Історико-культурні та археологічні вимоги під час розчистки озера Гнилуша будуть враховані
Вчора під головуванням заступника голови Деснянської райдержадміністрації Ірини Алексєєнко пройшла нарада з питань очистки та благоустрою озера Гнилуша, що входить до переліку природоохоронних заходів з оздоровлення довкілля, поліпшення екологічного та санітарного стану столиці.
Як зазначив директор Центру археології міста Києва НАН України Михайло Сагайдак, Городець Княжий – єдина пам’ятка, яка фізично збереглася і презентує Лівий берег столиці з праруських часів.
У XIX столітті вперше її було ідентифіковано. На основі досліджень науковців, у 90-х роках XX століття, було затверджено паспорт об’єкту. Якщо на цій знаковій місцевості і проводити роботи, то їх необхідно здійснювати лише після попередніх досліджень. Це має бути регенерація первісного стану, а лише потім розглядати можливість проведення благоустрою, виходячи із зібраних даних.
За результатами наради було прийнято рішення щодо безумовного врахування КП «Плесо» історико-культурних та археологічних вимог під час виконання робіт з розчистки і благоустрою озера Гнилуша та його прибережної зони згідно з розробленою проектно-кошторисною документацією.
Довідково.
У нараді також взяли участь помічники народного депутата України, депутат Київради Віктор Грушко, голова КМО ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури» Анатолій Фролов, начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований, директор Центру археології міста Києва НАН України Михайло Сагайдак, представники КП «Плесо», начальник Управління будівництва, архітектури та землекористування Валентина Кривошей, начальник Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Ігор Закомірний, представники Громадської ради при Деснянській райдержадміністрації, активісти ГО «Городець Пісочний», небайдужі мешканці селища Троєщина.