Бібліотеки Деснянського району – осередки культури та просвітництва
Театральні мініатюри «Чи зможеш ти стати Марією Кюрі або Альбертом Ейнштейном?» в рамках клубу «Територія Н» у незвичному форматі пройшли у бібліотеці № 115. Учасники клубу отримали завдання відтворити цікавий епізод із життя видатних вчених за допомогою театральних мініатюр.
Діти відповідально поставилися до завдання. Вони поділились на дві команди і ознайомились з життям та науковою діяльністю свого героя – першою жінкою, яка була двічі удостоєна Нобелівської премії, Марією Кюрі та німецьким вченим, теж Нобелівським лауреатом, Альбертом Ейнштейном. Відтворюючи життя видатних вчених у театральних мініатюрах, діти поринули у неймовірні пригоди своїх персонажів та відкривали для себе найнесподіваніші періоди їх життя.
А для учнів старших класів школи № 277 у бібліотеці № 151 пройшов краєзнавчий урок «Ярослав Мудрий – Великий князь Київський», присвячений 1000-річчю від початку правління Ярослава Мудрого.
Бібліотекарі презентували тематичну виставку, яка інформативно розкрила період князювання Ярослава Володимировича, що відзначився великим піднесенням Давньоруської держави.
З розповіді бібліотекаря та відео-матеріалу школярі довідалися про Ярослава Мудрого, як однієї з великих особистостей світової історії, яка зуміла розширити територію держави, укріпити її кордони, встановити контакти з європейськими країнами та дбати про розвиток освіти в державі.
Пройшло тисячоліття з того часу, коли великий Київський князь Ярослав Мудрий давав наказ своїм синам: «Якщо будете у ненависті жити, у сварках та бійках, то самі загинете і загубите землю своїх батьків та дідів, котрі здобували її трудом своїм великим...». Як ця настанова актуальна і нині!
На весняну альтанку «Життя крізь сміх», присвячену 130-річчю від дня народження Чарлі Чапліна, легендарного коміка, актора, режисера, сценариста і композитора, завітали члени клубу «Іванна» бібліотеки № 151.
Бібліотекарі разом з членами клубу обговорили, що навряд чи сьогодні у кого-то з відомих артистів є та слава, яка була у Чарлі Чапліна. Ім'я Чапліна було синонімом розваг, але з часом його роботи були названі особливою формою мистецтва, культурною позицією, яку так нікому і не вдалося повторити. Завдяки таким фільмам, як «Золота лихоманка», «Вогні великого міста», «Великий диктатор» та «Під час ночі» Чарлі Чаплін став людиною, якій вдалося точно вловити дух часу.
Читачі поділились враженням від його творчості. Багатьох вразили образи у фільмах «Під час ночі» та «Великий диктатор». Адже геній Чарлі Чапліна зробив глибокий вплив на розвиток світового кінематографу, хоча рівних йому так і не з'явилося.