Запрошуємо деснянців долучитися до Міжнародного дня Землі


Матінка-Земля… Цей вираз ми не рідко чуємо в нашому повсякденному житті і використовуємо його в нашому спілкуванні. Що воно означає і що ми в нього вкладаємо, – буквально звучить в самому формулюванні і формі подібної фрази. Земля – наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені Богом для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій її красі та різноманітності. Вона віддає нам себе цілком. Беззаперечно дарує свою любов, незважаючи навіть деколи на абсолютно блюзнірське ставлення з нашого боку. Як любляча мати живить, одягає і виховує своїх нетямущих дітей. Чим ми їй віддячуємо?
У Всесвітній день Матері-Землі ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і закликаємо всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем. Що людина посіє – те й пожне. Не будемо про це забувати!
Будучи засліпленими своєю рутиною, ми більше не звертаємо уваги на те, наскільки прекрасна матінка-природа, що була дарована нам Всевишнім. Ми говоримо про колонізацію космосу, але у той же час достатньо не піклуємося про нашу Землю. Слід розуміти, що Земля – це величезний дар, ресурси якого буде неможливо використовувати вічно, саме тому слід піклуватися про оточуюче нас середовище. Принаймні, потрібно знати, коли буде День Землі в Україні, щоб проявити солідарність та об’єднатися з міжнародною спільнотою для захисту природи.
Міжнародний день Землі проводиться традиційно 22 квітня, але слід зазначити, що існує ще один день в календарі, що присвячений нашій планеті. Він має назву Всесвітній день Землі, і його традиційно відмічають наприкінці березня. Це свято, як зрозуміло з назви, відзначається в багатьох країнах світу, при чому дата його проведення може відрізнятися. Що стосується України, то тут воно традиційно проводиться у квітні.
Як проходить День Землі?
Традиції святкування Дня Землі включають Дзвін Миру, який можна почути 22 квітня у всіх демократичних країнах світу, де піклуються про навколишнє середовище. Спочатку Дзвін Миру став грати у Нью-Йорку в 50-х роках, а уже потім він залунав по всьому світу.
Екологічні проблеми України
Проблема охорони навколишнього середовища є як ніколи актуальною в Україні, оскільки країна має багато екологічних проблем.
Звичайно, найбільш негативний вплив на екологічну ситуацію справила катастрофа в Чорнобилі, що мала фатальні наслідки не тільки для України, але й для всього європейського континенту.
Катастрофа на АЕС в 1986 році дуже погіршила екологічну ситуацію в Україні, в результаті чого на даний момент народжуваність в Україні нижче, ніж смертність. Та зона екологічного лиха – це не єдина біда української екології. Варто також боротися з величезною кількістю сміттєзвалищ та тим непотребом, який викидають в зони відпочинку.
Справа у тому, що на сміттєзвалища в Україні припадає близько 4 % усієї території, що звичайно ж є недопустимим. Тільки уявіть, що всім цим сміттям можна засипати, наприклад, всю Чернігівську область. Ще більше тривожним є той факт, що переробляється екологічним шляхом лише близько 5 % всього цього сміття.
Якщо пагубна діяльність людини буде продовжуватися, то уже скоро біосфера може втратити здатність до саморегуляції. Тобто вона перестане існувати як цілісна система.
Адже наша планета Земля – наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас вдосталь можливостей й достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя та її форм на такому, здавалося б, обмеженому просторі у Всесвіті. На практиці наш будинок сам вже давно має потребу в тому, щоб ми звернули на нього нашу пильну увагу, так як нам схоже за дуже короткий час вдалося неабияк призабути про це. Ми стали нещадно використовувати її ресурси, витрачати і споживати, розоряти і нехтувати, порушуючи порядок у своєму власному домі, виснажуючи його і не даючи йому часу для поповнення своїх власних сил.
Так буде не завжди. Наші суїцидальні настрої коли-небудь припиняться. Суспільний настрій потрібно і можна змінювати. Це доводять багато подій, які виникають іноді зовсім спонтанно, але мають позитивний настрій та добру волю.
Ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. Добра воля і добрий дух в силах зупинити всякий наш помилковий напрямок.
Тому обов’язково запам’ятайте, якого числа День Землі в Україні. Будемо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя!
З Днем Землі!