста Києва 21.06.2024 брали участь у фестивалі рибної ловлі «Золота рибка».

Центр у справах сім’ї та жінок Деснянського району міста Києва

(далі - Центр)

У Центрі у справах сім’ї та жінок Деснянського району міста Києва (надалі - Центр) охоплено соціальними послугами консультування 36 осіб, яким надано 50 консультацій (10-жін.; 40-чол.) з них:

по програмі для кривдників отримали соціальні послуги 26 осіб (2 - жін; 24 - чол), направлених за рішенням Деснянського районного суду міста Києва в тому числі 8 осіб направлених за рішенням Дніпровського районного суду міста Києва яким надано 36 (2 -жін; 34 - чол.) консультацій, а саме:

психологічних консультацій - 27;

юридичних консультації - 4;

соціальних - 5.

У звітному періоді 2 особи завершили проходження програми у повному обсязі.

Спеціалістами направлено 24 повідомлення щодо проходження програми до Деснянського районного Управління поліції.

по програмі для постраждалих осіб від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі звернулося (самозвернення) 10 осіб (жін), які отримали 14 послуг консультування, а саме:

психологічних консультацій - 8;

юридичних консультації - 2;

соціальних - 4.

У структурному підрозділі Центру - «Притулку для осіб, які постраждали домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» у звітному періоді перебувало 2 особи (жін).

Змінено локацію розташування: Центр знаходиться за адресою:
вул. М. Закревського, 87 Д, м. Київ.Управління освіти

Відповідно до Розпорядження Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 08.05.2024 р. № 426 «Про внесення змін до розпорядження Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 07.02.2024 № 110 «Про капітальний ремонт об’єктів, що фінансуються в 2024 році за рахунок бюджетних коштів по Деснянській районній в місті Києві державній адміністрації» для виконання робіт з капітального ремонту по галузі «Освіта» передбачено кошти на загальну суму 139 733,8 тис. грн. Станом на 28.06.2024 освоєно 4 690,5 тис. грн (з них на реєстрації в казначействі 2 455,3 тис. грн).

По галузі «Освіта» кошти передбачено на:

 • капітальний ремонт найпростішого укриття в ЗЗСО № 293 на суму 6 400,0 тис. грн. Проводиться роботи по розробці проектно-кошторисної документації з проходженням експертизи кошторисної частини.
 • капітальний ремонт найпростішого укриття (в тому числі інженерних мереж) в ЗЗСО № 263 на суму 1 500,0 тис. грн. Роботи тривають.
 • капітальний ремонт будівлі із заходами енергозбереження в ЗЗСО № 276 на суму 1 500,0 тис. грн. Ведуться роботи по розробці проектно-кошторисної документації з проходженням експертизи кошторисної частини.
 • капітальний ремонт (заміна вікон) (підготовка до опалювального сезону та енергозбереження) в 10 ЗЗСО (№ № 152, 190, 218, 251, 276, 277, 278, 282, 308, 320) на загальну суму 29 500,0 тис. грн. По 2 ЗЗСО (№ 277, 320) ремонті роботи на стадії завершення, в ЗЗСО № 218 укладено договір з підрядною організацією та розпочато роботи, по ЗЗСО № 282 завершується процедура електронної закупівлі, в ЗЗСО № 308 закупівля не відбулась. По всіх інших об’єктах завершуються процедури укладення договорів з підрядними організаціями.

капітальний ремонт покрівлі (підготовка до опалювального сезону та енергозбереження) в 3 ЗЗСО (№№ 212, 294, 192) на загальну суму 7 100,0 тис. грн. В ЗЗСО № 192 роботи на стадії завершення, в ЗЗСО № 212 ремонтні роботи тривають, по ЗЗСО № 294 закупівля не відбулась. Станом на 28.06.2024 на реєстрації в казначействі 2 455,3 тис. грн.

капітальний ремонт найпростішого укриття в 9 ЗДО ( №№ 15, 34, 91, 111, 165, 459, 721, 770, 812) на загальну суму 12 100,00 тис. грн. В 2 ЗДО (№ 111, 721) роботи завершено. В 3 ЗДО ( № 34, 165, 770) роботи виконуються, для виконання ремонтних робіт в 3 ЗДО (№№ 91, 165, 812) завершуються роботи по розробленню проектно-кошторисної документації з проходженням експертизи кошторисної частини. В ЗДО № 459 здійснюються організаційно-правові заходи щодо проведення електронної закупівлі. Станом на 28.06.2024 освоєно 2 120,8 тис. грн.

капітальний ремонт покрівлі (підготовка до опалювального сезону та енергозбереження) в 8 ЗДО (№№ 34, 165, 491, 746, 758, 770, 784, 796) на загальну суму 18 500,0 тис. грн. В ЗДО № 491 роботи тривають, по 6 ЗДО (№№ 34, 165, 746, 758, 770, 796) укладено договори з підрядними організаціями та розпочались роботи, в ЗДО № 784 завершуються роботи по розробленню проектно-кошторисної документації з проходженням експертизи кошторисної частини. Станом на 28.06.2024 освоєно 114,4 тис. грн.

 • капітальний ремонт (заміна вікон) (підготовка до опалювального сезону та енергозбереження) в 4 ЗДО (№№ 39, 744, 781, 797) на загальну суму 5 000,0 тис. грн. По 3 ЗДО (№ 39, 744, 781) роботи на стадії завершення, в ЗДО № 797 завершується процедура електронної закупівлі робіт.
 • капітальний ремонт (відновлення роботи закладу) в ЗДО № 782 на суму 58 133,8 тис. грн. проводяться роботи з коригування проектно-кошторисної документації з проходженням експертизи.

Управління культури

Протягом червня поточного року закладами культури, що знаходяться у підпорядкуванні Управління культури Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, було організовано та проведено низку культурно-мистецьких заходів.

Заклади культури у воєнний час залишаються центрами інтелектуальної свободи та громадської активності, провідниками національної ідеї, патріотизму та європейських цінностей, просторами просвітництва і толерантності.

У публічних бібліотеках Централізованої бібліотечної системи району протягом червня продовжувалася робота з реалізації патріотично-просвітницького проєкту «Україна: поза простором і часом!».

У рамках проєкту проведені заходи до Дня Героя: творчий вечір «Війна очима сучасних героїв»; година пам'яті Максима «Далі» Кривцова – талановитого поета, відважного воїна, який поклав своє життя за Україну.

У бібліотеці № 115 для дітей відбувся концерт «Незламні герої України» за участі творчих колективів ЦДЮТ Деснянського району міста Києва, присвячений нашим героям.

З нагоди Дня захисту дітей відвідувачів бібліотек ЦБС чекали розважальні програми: «Смішарики», «З книгою в літо», «Щоб дзвенів дитячий сміх!», «Правова веселка».

В рамках проєкту «Українська – мова свободи!» продовжували діяти клуби та гуртки з вивчення української мови: у рамках Всеукраїнського проєкту «Єдині» клуб розмовної української «Експрес-курс української мови»; розмовний клуб «Розмовляю українською»; мовний клуб «Мовоманія»; ігрова студія «Мовні витребеньки».

Усього за звітній період відбулося 21 заняття, які відвідало 332 користувача різних вікових категорій.

У рамках проєкту «Крим: нескорена земля» до Дня кримськотатарського прапора у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся тематичний майстер-клас «Два прапора – єдина країна».

З нагоди державного свята День Конституції України в публічних бібліотеках традиційно проведені різноманітні заходи: година історії «Конституція – основний закон нашого життя», інтерактивна гра «Люблю тебе, моя країно», правова година «Моя поліція – мої друзі», історична ретроспектива «Шлях української Конституції», урок державності «Усвідомлюй відповідальність» та ін.

Бібліотеки ЦБС Деснянського району послідовно і цілеспрямовано впроваджують у своїй роботі принцип «читання без бар’єрів». Доступ кожної людини до інформації, книги та читання, до активного відпочинку є пріоритетом і головним завданням.

Простори бібліотек зручні всім, без винятку, а події і заходи – дозволяють жити повноцінним життям кожному члену громади Деснянського району.

У рамках проєкту «Світ без меж» у бібліотеці № 119 для дітей з особливими потребами відбулися казкові читання «Гайда, дітки, у садок!» (до 175-річчя від дня народження О. Пчілки).

У ЦРБ ім. П. Загребельного для вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації за сприянням депутата Київради Юрія Зубка та партнерів організована зустріч вболівальників із гравцем збірної України з хокею, чемпіоном світу в дивізіоні 1В, 4-разовим чемпіоном України Віталієм Лялькою.

Для створення зручності у ЦРБ ім. П. Загребельного та бібліотеці № 2 для дітей відокремлені інклюзивні книжкові простори, які містять літературу для дітей з особливими потребами, з книжками шрифтом Брайля і плоско-друкованими виданнями, спеціальними іграшками і картками-піктограмами.

В школах естетичного виховання району за звітній період відбулися звітні та академічні концерти на різних музичних відділеннях, виставки з образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, круглі столи (групова форма) вокального відділу за темою «Роль сучасних музикантів-виконавців у розвитку українського вокального мистецтва»; педагогічні читання фортепіанного відділу на тему
«В. Сухомлинський «Серце віддаю дітям».

Учні шкіл естетичного виховання прийняли участь у міжнародній учнівській конференції «Мистецтво без меж: шлях до науки» (м. Київ), всеукраїнських, міжнародних фестивалях та конкурсах, в тому числі: V Всеукраїнський фестиваль - конкурс «Karpaty fest» (смт. Верховина, Івано-Франківська область), І Всеукраїнський двотуровий конкурс юних піаністів «Хмельницький PIANO- FEST» номінація: сольне виконання (м. Хмельницький, онлайн), конкурс «Мистецький обрій» в межах Міжнародного двотурового фестивалю-конкурсу дитячої, учнівської та студентської творчої молоді «Соняшник» (м. Київ), Міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс «На крилах весни 2024» (м. Хмельницький), двотуровий Міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс мистецтв «Star parade», двотуровий Міжнародний багатожанровий дистанційний фестиваль-конкурс мистецтв «VIP покоління» номінація - декоративно-прикладне мистецтво, авторська лялька, техніка виконання папер-клей (м. Київ), І фестиваль-конкурс фортепіанної музики PIANOLAND FEST, номінація: фортепіано соло.

З метою забезпечення потреб дітей та підлітків у творчій самореалізації та формуванні вмінь і навичок за інтересами в районі діють навчально-виховні клубні заклади: Освітньо-культурний центр «Дивосвіт» та Центр естетичного виховання «Гармонія».

Протягом червня вихованців гуртків «Образотворче мистецтво» клубів «Лотос», «Ритм», «Троянда» та «Космос» прийняли участь у конкурсах дитячого малюнку «Мої герої мене надихають», «Українські пісні в ілюстраціях» та «Як тебе не любити Києве мій», які були організовані у бібліотеці № 115 для дітей та творчі колективи Освітньо-культурного центру «Дивосвіт» прийняли участь у Міжнародному конкурсі мистецтв «Алея зірок», у Міжнародному конкурсі мистецтв «Вуличне мистецтво» в номінації декоративно-прикладного мистецтва, у Міжнародному фестивалі пісні та танцю «Гранд Алегрія» (м. Капелья, Іспанія).

«Мистецтво лікує» - під таким гаслом в Галереї мистецтв ЦРБ ім.
П. Загребельного сумісно з благодійним фондом «АРТ ПОМІЧ» благодійного проекту «Фото, як терапія», педагогами та вихованцями Центру естетичного виховання «Гармонія» відбувся неймовірно чуттєвий творчий вечір «Жити і бути сильними». Проникливі вірші, щирі виступи дітей подарували мить радості від зустрічі і надію!

З метою організації змістовного дозвілля вихованців відповідно до інтелектуальних здібностей та обдарувань при Центрі естетичного виховання «Гармонія» організована робота клубу літнього відпочинку. Для відвідувачів клубу протягом червня були організовані тематичні заходи, майстер - класи, вікторини, конкурси, розваги, спортивні змагання.

За участі дитячого театру-студії «Вишневий сад» відбувся показ вистави «Дім мого серця» та передпрем’єрний показ вистави «Порцелянове кохання».


Управління у справах молоді та спорту

Протягом червня Управлінням у справах молоді та спорту (далі - Управління) та Деснянським районним у Києві Центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» проведено та взято участь спортивно-масових та молодіжних - заходів, а саме:

фестиваль футболу з нагоди Дня Європи;

екскурсія стадіоном «Динамо» ім. В. Лобановського;

благодійний турнір «Київський трофей» із спортивної ловлі на фідер ДЦФЗН «Спорт для всіх» СК «Аматор» в підтримку ЗС;.

показовий виступ Центру навчання плаванню Деснянського району м. Києва під назвою «НЕМО»;

зустріч із гравцем збірної України з хокею Віталієм Лялькою;

Кубок Деснянської РДА з футболу;

соціальний проєкт «Активні парки»;

заняття з йоги;

Скандинавська ходьба;

тренування бігового клубу «Деснянський Run Club».

Також за червень підготовлено 20 наказів з основної діяльності Управління у справах молоді та спорту Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації та 9 наказів з кадрових питань Управління у справах молоді та спорту Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації.

На виконання Закону України «Про охорону дитинства», Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», міських цільових програм, Управління веде реєстр дітей пільгових категорій Деснянського району міста Києва, які бажають оздоровитися та відпочити в таборах, відповідно реєстру, а також заяв батьків та осіб, що їх замінюють, в червні направлено на оздоровлення та відпочинок 61 дитина пільгових категорій до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку, а саме:

ДОТ «Зачарована долина» (Закарпатська обл.);

ДОТ «Соколята» (Львівська обл.);

ДОТ «Шаяни» (Закарпатська обл.).Управління (Центр) надання адміністративних послуг

В Управлінні (Центрі) надання адміністративних послуг Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (далі – ЦНАП), з метою вшанування світлої пам'яті полеглих героїв під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії російської федерації проти України, щоранку о 9.00 годині проводилась загальнонаціональна хвилина мовчання.

За звітний період через ЦНАП адміністраторами прийнято 10 665 заяв на отримання адміністративних послуг. Всього за період з 01.01.2024 по 30.06.2024 через ЦНАП надано 68 300 адміністративних послуг.

У червні найбільшим попитом серед відвідувачів ЦНАПу користувались послуги:

 • з актуалізації даних військовозобов’язаного – прийнято 4 397 заяв (що складає 41 % від загальної кількості прийнятих заяв);
 • з оформлення паспортних документів – прийнято 1 792 заяви (17 %);
 • з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб – прийнято 1 153 заяви (11 %);
 • соціального характеру (зокрема щодо надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, призначення компенсації за догляд фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на непрофесійній основі, призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям тощо) – прийнято 996 заяв (9 %);
 • оформлення витягу з Реєстру територіальної громади – 479 звернень (4%);
 • Департаменту соціальної та ветеранської політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (надання одноразової адресної матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення міста Києва) – прийнято 384 заяви (4 %);
 • Департаменту з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (зокрема державна реєстрація права власності на нерухоме майно, обтяження речового права на нерухоме майно, припинення права власності на нерухоме майно та об’єкт незавершеного будівництва у зв’язку з його знищенням, внесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, до відомостей про юридичну особу - релігійну організацію тощо) – прийнято 337 заяви (3 %);
 • з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об’єднань – прийнято 186 заяв (2 %);
 • Управління житлово-комунального господарства Деснянської РДА (компенсація витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб) - прийнято 153 заяви (1 %).

Адміністраторами ЦНАПу Деснянського району, залученими до роботи єдиного Call-центру центрів надання адміністративних послуг м. Києва, надано понад 2 957 консультацій у телефонному режимі.

У приміщенні ЦНАПу представники суб’єктів надання адміністративних послуг згідно графіку здійснювали прийом та консультування громадян.

Для зручності відвідувачів, щоп'ятниці, в приміщенні ЦНАПу здійснював прийом громадян юрист Лівобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Також адміністратори були залучені до участі у короткочасних семінарах щодо особливостей надання адміністративних послуг на базі Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).Відділ охорони здоров’я

Незважаючи на впровадження в Україні воєнного стану, заклади охорони здоров’я, віднесені до сфери управління Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації працюють у звичному режимі та здійснюють медичне обслуговування мешканців району та внутрішньо переміщених осіб в повному обсязі на амбулаторному етапі.

Продовжується реалізація Урядової програми «Доступні ліки», яка запроваджена у 2017 році.

З 01.04.2019 працює система видачі ліків за електронними рецептами.

НСЗУ забезпечено повернення коштів аптечним закладам, які заключили з нею договір і отримали право працювати в програмі «Доступні ліки».

Нова система фінансування дозволяє пацієнту отримати ліки в любій аптеці, з якою підписаний договір, незалежно від того де він проживає. У червні поточного року лікарями медичних закладів Деснянського району м. Києва виписано 47728 електронних рецептів на відшкодування вартості лікарських засобів 21212 хворим, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму, психічні захворювання, ревматоїдний артрит.

Продовжується запровадження медичної реформи: кількість підписаних та внесених до електронної медичної системи декларацій станом на 30.06.2024 – 278259, що становить 76,7 %.

З 01.07.2018 запроваджено новий механізм фінансування закладів охорони здоров’я первинної ланки за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» Національною службою здоров’я України. Тарифи на надання медичних послуг, пов’язаних з первинною медичною допомогою, встановлюються як капітаційна ставка за обслуговування одного пацієнта протягом календарного року.

Забезпечено реалізацію глобальної ініціативи стратегії Fast-Trask Cities у м. Києві (90х90х90) з покращення надання медичних послуг у сфері ВІЛ /СНІДу. Станом на 30.06.2024 протестовано за допомогою швидких тестів 3080 осіб, з них виявлено антитіла до ВІЛ у 17 випадках.

Функціонує 4 кабінети надання антиретровірусної допомоги за місцем проживання хворого.

З 01.04.2020 стартував ІІ етап медичної допомоги – надання вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги в закладах охорони здоров’я.

Закладом, фахівці якого надають амбулаторну вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу пацієнтам на території Деснянського району за направленням сімейних лікарів та лікарів-педіатрів, є КНП «Консультативно-діагностичний центр» Деснянського району м. Києва.

Підприємство та його філії зареєстровані в системі е-Health та на 100 % забезпечені комп’ютерною технікою. Укладено договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з НСЗУ, відповідно до якого включено 11 пакетів надання медичної допомоги.

Впроваджено електронне направлення на консультацію до спеціалістів Підприємства та лабораторні обстеження за направленням сімейних лікарів та лікарів-педіатрів.

Впроваджено електронну карту пацієнта та електронний листок непрацездатності.

Підприємством підписано договір з Національною службою здоров’я України за пакетом № 60 «Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки» за програмою медичних гарантій на 2024 рік.

Відповідно до Договору медичний огляд військовозобов’язаних та призовників проводиться за місцем провадження медичної практики у закладі охорони здоров’я за адресою: вул. Закревського 81/1 та за адресою: просп. Червоної калини, 18а.

З липня 2023 року на базі КНП «Консультативно-діагностичний центр» Деснянського району м. Києва функціонує відділення реабілітації, у якому надаються послуги з реабілітації військовим, учасникам АТО, інвалідам.

За пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах» медичну нейрореабілітаційну допомогу отримують дорослі та діти за адресами: вул. Закревського, 81/1 та просп. Червоної калини, 18а.

На базі КНП КДЦ розгорнуто 56 ліжок денних стаціонарів, з них 20 ліжок кардіологічного профілю, 15 – хірургічного, 9 – гінекологічного, 7 – неврологічного та 5 терапевтичного профілю. Продовжується вакцинація населення проти керованих інфекційних хвороб.

На сьогодні вакцинація у Деснянському районі міста Києва здійснюється в кабінетах щеплення, які розташовані на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги та КНП «Консультативно-діагностичний центр» Деснянського району м. КиєваУправління благоустрою та підприємництва

Спеціалістами Управління благоустрою та підприємництва Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (далі - Управління) щоденно забезпечується дієвий контроль за належним санітарно-технічним станом території Деснянського району на предмет дотримання Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.2008
№ 1051/1051.

Крім того, активізовано роботу представників робочої групи з питань недопущення здійснення несанкціонованої торгівлі на території Деснянського району міста Києва на предмет обстеження Деснянського району. В ході проведення комісійних обстежень, працівниками Управління благоустрою та підприємництва Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації надаються роз’яснення продавцям – порушникам, стосовно можливості здійснювати торговельну діяльність на пільгових умовах на виділених соціальних місцях на території ринків, складаються адміністративні протоколи за ст. 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) та вносяться приписи.

На виконання розпорядження Київського міського голови 19.03.2024
№ 250 «Про проведення весняного двомісячника з благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану міста Києва у 2024 році», розпорядження в.о. голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 20.03.2024 № 271 «Про проведення весняного двомісячника з благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану Деснянського району міста Києва у 2024 році» та, з метою пропаганди екологічних знань серед широких верств населення, підвищення рівня екологічної культури, а також санітарного очищення території міста Києва після зимового періоду, відновлення благоустрою та озеленення території, Управлінням вживаються заходи з виявлення та ліквідації стихійних навалів сміття, ліквідації несанкціонованої стихійної торгівлі та очищення будівель та споруд від графіті.


Комунальне підприємство «Керуюча компанія
з обслуговування житлового фонду Деснянського району м. Києва»

Комунальники продовжують наводити лад на своїх балансових територіях.

Робітники з комплексного прибирання ЖЕД № 301-319 структурних підрозділів КП «Керуюча компанія» щодня забезпечують необхідний рівень прибирання та утримання в належному санітарному стані прибудинкових територій та будинків, фарбують лави, огорожі, дитячі майданчики.

Також спільно з КП «Київкомунсервіс» виконують складання, погрузку та вивезення різноманітного сміття та великогабаритних відходів.

 

Комунальне підприємство по утриманню

зелених насаджень Деснянського району м. Києва

У червні 2024 року проведено роботи із висаджування кущів: - 25 шт., квітів – 294,1 тис. шт., формувальної і санітарної обрізки дерев – 46 шт., роботи із формувальної і санітарної обрізки кущів – 19805 шт., видалення сухостійних та аварійних дерев – 128 шт.

Відремонтовано існуючих лав 54 шт. та 12 елементи на дитячих майданчиках і 2 елемент на спортивному майданчику.


Комунальне підприємство «Шляхово-експлуатаційне управління
по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» міста Києва

За червень місяць 2024 року очищено: 178 од. зливоприймачів та 12 од. ОК. Проведено ремонт: ЗП – 55 од. , ОК – 28 од. Проведено роботи з очищення решіток ЗП по занижених місцях.

Щоденно проводяться роботи по прибиранню балансової вулично-шляхової мережі КП ШЕУ Деснянського району, підземних пішохідних переходів, зупинок громадського транспорту. Також виконані роботи з миття колесовідбійної стрічки. Проведені роботи з:

 • середнього ремонту - 722 м2;
 • дрібного ремонту - 4 658,5 м2;
 • ремонту струменево-ін’єкційним методом - 872 м2;
 • ремонту плавильно-заливальною машиною - 5 665 м.п.;
 • встановлено 12 од. обмежувальних стовпчиків.
 • Виконуються роботи з ремонту підземного пішохідного переходу на пр. Леоніда Каденюка (Гагаріна) - вул. Вінстона Черчилля (Червоноткацька).
 • Облаштовано 4 шт. пониження бортового каменю на 2 наземних переходах.
 • Ведуться роботи з середнього ремонту по об’єкту: «Поточний ремонт вул. Крайня в Деснянському районі м. Києва», в ході яких влаштовано 630 м2 асфальтобетонного покриття тротуару.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux