Насильству немає виправдання!


Домашнє насильство – діяння фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються в сім’ї або між родичами, чи іншими особами, які спільно проживають однією сім’єю, але не перебувають у родинних відносинах чи у шлюбі між собою.
Форми домашнього насилля:
- економічне – насильство, що включає умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів;
- психологічне – насильство, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування чи інші діяння;
- сексуальне – насильство, що включає будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру з третьою особою;
- фізичне – насильство, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі.
Відповідальність за вчинення домашнього насильства передбачає можливість накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.
Куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства?
До дільничного інспектора поліції.
До уповноважених підрозділів органів Національної поліції України.
До центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
До управління сім’ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій.
До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.
До центрів з надання безоплатної правової допомоги.
Жертви домашнього насильства мають право на отримання безкоштовного адвоката від держави для складення процесуальних документів та представництва інтересів у суді. Для цього особі слід звернутися до найближчого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро та надати один з документів, який підтверджує факт потерпання особи від домашнього насильства.