«Бути грамотним – це круто!»











До міжнародного Дня грамотності в бібліотеках нашого району були проведені зустрічі, різноманітні дайджести та презентації.
Ось, наприклад, у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулася зустріч з українським журналістом та письменником – Василем Добрянським.
Василь Добрянський відомий широкому загалу, як автор чудових детективних романів (під псевдонімом Борис Крамер), тож і на зустрічі він представив свої нові книжки : «Школа зелених мавп» та «Лілі».
Вінтажний детектив «Школа зелених мавп» занурює читачів у останні роки існування СРСР. Саме тоді на арені з'являється молодий випускник таємничої «Школи зелених мавп», який має встановити контакт з представниками місцевої богеми. Чи вдасться йому втілити свій задум? Які небезпеки його спіткають? Дізнаєтеся, якщо прочитаєте роман!
Події психологічного трилеру «Лілі» розгортаються у маленькому містечку, де відбулася низка таємничих вбивств. За допомогою елементів детективу та терору автор майстерно грається з читачем. Ви ніколи не здогадаєтеся, хто вбивця!
Зацікавили романи? Тоді гайда до бібліотеки! Адже книжки Василя Добрянського уже на полицях!
Бібліотека № 119 для дітей залучила всіх охочих до занять ігрової студії «Мовні витребеньки». ГоловоМовки від професора Макарончика з книги Лесі Мовчун, квіз «Екологія мови», мовний тюнінг «Суржикова мішанина», лабіринт «Зашифровані прислів’я», настільна гра «Буквоїд», змістовно підібрані бібліотекарями книги - юні відвідувачі залюбки пригадали правила українського правопису. А отримані додаткові знання з української мови знадобляться дітям на шкільних уроках та у спілкуванні.
Розмовляємо українською правильно та пишемо грамотно!
Інформаційний дайджест «Читай та пиши» до Міжнародного дня грамотності для учнів початкової школи провела бібліотека ім. С. Олійника. Бібліотекарі підготували презентацію з історії писемності та декілька інтерактивних стендів для дітей. На стенді «Сакральна абетка» діти спробували написати свої імена влесовицею. Стенд «Первісне письмо» залучив їх до розшифровування послання від предків. Стенд «Пиши правильно» допоміг учням уникнути найчастіших помилок, які можуть допускати учні. Обрали книги для читання на стенді «Читай сам і з друзями». Усі учасники продемонстрували зацікавленість у читанні та письмі, а також творчий підхід до виконання завдань.
Грамотність є тим фундаментом, на якому будується подальший розвиток особистості. Тільки грамотність сьогодні залишається тим критерієм, за яким людину можна назвати освіченою і культурною.
«Національний скарб – знання!», тож будьмо багатими!