Цікавинки у бібліотеках Деснянського району
«Мій Київ, древній і молодий» ‒ під такою назвою пройшла краєзнавча година у бібліотеці ім. В. Кучера Деснянського району, куди завітали учні 3-го класу ЗОШ № 147.
Діти залюбки ознайомилися з виданнями, представленими на літературно-ілюстративній виставці «Вічне місто на схилах Дніпра». Переглядаючи мультимедійний матеріал «Древній Київ», школярі поринули в атмосферу сивої давнини часів заснування та становлення нашого величного міста, дізналися про його значення в українській та європейській історії та культурі.
Заключним акордом заходу була вікторина «Я люблю і знаю Київ».
У Центральній районній бібліотеці ім. Павла Загребельного пройшов Інтелект-турнір для школярів молодших класів шкіл району. Бібліотекарі запропонували учням перевірити себе у різних галузях знань.
Діти почувалися впевнено і відповідали на питання з гумором і винахідливістю. Проте до півфінального туру потрапили шість другокласників, серед яких визначився лідер-знавець. Школяр виявив найкращу обізнаність в основних предметах та галузі загальних знань.
Переможці отримали у подарунок журнали і газети від міжнародного конкурсу «Колосок».
Однокласники пораділи за своїх друзів та зробили спільне фото.
Також щорічно 24 травня вшановується пам’ять святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, які заклали основу слов’янської писемності.
День слов’янської писемності і культури, окрім України, святкують у Білорусі, Болгарії, Сербії, Словаччині, Македонії, Чорногорії, Чехії.
З нагоди цього свята в ЦРБ ім. П. А. Загребельного пройшла тематична інформаційна хвилина про життєвий шлях святих рівноапостольних братів Кирила та Мефодія, представлена виставка «Джерела духовності слов`янських народів».
Книги та публікації з періодичних видань, представлені на виставці, цікаві й корисні, адже знайомлять з історією виникнення письма, з’ясовують витоки і місце української мови серед інших слов’янських мов.
Окрім цього, у бібліотеці ім. С. Олійника відбувся ювілейний літературний вечір, присвячений 190-річчю від дня народження української письменниці Ганни Барвінок.
Вивчаючи призабуті або ж насильно вилучені сторінки рідної історії, мимоволі дивуєшся: наскільки ж багата українська культура!
Життєвий шлях Ганни Барвінок (Олександри Михайлівни Білозерської–Куліш), «героїні вечора», яскраво доводить, що внесок таких особистостей в розвиток нашої культури – неоціненний. Саме на цьому наголосили члени клубу «Іванна», зібравшись на чергове засідання.
Учасники заходу перегорнули життєві сторінки цієї непересічної особистості: історію кохання Олександри Білозерської й Пантелеймона Куліша, дружбу з Тарасом Шевченком та Миколою Костомаровим.
Звучали уривки оповідань Ганни Барвінок зі збірника її творів, виданого в незалежній Україні після довгого замовчування.