Культура миру: медіація
У Центрі у справах сім`ї та жінок Деснянського району надаються консультації із взаємостосунків між сімейними парами.
«Чому актуально і чому саме зараз ми говоримо про це? Тому що статистика свідчить: кожна третя сім`я в Україні потерпає від насильства; кожне друге подружжя стоїть перед загрозою розлучення; кожен третій учень/учениця знають, що таке булінг на собі; кожен українець/українка знають, що таке бути випадковим учасником конфлікту. Якими будуть наслідки для кожного конкретного випадку – невідомо, проте є ймовірність вирішити ситуацію мирним шляхом. Або вивчаючи основи конфліктології, емоційного інтелекту та медіації, або звернувшись безпосередньо до фахівців своєї справи. Адже ключовим є домовитися так, щоб це влаштовувало обидві сторони. Популярно такий спосіб домовленостей називають «win-win», тобто «виграти-виграти», – говорить директорка Центру Тетяна Бачек.
У разі необхідності консультації з даного питання або проведення процедури медіації, можна звернутись за телефоном (044) 518-73-72.
Довідково.
На законодавчому рівні США встановлено, що пари, які розлучаються, першочергово проходять процедуру досудових домовленостей. Європа вважає за необхідним спочатку з`ясувати ситуацію обох сторін конфлікту та знайти рішення, що задовольнить обох, потім – суд. Україна має достатній людський ресурс, що сприяє становленню висококваліфікованих фахівців. Саме тому МЕДІАЦІЯ – вже не секретний метод, а сертифікований спосіб врегулювання конфлікту. Будь-якої сфери, чи це стосується бізнесу, чи сім`ї, чи конфлікту між учнями у школі.
Чому про це варто знати?
Медіація – конструктивний шлях для обох сторін конфлікту.
Медіація враховує інтереси ОБОХ.
Медіація передбачає незалежного «арбітра» ‒ третю сторону, що не зацікавлена в позиції жодної сторони конфлікту. Це – медіатор/медіаторка.
Медіація дбає про глибинні інтереси сторін, а не про поверхневі результати конфлікту.
Медіація дбає про налагодження комунікації.
Медіація – спосіб мирного виходу із конфлікту.