Аварія на Чорнобильській АЕС: незагоєна рана на серці кожного українця
26 квітня 1986 року – чорний день у календарі кожного українця, адже цього дня відбулася найбільша в історії людства техногенна катастрофа, коли на 4 реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалася хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду.
Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних, соціальних і гуманітарних наслідків. За екологічними наслідками вона переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено ¾ території Європи.
За кількістю потерпілих від аварії громадян Україна займає перше місце серед країн, що постраждали. Понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали, 2293 українських міст і селищ із населенням приблизно 2,6 млн людей забруднено радіоактивними нуклідами.
За оцінками незалежних експертів 500 тисяч людей померли від радіації.
Того трагічного 1986 року майже 17000 громадян, евакуйованих з міста Прип’ять та Чорнобиль прийняті на проживання на територію 4-го мікрорайону ж/м «Вигурівщина-Троєщина».
До сьогоднішнього дня чисельність громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, що мешкають у Деснянському районі є найбільшою серед районів столиці і становить 17997 осіб. З них:
- 7407 осіб – учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
- 6470 осіб – потерпілі від Чорнобильської катастрофи;
- 2750 осіб – діти, постраждалі внаслідок аварії;
- 1316 осіб – вдови, вдівці.
На сьогоднішній день керівництво міста та району докладає зусиль щодо забезпечення визначеної категорії громадян на гідне соціальне забезпечення. Виконуються спеціальні програми, які фінансуються з державного бюджету України та бюджету міста Києва (виплати на харчування, оздоровлення, санітарно-курортне лікування, компенсаційні виплати на проїзд, медичне забезпечення).
24 лютого цього року орки у ході війни з Україною захопили Чорнобильську АЕС та тероризували весь цивілізований світ новим радіоактивним армагедонном. Вони настільки примітивні, що, навіть, не уявляли, яких масштабів загроза може загрожувати їх державі, у разі непрофесійного поводження з обладнанням на станції та радіоактивними компонентами. Але завдяки нашим славетним Збройним силам України вдалося нівелювати загрозу планетарного масштабу та вибити горе-науковців із території станції ЧАЕС.
Цього дня ми схиляємо голови, віддаючи данину пам’яті тим, кого Чорнобиль назавжди вирвав з наших рядів. Також, не забуваємо про героїв сьогодення, які воюють з ордою для якої немає нічого святого, та захищають мирне населення від нової катастрофи планетарного масштабу.
Все буде Україна!