Більше 400 деснянців завітали до Консультативно-діагностичного центру на День здоров’я
У рамках започаткування міського проекту з ранньої діагностики онкологічних захворювань «Крок до життя. Перевір себе» більше 400 деснянців відвідали «Консультативно-діагностичний центр» Деснянського району (вул. Закревського, 81/1) на День здоров’я.
В суботу, 26 листопада, консультації надавали лікарі-онкологи, онколог-гінеколог, гінеколог, дерматолог, хірурги-ендокринологи, хірурги, невролог, ендокринолог, проктолог, стоматологи з Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка НАМН України, Київського міського клінічного ендокринологічного центру, Інституту урології НАМН України, Інституту педіатрії, акушерства та гінекології, Київського міського клінічного онкологічного центру.
Так, онкологи оглянули 98 відвідувачів, хірурги-ендокринологи – 38, гінекологи – 15, дерматологи – 42, гінекологи – 57, проктологи – 27, хірурги – 18, ендокринологи – 48, невропатологи – 32, , стоматологи – 34, кардіологи – 28 чоловік.
Дерматоскопію проведено 42 пацієнтам, ультразвукових обстежень щитоподібної залози – 62, молочної залози – 43, ультразвукових досліджень органів малого тазу – 28, флюорографій – 16, ЕКГ – 44.
Додатково були розгорнуті пункти з вимірювання артеріального тиску (звернулось – 215 пацієнтів), визначення рівню глюкози в крові (обстежені 170 осіб).
Патологічні зміни, які потребують подальшого обстеження виявлено у 23-х відвідувачів.
Довідково.
За смертністю онкологічні захворювання посідають в Україні друге місце після серцево-судинних. Трохи сумної статистики – щоденно 470 українців дізнаються, що хворі на рак, а 250 помирають від цієї хвороби. Протягом життя кожний четвертий чоловік та кожна шоста жінка мають ризик виявити в себе злоякісну пухлину.
У Києві щоденно виявляється 24 нових онкологічних хворих, а помирає – 11. На 56 мешканців столиці припадає один онкохворий. З 1990 року захворюваність на рак у місті зросла з 242,8 до 371,8 на 100 тис населення, тобто на 38 %. Лише за минулий рік на території Києва зареєстровано 10 763 випадків вперше виявлених злоякісних пухлин.
В Україні онкозахворювання більше ніж у 30 % випадків діагностується на задавнених стадіях, що призводить до зменшення тривалості життя та зростання витрат на лікування у 25-30 разів порівняно з тим, коли пухлина виявляється в ранній стадії.
Крім того, на першій стадії онкологію можливо вилікувати в 95-98 %, це не є смертельним діагнозом. На пізніших стадіях розповсюдження захворювання цей відсоток, залежно від форми захворювання, коливається від 30 до 50 %.