Бібліотеки Деснянського району – осередок культури та просвітництва


«Діти в книжках шукають світ, де панують закони добра і справедливості».
Леся Мовчун
Що може бути кращим для знайомства із новою книгою, ніж презентація книги самим автором? А якщо читачі ще мають можливість пофантазувати та намалювати свої ілюстрації до цієї книги – зацікавленість зростає ще більше.
Саме таке плідне спілкування відбулося у бібліотеці № 119 під час зустрічі юних поціновувачів книги із відомою письменницею Лесею Мовчун, яка є автором понад 100 публікацій у журналах для дітей та безлічі цікавих і захопливих книжок та повчальних оповідань. А завітали діти на… «Равликові читання». Чому саме «Равликові читання»? Тому що пані Леся є письменницею, у якої вдома живе равлик – домашній улюбленець – друг та натхненник письменниці. Тож Леся Вікторівна пояснила дітям, що равлик є істотою неквапливою та спокійною, і саме таким чином потрібно читати – не поспішаючи, вдумливо та зосереджено.
Письменниця зачитала школярам свою повість-казку «Рожевий записник детектива Стасика» та запропонувала намалювати її сюжети і зобразити головного героя, яким вони його бачать. Згодом діти обговорювали веселі пригоди малого детективчика та залюбки демонстрували свої малюнки, які від щирого серця подарували і письменниці, і бібліотеці.
Школярі з нетерпінням будуть чекати на наступну зустріч із Лесею Мовчун та її чарівним равликом, який завітає до бібліотеки разом із письменницею за сприятливих погодних умов.
Також гендерні перетворення в Україні зумовлені міжнародними зобов’язаннями України та її внутрішніми потребами.
Актуальність цієї теми ще раз підтвердив круглий стіл, проведений в рамках гендерного клубу для молоді «Змінювати чи змінитись…», який почав працювати в бібліотеці імені Олійника у цьому році. До ініціативної групи створення клубу ввійшли студенти, школярі старших класів та небайдужа молодь Лісового масиву.
В ході круглого столу обговорювались такі питання, як гендерна рівність та сталий розвиток держави, гендерне реформування основних сфер нашого життя.
Запрошуємо всіх, кому цікава гендерна тематика, приєднатися до роботи клубу!