Місто вільне від злочинності!
Більшість громадян, особливо у великих містах, хоча б раз у житті ставали жертвами злочинів, чому нерідко сприяє їх власна легковажність.
Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса підготував цікаву постійну рубрику, присвячену убезпеченню громадян від злочинів. Рубрика складається з пам’яток, що містять основні поради, покликані істотно знизити ризики стати потерпілим від тих чи інших злочинних проявів.
Лише кілька хвилин вашої уваги можуть уберегти вас і ваших близьких від непоправного!
Всесвітня пандемія гострої респіраторної хвороби COVID-19 та її наслідки стали одними із найсерйозніших викликів людству за останні сімдесят років. У теперішній час ми є свідками того, як у всьому світі відбувається випробування міцності основоположних прав і свобод людини пандемією та заходами боротьби з нею. Тому науковцями НДІ ВПЗ у межах виконання проєкту «Соціально-правові та кримінологічні наслідки пандемій та шляхи їх усунення в Україні» було розроблено пам’ятки, в яких наведено практичні рекомендації громадянам щодо зменшення можливості стати потерпілим від кримінальних й адміністративних правопорушень, а також уникнення деяких фонових для злочинності явищ у період епідемії (пандемії).
Як не бути обманутим при лікуванні від пандемії та епідемії
Як не стати жертвою насильницького злочину у період пандемії та епідемії
Як не стати жертвою домашнього насильства у період пандемії та епідемії
Як не стати жертвою крадіжки у період пандемії та епідемії
Як убезпечити себе від побутового пияцтва та алкоголізму у період пандемії та епідемії
Як уникнути корупційних ризиків суб’єктам підприємництва у період пандемії та епідемії
За матеріалами Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса.