Державна екологічна інспекція у місті Києві закликає не спалювати суху рослинність та сміття
Останнім часом на території Деснянського району почастішали випадки спалювання сміття та сухої трави. Цьому сприяв довготривалий літній період засухи та високий температурний рівень повітря.
Державна екологічна інспекція у місті Києві закликає не спалювати суху рослинність та сміття. Трав’яні пожежі призводять до помітного зниження родючості ґрунту, є джерелом викидів вуглекислого газу в атмосферу, пов’язаних з господарською діяльністю людини (при частих пожежах згорає не тільки суха трава, а й накопичена в ґрунті органіка, посилюється так званий «парниковий ефект», який призводить до несприятливих змін і коливань клімату на планеті), збіднюється видовий склад рослинного і тваринного світу (під час пожеж гине багато комах, які беруть участь у процесі утворення ґрунту, знищуються місця гніздування птахів, гинуть тварини, які живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту, при весняному підпалі пошкоджується коренева шийка дерева), дим від спалювання трави їдкий, темний, густий, спалювання сухої рослинності часто призводить до займання торфовищ і лісових насаджень, часте спалювання трави переростає в неконтрольоване горіння і нерідко призводить до важких наслідків з людськими жертвами.
Порушник нестиме відповідальність за свої дії: згідно ст. 77-1 КУпАП громадянин сплачує штраф у сумі від 170 до 340 грн., посадова особа – від 850 до 1190 грн. За ті ж дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду сплачується штраф громадянином у сумі від 340 до 680 грн., посадовою особою – від 1190 до 1700 грн.
За підпал відповідає не тільки палій, а й власник (орендар) земельної ділянки (Стаття 77 Кодекс України про адміністративні порушення). За порушення вимог пожежної безпеки в лісах виплачується штраф – громадянином від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.) посадовою особою – від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 170 грн.).
За знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній території сплачується штраф від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 170 грн.) і на посадову особу – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 119 до 204 грн.).
Служби Деснянського району з метою недопущення спалювання рослинності та її залишків, а також запобігання виникненню пожеж та їх розповсюдженню у лісах, торфовищах, населених пунктах, постійно здійснюють контроль та притягують до адміністративної відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства щодо несанкціонованого спалювання рослинності.
Тому наполегливо просимо не спалювати суху траву та рослинні залишки, а також сміття!