Портал в режимі тестування та наповнення
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Деснянському району – 33!

Опубліковано 30 грудня 2020 року о 19:02
фото

«Райська земля» – історична місцевість, на якій рівно 33 роки тому було засновано Ватутінський (Деснянський) район, який нині є найбільшим в Україні – його загальна площа 14,8 тис. га.

На місці сучасного району колись були села Вигурівщина та Троєщина, а за часів Київської Русі – князівські угіддя Юрія Долгорукого.

Створення одного з найбільших районів столиці почалося 30 грудня 1987-го року відповідно до Указу Президії Верховної Ради Української РСР: зі складу Дніпровського району міста було виділено Ватутінський район, названий на честь генерала Миколи Ватутіна.

До складу нового району увійшли Лісовий масив, новий житловий масив «Вигурівщина-Троєщина», розрахований на 300 тисяч мешканців, Дарницька промзона, мікрорайони малоповерхової забудови Троєщина, Биківня, селище Рибне та територія, яка мала назву Куликове поле. У лютому 1981-го року була розпочата інженерна підготовка – гідронамив та спорудження першої черги масиву.

Першим було споруджено 5-й мікрорайон, далі – 6-й, 7-й, 8-й, 1-й, 3-1 та 2-й мікрорайони. У 1987-му році розпочали спорудження другої черги масиву, а й 1991-му році – третьої черги.

Найменування «Вигурівщина-Троєщина» масив отримав 17 лютого 1987-го року і входив до складу Дніпровського району.

Різнокольорові житлові будинки стали візитівкою району. Архітектори Юрій Паскевич та Григорій Слуцький використовують при забудові району різнокольорову райдужну розмальовку житлових будинків, що відрізняло архітектуру масиву від однотипних сірих панельних багатоповерхівок в інших районах того часу.

Згідно з Указом Президії Верховної Ради Української РСР про утворення Ватутінського району 11 лютого 1988-го року був створений Виконавчий комітет Ватутінської районної Ради народних депутатів. На той час райвиконком знаходився по вул. Каштановій, 7, де зараз розташований Деснянський Центр зайнятості.

Вже через два місяці після створення району 1 березня 1988-го року було утворено виробничий трест з експлуатації зелених насаджень Ватутінського району міста Києва. І з весни розпочалося професійне озеленення району, створення скверів та парків. Разом із житловими будинками будуються такі необхідні для мешканців об’єкти соціальної інфраструктури – школи, дитячі садочки, поліклініки, заклади культури.

Сьогодні в районі – 21 промислове підприємство. На час створення Ватутінського району найбільшими підприємствами були такі відомі заводи, як «Радикал» та «Дарницький шовковий комбінат», ВАТ «Київхімволокно». А на початку дев’яностих років створюються нові поліграфічні підприємства «Бліц-Інформ» та «Новий друк».

Під час адміністративно-територіальної реформи у місті 2001-го року територія району залишилася без змін, проте, його було перейменовано на Деснянський. У 2004-му році на сесії районної ради затверджують герб та прапор Деснянського району.

Є в районі чимало парків і скверів, серед яких унікальний парк «Кіото» зі старовинною японською пагодою та Садом каменю. Тут висаджено одну з найдовших алей сакур, яку занесено до Книги рекордів України. Створено єдиний в Україні парк екстремальних видів спорту з унікальною водно-канатною системою для вейкбордингу, де проходять змагання міжнародного класу у парку «Муромець». Відкрито новий парк з водними об’єктами «Мій парк» вздовж проспекту Романа Шухевича та багато нового.

На теренах району працює одна з найуспішніших кіностудій у Європі, яку ще називають «Українським Голівудом», – кінокомпанія «Film.ua».

Саме з Деснянського району стартувала спортивна акція «За руку з кумиром», отримали путівку у велике життя та вийшли на всеукраїнський та міжнародний рівень змагання атлетів «Богатирські ігри». Мистецькі Фестивалі «Десняночка» та «Повір у себе» для дітей та молоді з функціональними обмеженнями, які відкрили нові таланти.

Деснянський район – славетний район. Є багато цікавого та нового.

Шановні деснянці! Чекаємо від вас цікаві про мешканців району чи події, які тут відбуваються. Надсилайте свої розповіді на електронну адресу: [email protected]

ФОТОЗВІТ


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux