«Козацька гімназія на рубежі століть»: як у Деснянському районі козаків виховують
У 2019 році у світ вийшла нова книга Володимира Гнатюка «Козацька гімназія на рубежі століть» – літопис про 30-річну успішну діяльність педагогічного колективу закладу освіти та створену систему козацького виховання.
«Книга «Козацька гімназія на рубежі століть» – це життєпис не тільки київської гімназії № 283, її педагогічного колективу та учнів. Це життєпис успішної роботи її керівника, лідера-ентузіаста та натхненника – Володимира Гнатюка», – зазначила у статті газети «Освіта» науковий співробітник лабораторії громадянського та морального виховання Інституту проблем виховання НАПН України Валентина Гарнійчук.
У своїй книзі Володимир Гнатюк висвітлив науково-методичні проблеми, над якими працює разом з педагогами, питання розвитку інтеграції нових проєктих технологій в інноваційному просторі сучасної освіти, методи і засоби впливу на становлення правової та громадської позиції школярів.
Особливу увагу звертає на розвиток духовної культури молодого покоління та виховання в учнів рис українського національного характеру: почуття національної гідності, демократичності, волелюбства та емоційності.
Безсумнівно, національно-патріотичне виховання у школах, ліцеях, гімназіях, коледжах на етапі формування особистості – завдання загальнодержавного значення.
«Особливо цінний приклад, коли на чолі освітнього закладу стає людина, яка прагне не тільки забезпечити високий рівень знань його випускників, а й привити підростаючому поколінню почуття патріотизму» – пише Володимир Дмитрук на шпальтах «Літературної України» про козацьку гімназію.
Він окреслює шлях Володимира Гнатюка як унікальної особистості, директора, лідера Козацької гімназії, який очолює заклад з 1989 року, поета, лауреата Всеукраїнської літературної премії імені Олеся Гончара, лауреата премії імені Івана Огієнка в галузі освіти, відданого патріота України.
Книга Володимира Гнатюка «Козацька гімназія на рубежі століть» буде корисна керівникам закладів освіти, педагогам, а також усім, хто цікавиться, чим і як живе сьогодні успішна столична гімназія.