Портал в режимі тестування та наповнення
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Григорій Белякович: «Сьогодні вже важко уявити, що на місці сучасного Деснянського району колись були пустирі та намивні піски. Та все це було»

Опубліковано 11 січня 2018 року о 15:39
фото

Григорій Белякович: «Сьогодні вже важко уявити, що на місці сучасного Деснянського району колись були пустирі та намивні піски. Та все це було»

Розпочинаємо рубрику «Деснянському району – 30 років», в якій публікуватимемо спогади людей, які створювали район. Сьогодні більшість з цих людей – живі легенди, адже пам’ятають, як все розпочиналося.

Одним з будівельників, який закладав перші фундаменти новобудов Троєщини був Григорій Белякович. А закладати фундаменти було зовсім непросто, адже будувалися житлові будинки на намивних пісках. І тільки великий досвід будівельника, високий професіоналізм Григорія Володимировича допомагали не допустити помилок і звести перші вежі житлового масиву.

В подальшому – протягом багатьох років Григорій Володимирович Белякович очолював відділ капітального будівництва на той час Ватутінської райдержадміністрації.

Григорій Володимирович Белякович ділиться своїми спогадами.

«Інженерна підготовка, гідронамив та спорудження першої черги масиву Троєщина-Вигурівщина розпочалися у лютому 1981-го року. Працювали і вдень, і вночі. Одними з перших були побудовані житлові будинки по вулиці Закревського. Вони були незвичними на той час, адже мали різнокольорову райдужну розмальовку.

Це було справжнє ноу-хау того часу. До житлового масиву приїздили перші особи держави, зарубіжні гості, яким показували незвичні «райдужні» будинки. Це дійсно відрізняло архітектуру масиву від однотипних сірих панельних багатоповерхівок в інших районах міста. Різнокольорові житлові будинки стали візитівкою району.

Першим було споруджено 5-й мікрорайон, далі – 6-й, 7-й, 8-й, 1-й, 3-й та 2-й мікрорайони. У 1987-му році було розпочато спорудження другої черги масиву, а у 1991-му році – третьої черги. Найменування «Вигурівщина-Троєщина» масив отримав 17 лютого 1987-го року.

Район починає розбудовуватися швидкими темпами. Разом із житловими будинками будуються і об’єкти соціальної інфраструктури – дитячі садочки, школи, поліклініки, торговельні заклади, заклади культури. Більшість дитячих садочків та шкіл будуються з басейнами, добре оснащеними сучасними кабінетами, що дуже приваблює новоселів.

Так, першими відчиняють двері для дітей школи №№ 263, 264, 270, 275, 276, 277, навчально-виховний комплекс «Київські каштани», ясла-садочки №№ 94, 136, 170, 512, 780, 781, 784, 795, 796 та 797. Дві перші поліклініки для дорослих та дітей збудували у 5-му мікрорайоні по проспекту Маяковського, 32-Б. Першими великими торговельними комплексами на території району були «Радосинь» та «Фестивальний». А ринок «Троєщина» приваблював киян і гостей столиці широким асортиментом та низькими цінами. І це була вимога часу – мешканців одного з найбільших районів міста треба було забезпечувати всім необхідним для життя.

Важливою подією для мешканців Ватутінського району стало і закладення 9 липня 1991-го року Свято-Троїцького Храму, який став духовною Меккою для тисяч вірян.

Сьогодні вже важко уявити, що на місці сучасного Деснянського району колись були пустирі та намивні піски. Та все це було. Багато людей створювали район, плекали його майбутнє, продовжують створювати його сьогодення. Ці люди присвятили і продовжують присвячувати району свої талант, енергію, знання та професіоналізм».

ФОТОЗВІТ


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux