Головна  →  Новини  →  6 листопада 2019

Сьогодні деснянці вшанували воїнів Другої світової війни

Сьогодні деснянці вшанували воїнів Другої світової війни

 

З нагоди відзначення 76-ї річниці визволення Києва від нацистських окупантів у Деснянському районі пройшла урочиста церемонія покладання квітів до Обеліску Cлави.

Присутні вшанували пам’ять полеглих покладанням квітів та хвилиною мовчання.

Вшанували подвиг визволителів міста Києва ветерани Другої світової війни, активісти ветеранських організацій району, до них долучилися в.о. голови Деснянської райдержадміністрації Сергій Снопков, заступники голови Ірина Алєксєєнко та Владислав Сюр, працівники структурних підрозділів Деснянської РДА, учасники бойових дій, представники громадськості та активні мешканці Деснянського району.

Вічно пам’ятати і гідно шанувати тих, хто зробив свій внесок у звільнення України від нацистських окупантів ‒ обов’язок теперішніх та прийдешніх поколінь.

 

Довідково.

 

Цього дня, 75 років тому, Київ був визволений від нацистських окупантів. Це відбулось у результаті Київської наступальної операції, яка тривала з 3-го до 13 листопада 1943 року і була складовою частиною Битви за Дніпро – однієї з наймасштабніших і найкровопролитніших воєнних операцій у світовій історії.

 

У ній було задіяно до чотирьох мільйонів людей з обох сторін, а втрати складали до понад двох мільйонів осіб. Під час визволення Києва радянські війська зазнали величезних втрат, адже за негласним наказом Сталіна столицю України треба було взяти до чергової річниці Жовтневої революції.

 

Як відомо, найзапекліші бої точилися за Букринський плацдарм, який, на противагу Лютізькому не був успішним. Ніч з 5 на 6 листопада стала вирішальною в битві за Київ. По Брест-Литовському шосе (проспект Перемоги) у місто прорвалися перші танки. До четвертої ранку опір противника в місті було зламано. По обіді до Києва увійшли основні частини радянської армії.

Місто було зруйновано і майже порожнє. В центрі – самі обгорілі руїни (відступаючи, гітлерівці підпалювали все, що могли), серед яких де-не-де можна було побачити окремих виснажених, деморалізованих киян. Більше мешканців зустрічалося на Подолі, Шулявці, Деміївці. Всього в місті на цей час нараховувалося близько 100 тисяч мешканців, тобто лише десята частина довоєнного населення. Силами військовополонених нацисти намагалися в останні місяці своєї влади замести сліди масових убивств у Бабиному яру та в районах розташування концтаборів. Але приховати ці злочини було неможливо.

Гітлерівська окупація Києва тривала 778 днів – з 19 вересня 1941-го до 6 листопада 1943 року.

То ж не будьмо байдужими до нашої непростої історії, вивчаймо її, робімо висновки та пам’ятаймо героїв своєї країни, прославляючи їхні імена у віках!

ФОТОЗВІТ

Перейти до спискуВерсiя для друку

Оперативне інформування киян

Повідом про корупцію:
Тел. 546-20-55
електронна адреса: gsvpo_desnrda@kmda.gov.ua

Підписка на новини від Деснянської РДА