Портал в режимі тестування та наповнення
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Законопроект щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування обговорили на розширеному засіданні Колегії.

Опубліковано 03 червня 2015 року о 18:00

 

Питання запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування сьогодні обговорили у Деснянській райдержадміністрації під час розширеного засідання Колегії, яке відбулося під головуванням очільника Деснянської райдержадміністрації Вадима Онуфрійчука за участю депутатів Київради, керівників структурних підрозділів Деснянської райдержадміністрації, закладів культури та освіти, представників громадськості.

Начальник районного Управління пенсійного фонду України Іван Дудич ознайомив присутніх з основними положеннями проекту Закону щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій, який Урядом України розроблено та подано на розгляд до Верховної Ради.

Так, зокрема, реформою передбачається призначення всіх пенсій за одним законом та скасування спеціальних пенсій (крім військових), звільнення солідарної системи від невластивих для неї виплат та визначення розмірів всіх видів пенсій, надбавок, підвищень та доплат до них в одному Законі.

«Мета реформи – розбудова багаторівневої, багатокомпонентної пенсійної системи, що дозволить виплачувати пенсії з трьох різних джерел: солідарної системи, накопичувальної системи та системи недержавного пенсійного забезпечення», – зазначив Іван Дудич.

Запровадження другого рівня системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування – накопичувальної системи – заплановане з 1 січня 2017-го року, а це дасть можливість кожному громадянину формувати своє пенсійне майбутнє у вигляді індивідуальних накопичень на власному пенсійному рахунку, розвантажить солідарну систему, дозволить залучити інвестиційний ресурс громадян на розбудову національної економіки.

Перш за все, накопичувальна пенсійна система стосується молоді до 35 років, утім на добровільних засадах, стати її учасником зможуть і люди до 55-річного віку. Накопичувальна пенсійна система передбачає поступове збільшення розміру внеску учасників з 2% у 2017-му році до 7% – у 2022-му році.

При цьому нова система не передбачає збільшення відрахувань із заробітної плати, а буде здійснюватися перерозподіл коштів у межах тих внесків, які сплачують зайняті особи. Особливістю накопичувальної системи є те, що усі накопичені пенсійні активи, які залишаться на особистому рахунку після смерті людини, зможуть бути передані у спадок.

Кошти громадян, які будуть прийняті до складу накопичувальної пенсійної системи, будуть жорстко контролюватися державою. Держава буде гарантувати збереження вкладів в Накопичувальному пенсійному фонді України, а для його контролю буде створено Раду Накопичувального фонду.

Презентація


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux