Портал в режимі тестування та наповнення
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Деснянському району – 34!

Опубліковано 23 грудня 2021 року о 16:29
фото

 

Урочистості з нагоди 34-ї річниці створення колишнього Ватутінського, а нині Деснянського району пройшли в актовій залі Київського національного торговельно-економічного університету.

У залі зібралися ті, хто стояв у витоків створення району, протягом різних років самовіддано працював та продовжує працювати на різних ділянках роботи та вносить вклад у його соціально-економічний розвиток. Присутні обмінюються вітаннями, спогадами. 

Серед почесних гостей – Народний депутат України Артем Дубнов, керівник апарату Київської міської державної адміністрації Дмитро Загуменний, депутати Київради Лілія Пашина Михайло Іщенко та Андрій Порайко, екс-голови нашого району Тетяна Меліхова, Віктор Лага, Юрій Захаричев, Петро Кузик, Геннадій Заболотний, одні із перших зі складу комісії по створенню Ватутінського району - Григорій Новицький та директор ТОВ «Новий друк» Володимир Клименко, ректор КНТЕУ Анатолій Мазаракі, вдови перших керівників району Тамара Мокроусова та Людмила Андрющенко.

У цей урочистий день на адресу мешканців Деснянського району, працівників райдержадміністрації, громадських активістів надходять вітання від Офісу Президента України та мера Києва Віталія Кличка. 

Голова Деснянської райдержадміністрації Дмитро Ратніков привітав усіх присутніх у залі із 34-ю річницею створення району та 20-ти річчям, як Ватутінський район було перейменовано у Деснянський.

«З великою  вдячністю в серці ми згадуємо тих, хто стояв у витоків народження Деснянського району. Згадаємо імена тих, кого немає сьогодні з нами. Вони залишаться у наших серцях назавжди – один із перших керівників Ватутінського району, який очолював його протягом 11 років, Анатолій Мокроусов; перший голова Ватутінської районної державної адміністрації Іван Андрющенко; Заслужений будівельник України Володимир Жуков».

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, кого вже немає в живих.

Вперше в історії Деснянського району заснована найвища відзнака ‒ Знак Пошани за особливий внесок у розвиток нашого району, яку урочисто було вручено колишнім головам району та першим особам, які розпочинали розбудовувати Деснянський район, на той час – Ватутінський.

Дмитро Ратніков нагородив також найкращих працівників підприємств та організацій Деснянського району Почесними грамотами та Подяками голови Деснянської райдержадміністрації за самовіддану працю на благо нашого району.

А на закінчення урочистостей – спільне фото на згадку.

Висловлюємо вдячність кожному причетному до творення історії одного з найбільших районів столиці. Завдяки вашій наполегливій праці, наймолодшим район столиці непомітно змужнів та впевнено крокує дорослим життям. Процвітання нашому Деснянському району!

З прийдешніми святами!

Трішки історії:

Райська земля. Саме так називалася історична місцевість, на якій було засновано Ватутінський район. Історія і сучасність тісно переплітаються на теренах одного з найбільших районів столиці.

Сьогодні важко уявити, що на місці сучасного району були села Вигурівщина та Троєщина, а за часів Київської Русі – князівські угіддя Юрія Долгорукого. Але історичні факти, які ми щойно побачили на екрані, цьому підтвердження. З чого ж розпочиналося створення одного з найбільших районів столиці? 

30 грудня 1987 року відповідно до Указу Президії Верховної Ради Української РСР зі складу Дніпровського району міста було виділено Ватутінський район, названий на честь генерала Миколи Ватутіна.

До складу нового району увійшли Лісовий масив, новий житловий масив Вигурівщина-Троєщина, розрахований на 300 тисяч мешканців, Дарницька промзона, мікрорайони малоповерхової забудови Троєщина, Биківня, селище Рибне та територія, яка мала назву Куликове поле.

 ФОТОЗВІТ


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux