Віктор Крохмалюк: «Трагедія Бабиного Яру – найсумніша сторінка в історії»


Цими днями, Україна вшановує пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру. 29 вересня 1941-го року нацисти в окупованому Києві почали масові розстріли євреїв, ромів, підпільників, полонених та душевнохворих.
До 75-х роковин трагедії Бабиного Яру за сприяння Деснянської райдержадміністрації, Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», Центральної районної бібліотеки в Галереї мистецтв Деснянського району відкрилася музейно-виставкова експозиція «Бабин Яр – наш спомин, наш біль».
Про трагедію, що стала символом Голокосту, розповідають німі свідки тих страшних подій – документи, фотографії, речі розстріляних нацистами людей. Серед експонатів – і кибитка, з якої на розстріл виштовхували циган. Експонати представлено на виставку за сприяння Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр».
«Ми охоче представили на виставку в Галерею мистецтв Деснянського району історичні документи, фотографії, експонати, які залишилися з тих часів і знаходяться в Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр». Сьогодні на відкритті виставки багато молоді. Прийдешнє покоління не має права забувати про ті події, які не повинні повторитися», – говорить в.о. генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Борис Глазунов.
На виставці представлено і картини та репродукції українських та зарубіжних художників – народного художника України Валерія Франчука, Олександра Бєлозора, Геннадія Разумова, Віктора Миронова, Оксани Моложанової, Германа Гольда та інших.
«Мова живопису зрозуміла кожному. Авторські роботи бентежать та вражають, спонукають нас пам’ятати про цей страшний злочин», – ділиться враженнями від побаченого відома українська письменниця та художниця, мешканка Деснянського району Софія Книш.
Серед відвідувачів музейно-виставкової експозиції «Бабин Яр – наш спомин, наш біль» в.о. голови Деснянської райдержадміністрації Віктор Крохмалюк.
«Спеціально знайшов час, щоб потрапити на відкриття експозиції. Виставка мене вразила, адже кожний експонат – це чиєсь перерване життя. Тисячі дітей, жінок, чоловіків, старих людей було розстріляно 29 вересня 1941-го року в Бабиному Яру. Це – найбільша інтернаціональна могила. Трагедія Бабиного Яру – найсумніша сторінка в історії», – говорить Віктор Крохмалюк.
Виставка «Бабин Яр – наш спомин, наш біль» в Галереї мистецтв (вул. Драйзера, 6) триватиме до 25 жовтня 2016-го року. Телефон для довідок: 546 – 90 – 45.
Запрошуємо відвідати виставку, ушанувавши пам’ять жертв трагедії в Бабиному Яру.