11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів
76 років тому, з воріт найбільшого концтабору смерті Бухенвальд біля Веймара 11 квітня 1945-го року вийшов останній в’язень. Здолавши нацистських катів в інтернаціональному повстанні проти гітлерівців, полонені нарешті вийшли на волю.
В’язні назавжди змінили хід історії людства. Ця пам’ятна дата увійшла в історію як Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.
76 років пройшло з того часу, але страшні злочини проти людства не мають строку давності.
Життя і тисяч українців обірвалось за колючим дротом концтаборів. У роки Другої світової війни у нацистських таборах, катівнях, на каторжних роботах Україна втратила безліч своїх синів і доньок.
Ми маємо пам’ятати про це і передавати знання про ці страшні часи із покоління в покоління.
У нинішні непрості й тривожні часи українці та весь цивілізований світ мають продемонструвати особливу єдність, щоб більше ніколи не допустити масштабної війни та можливості повторення подібних жахіть.
Низький уклін людям, які в муках пройшли цей шлях, вистоявши найстрашніші випробування.
Довідка
Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За роки Другої світової війни через них пройшли 18 мільйонів соловік.
На території країн колишнього Радянського Союзу налічувалось близько 817 нацистських таборів примусового утримування цивільного населення та військовополонених, три з яких були розташовані в місті Києві.
Це концтабори «Сирецький», «Бабин Яр» та «Дарницький».