Портал в режимі тестування та наповнення
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Для стрічки про трагедію в Биківні шукають родинні історії

Опубліковано 29 вересня 2021 року о 13:41
фото

 

Увага, деснянці!

Восени стартує робота над україно-польською історичною драмою «Биківня» про події масових розстрілів і таємних поховань на території спецділянки в Биківнянському лісі за часів великого терору. Автори стрічки шукають історії родин, пов’язані з трагедією Биківні, аби передати події максимально достовірно. Про це повідомили на сторінці української кіно компанії «435 FILMS».

Команда «Биківні» звертається до всіх, в чиїх родинах збереглися історії і матеріали, пов’язані з таємним похованням в Биківні і запрошує поділитися ними, аби кіномитці мали змогу створити історично правдивий сценарій, який достовірно відображатиме події періоду великого терору і розкриватиме особисті трагедії родин репресованих.

Якщо ваша родина зберігає такі спогади, документи, пишіть на електронну адресу: [email protected].

Восени цього року польський режисер Ян 20 березня 1937 року Київська міська рада таємно затвердила рішення про відвід земельної ділянки «для спецпотреб НКВС УРСР» у Биківнянському лісі. Саме так почалася історія одного з найжахливіших місць України, місця таємного наймасштабнішого поховання жертв масових політичних репресій 1937-1941 років.

Кідава-Блонський та українська продюсерка Анна Паленчук розпочинають роботу над сценарієм фільму, основою якого стануть справжні історії жертв великого терору. Зокрема, це їх особисті трагічні родинні історії. Дві – з сотні тисяч історій Биківнянського лісу.

Степан Паленчук, арештований як учасник антирадянської організації «Українська Військова Організація», розстріляний 7 грудня 1937 року в Києві. Тадеуш Блонські, другий лейтенант запасу Польської армії, закатований в 1940 році органами НКВС в Києві.

«Цей фільм – особиста історія, яка на жаль, є у багатьох родинах України та Польщі. Саме тому ми плануємо спільне україно-польське виробництво і співпрацюємо з польською стороною вже на етапі написання сценарію, – говорить продюсерка та директорка компанії «435 FILMS» Анна Паленчук, яка в цьому фільмі виступить також у якості сценаристки. – Також прагнемо привернути увагу наших громадян до відкритих архівів і заохотити цікавитися історією власних родин, а відтак власної країни».

За її словами, історія Биківні є спільною для України та Польщі, це спільний біль і спільна мотивація до продовження боротьби проти тоталітаризму. Тому фільм «Биківня» сьогодні актуальний як ніколи у контексті відродження тоталітарних режимів і необхідності нагадування суспільству про наслідки подібного історичного досвіду.

В роботі з історичним матеріалом, архівними документами команді допомагають науковці Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» під керівництвом заступниці директора заповідника Тетяни Шептицької. Також до проєкту долучився і Польський Інститут у Києві: команда Інституту допомагатиме авторам фільму зв’язатися з польськими науковцями та родинами загиблих.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux