У Деснянському районі вчили вирішувати конфліктні ситуації шляхом взаєморозуміння
За підтримки Управління у справах сім`ї, молоді та спорту Деснянської райдержадміністрації, громадських організацій «Рівновага життя» та «Психологічна кризова служба» днями Центр у справах сім’ї та жінок Деснянського району провів семінар-тренінг «Метод фасилітації потреб і його використання у конфліктології, медіації та психологічному консультуванні». Інноваційний проект збереження цілісності особистості в конфліктних ситуаціях провели для представників закладів соціальної сфери Деснянського району.
Завданням тренерів було показати ефективність та можливість мирного вирішення конфлікту шляхом розуміння потреб іншої сторони. В абсолютній більшості випадків потреби перетинаються, а шляхи їх задоволення є прийнятними для обох, проте викласти зрозумілою мовою потреби свої, а особливо свого «опонента», важко. Ще складніше виявити змістовність таких потреб. Що є підтвердженням, що та чи інша потреба задоволена? Практичні вправи з картками потреб значно спростили розуміння такого методу роботи. Адже насправді конструктивні та неконструктивні стратегії потреб багато в чому залежать від вміння визначати своє місце, свої нагальні та другорядні потреби.
Протягом семінару-тренінгу цей метод розглядався в контексті роботи з конфліктами та в ситуації насильства в сім`ї. Крім того, було розглянуто окремий блок «Вихід з кола насильства», локус контролю, трикутник насильства.
«Мова потреб, наскільки популярною є ця мова? Цьому не вчать у школі, цього не викладають в інститутах, про це забувають у сім`ях! Впровадження у роботу нових методів роботи допомагає нам бачити ситуацію з різних боків. Це дозволяє шукати конструктивні рішення, бути дієвими в конкретній ситуації, бути ефективними кожного дня своєї роботи», – зазначила директор Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району Тетяна Бачек.