«Алея спогадів» у парку «Муромець» запрошує деснянців та гостів столиці
Приїжджаючи на вихідних на відпочинок у парк «Муромець» ніколи не знаєш чого очікувати, в доброму сенсі цього слова. Тут кожен знайде собі заняття до вподоби – від поніжитися під теплими сонячним промінням до екстремальних видів спорту. Як розвивається наймасштабніший острів «Муромець» у Деснянському районі дізнався мер столиці Віталій Кличко під час огляду виконаних робіт другої черги перетворень максимально природного парку на заплавних луках на стандартний парк із твердим покриттям. Про це повідомили в КО «Київзеленбуд».
За останній рік у парку центральну алею, до якої за десятиліття звикли деснянці та гості столиці, змінили під «Алею спогадів». Тут з’явилася сучасна доріжка для катання на велосипедах, скейтах та роликах протяжністю 600 м. Покриття виконано з асфальтобетону, загальна площа 2580 кв. м. Крім того, було відремонтовано центральну алею – влаштовано покриття з ФЕМ площею 5111 кв. м, вздовж доріжки встановлено 44 лави та 44 урни.
Також було влаштовано 1,55 га газону, висаджено 28 крупномірних листяних дерев (робінія псевдоакація, платан, липа європейська) та 360 кущів багаторічників (вівсяниця, моління, ехінацея).
На площі, якою завершується центральна алея, встановлено тематичний артоб’єкт – меч богатиря Іллі Муромця.
Щоб автомобілі не заїжджали на алею, встановлено 30 металевих антипаркувальних стовпчиків та 2 механічні боларди.
Перетворення парку «Муромець» триває.
Довідково.
Нагадаємо, що на території острова «Муромець» є два заповідники – «Муромець-Лопуховатий», що займає територію 270 гектарів і «Муромець-Бобровня» в 30 гектарів, вони недоторканні, а сам острів має площу понад 800 га. Ділянка, яку нині всіляко переробляють, на думку архітекторів, які у 2017 році затверджували проєкт, потребувала впорядкування, застосування до неї на практиці понять стаціонарного (ближче до Північного мосту) і регулярного рекреаційного використання. Вона має кордони – від Північного моста до закінчення парку «Дружби народів», і від річки Дніпро до річки Бобровня. Сюди ж входить і спортивний інноваційний парк «Х-park».