12-16 березня деснянці мають змогу безкоштовно перевірити зір у рамках Всесвітнього дня боротьби з глаукомою
Увага, деснянці!
Із 12 до 16 березня в столиці триватимуть заходи до Всесвітнього дня боротьби з глаукомою. У закладах охорони здоров’я проводитимуться безкоштовні обстеження органів зору для відвідувачів із метою раннього виявлення глаукоми, профілактики сліпоти, а також просвітницькі заходи, організовані Департаментом охорони здоров’я КМДА.
Для раннього виявлення та профілактики глаукоми у закладах охорони здоров’я столиці проводяться дні відкритих дверей. Кожний охочий може відвідати лікаря загальної практики сімейної медицини, терапевта або офтальмолога для проведення діагностики глаукоми. Ці заходи сприяють попередженню сліпоти, закликають людей регулярно перевіряти очі, стан зорового нерва, вимірювати внутрішньоочний тиск.
6 березня в усьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з глаукомою. Заходи до цього дня проводяться, починаючи з 2008 року, за ініціативи Всесвітньої асоціації глаукоми WGA та Всесвітньої асоціації пацієнтів із глаукомою WGPA.
Загальна кількість хворих на глаукому в світі наближається до 100 млн осіб. Щорічно реєструється близько 600 тис. нових випадків сліпоти від глаукоми. Поширення первинної глаукоми, яка посідає друге місце після катаракти в структурі причин сліпоти, набуло в останні роки характеру пандемії. У Києві щорічно реєструється біля 1500 нових випадків глаукоми. Поширеність цього захворювання складає біля 20 тис хворих.
Найбільш схильні до розвитку глаукоми люди старші 60 років, а також особи із сімейною схильністю до хвороби. Найближчі родичі людей, хворих на глаукому, хворіють у 10 разів частіше, тому їм рекомендовано проходити профілактичні огляди, починаючи з 35 років, і надалі – не рідше одного разу на рік. Іншим необхідно перевіряти зір регулярно після 40 років із періодичністю кожні три роки.
Засобами профілактики є регулярні перевірки очей та рання діагностика. Дослідження останніх років визначили інформативність цифрових методів обстеження ока, насамперед, оптичної когерентної томографії сітківки.
Лікування глаукоми на ранній стадії достатньо ефективне і, як правило, включає використання очних крапель, препаратів, які знижують внутрішньоочний тиск. Хірургічне втручання, лазерне лікування з медикаментозною підтримкою можуть забезпечити стійку компенсацію рівня внутрішньоочного тиску, відновлення дренажної системи ока, успішно зупинити прогресування захворювання. Якщо діагноз встановлено без затримки, і лікування проведено своєчасно, можливе повне і постійне відновлення зору.
План заходів зі скринінгового обстеження на глаукому до Всесвітнього дня боротьби з глаукомою в Деснянському районі з 12 до 16 березня 2018 року
1. |
Базовий заклад – комунальне некомерційне підприємство «Консультативно-діагностичний центр» Деснянського району м. Києва, |
Визначення гостроти зору, вимірювання внутрішньоочного тиск, огляд очного дна та диску зорового нерва |
Кабінет 316 13 березня – 13:00-15:00, 14, 15 березня – 10:00-13:00, 14:00-17:00 |
Заступник директора з медичної частини Сіротінкіна К.Г. |
2. |
Філія № 1 комунального некомерційного підприємства «Консультативно-діагностичний центр» Деснянського району м. Києва, просп. Маяковського, 32-Б |
Визначення гостроти зору, вимірювання внутрішньо очного тиску, огляд очного дна |
Кабінет 502 12, 13, 15 березня – 15:00-18:00, 14, 16 березня – 9:00-12:00 |
Виконуючий обов’язки завідувача філії № 1 Ісаєва Н.Г. |
3. |
Філія № 2 комунального некомерційного підприємства «Консультативно-діагностичний центр» Деснянського району м. Києва, вул. Драйзера, 19 |
Визначення гостроти зору, вимірювання внутрішньоочного тиску, огляд очного дна |
Кабінет 522 12, 13, 14, 15 березня – 8:00-11:00 |
Завідувач філії № 2 Нахатакян С.А. |