Кримські татари від етногенезу до сьогодення
Для усіх поціновувачів цікавих історій та традицій, в рамках культурно-просвітницького проєкту «Ти мій «Ага/Брат» у бібліотеці 115 для дітей нашого району, днями відбувся історичний екскурс, що занурив відвідувачів в історію та культуру Криму.
Творчий захід, на якому запрошена гостя Гульнара Абдулаєва розповіла про історію кримських татар, залишив приголомшливі враження у всіх присутніх.
Історія Криму дивовижна, бурхлива та бентежна. Протягом століть на півострові жили десятки племен, етносів та народів. Кримські татари, караїми та кримчаки сьогодні вважаються корінними народами України, які історично сформувалися в Криму та не мають іншої батьківщини крім України. І ми віримо у те, що Крим знову стане вільним та квітучим півостровом на мапі України та Світу.
Історикиня, авторка книг Гульнара Абдулаєва (Gulnar Abdula) захопливо розповідала про походження та історію кримських татар, культуру та побут кримців, чому важливо вивчати історію Криму та особливу увагу приділила тимчасовій окупації півострова росією і як виживають патріоти нашої держави.
Творчий захід організований Бібліотека 115 для дітей м. Києва спільно з громадською організацією «Мистецький центр «Тріумф» (Олександр Тадля) та студентами КНУКіМ за підтримки Кримський дім (Ахтем Сеітаблаєв).
Довідково
Гульнара Абдулаєва народилася у місті Євпаторії (Крим) у 1979 році. Закінчила історичний факультет Таврійського Національного університету. Понад 10 років працювала у щотижневій кримськотатарській газеті «Авдет» («Повернення»), де вела історичну рубрику. Публікувалась у щомісячному історико-етнографічному журналі «Qasevet».
З 2011 року і до сьогодні авторка та ведуча історичної програми «Altin Devir / Золота епоха» на першому кримськотатарському каналі ATR. Декілька років була авторкою текстів та ведучою історичного відеоблогу «Tugra» на сайті Крим. Реалії (Радіо Свобода). Авторка наукових та науково-публіцистичних праць у низці історичних збірників та журналів, у тому числі та іноземних.
2005 року була нагороджена грамотою Верховної Ради України за особливий внесок у розвиток молодіжної політики. Нині мешкає у Києві.
Книги:
2008 р. авторка історичного роману: "Шагін Гірай".
2012 р. авторка книги: «Золота епоха Кримського ханства»
2013 р. авторка книги: «Битви з історії Кримського ханства»
2020 р. авторка книги: «Кримські татари: від етногенезу до державності»
2021 р. авторка книги «25 відомих кримських татар: від Кримського ханства до сьогодення».