У Галереї мистецтв Деснянського району відкрито експозицію робіт Софії Книш «Щастя моє»


В Галереї мистецтв Деснянського району (вул. Драйзера, 6) відкрито експозицію робіт «Щастя моє» художниці, відомої української письменниці, громадського діяча, мешканки району Софії Книш.
«Життя моє різнобарвне». Так говорить про своє життя відмінник народної освіти, вчитель-методист, відома українська письменниця та художниця Софія Миколаївна Книш. З 1985-го року проживає в Києві. Жити на Україну переїхала з Литви. З перших днів починає жити у Деснянському районі, тут працює вчителем-методистом у школі № 119. Саме у Києві розпочинає займатися і суспільною діяльністю на посаді директора Центру допомоги дітям ГО «Сім’я сьогодні», проводить та організовує семінари з проблеми знедолених дітей, які живуть на вулиці, дає уроки колишнім безпритульникам, викладає християнську етику в київських ліцеях.
В 2004-му році виходять книги «Тебе називали знедоленим…», «Отримання друга», «Насолода спілкуванням. 10 уроків спілкування з дитиною», посібники «Геометричні завдання» для молодших школярів, «Сучасна енциклопедія етикету. Етика молоді. Філософія успіху», пише для журналу «Секретар-референт» і одержує приз переможця за кращу статтю. У 2011-му році виходить відомий роман «Йшла б ти додому, Пенелопа».
У 2006-му році робить перші кроки в образотворчій діяльності – починає писати картини аквареллю та маслом. У 2007-му році стає лауреатом фестивалю «Квітучі барви таланту».
Починаючи з 2011-го року бере участь в добродійних аукціонах для збору засобів на проведення операцій дітям з пороком серця в київському Центрі дитячої кардіології і кардіохірургії.
Творчість Софії Книш світлими і добрими образами завоювала серця багатьох любителів образотворчого мистецтва далеко за межами України. Вона – незвичайний художник. Свої по-дитячому наївні, позитивні картини почала малювати у 57 років.
«Творю від душі і для душі. Мої наївні картиночки. Так називаю свої роботи. Вперше відчула, що хочу малювати, коли вийшла моя перша книга. Ілюстрації до неї створила сама. З того часу і взяла в руки пензель. Кожна з моїх картин – моя молитва до Бога, який створив такий прекрасний світ. Коли в моїх руках кисть, фарби, а на верстаті полотно, я чую звучання небесної мелодії всередині, і разом з цією дивною мелодією приходить щастя. Це щастя я виливаю разом з фарбами на полотно, а потім з полотна, на якому починають жити своїм життям діти і квіти, це щастя повертається. Так відбувається кругообіг щастя», — говорить художниця.
Книги і картини Софії Книш — душа автора. А душа її летить у дитинство, де їй було дуже добре. А тому, так званий наївний живопис, – це багато в чому дитячий погляд на світ, передача дитячого світовідчуття. І тема її творчості – дитинство, квіти.
«Художник чоловік – то велика робота. А коли малює жінка – то взагалі великий подвиг. Бачення світу Софією Книш – просто дивовижне. Незважаючи на те, що вона вже доросла жінка, в душі — дитина. Звідси і такі прекрасні світлі картини. Її світовідчуття просто вражає», — ділиться враженнями від виставки Заслужений художник України Валерій Франчук.
У творчості Софії Книш – своя філософія, яка робить її багатше і піднесеніше.
«Вдячні Софії Миколаївні Книш за те, що вона охоче відгукнулася на нашу пропозицію представити свої прекрасні роботи деснянцям у Галереї мистецтв. Незважаючи на те, що Галерея мистецтв відкрилася у жовтні, вже склалася добра традиція знайомити мешканців Деснянського району з творчістю відомих українських митців. Привабливі, забавні і добрі картини Софії Книш сповнені простодушності і життєрадісності, мудрості і чарівництва. Впевнений, вони залишать позитивний слід у серці і душі кожного відвідувача», – говорить керівник Деснянської райдержадміністрації Вадим Онуфрійчук.
Експозиція робіт Софії Книш «Щастя моє» у Галереї мистецтв Деснянського району (вул. Драйзера, 6) триватиме до 15 січня 2016-го року.
Запрошуємо усіх відвідати Галерею мистецтв Деснянського району.