Іван Аксененко – переможець міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017»
Вчитель біології школи І-ІІІ ступенів № 190 Деснянського району Іван Аксененко запропонував методи конструювання перевірки та аналізу тестів з використанням інформаційних комп’ютерних технологій для педагогів загальноосвітніх навчальних закладів Деснянського району, які представив на Всеукраїнському конкурсі «Вчитель року – 2017», ставши переможцем ІІ-го міського туру конкурсу у номінації «Біологія». Також у рамках конкурсу молодий педагог написав контрольну роботу, представив методи роботи на уроці, зробив аналіз підручників, провів майстер-клас.
Саме на майстер-класі для викладачів біології загальноосвітніх шкіл Деснянського району, який пройшов у школі № 190, ми познайомилися з Іваном Ігоровичем. Молодий педагог крім біології добре знається на комп’ютерних технологіях та досконало володіє англійською мовою. Після майстер-класу ми задали Івану Аксененку декілька запитань.
– Чому саме біологія, педагогіка та робота у школі?
– Біологією зацікавився ще в 6-му класі. Це – надзвичайно цікава наука, яка нарівні з фізикою, хімією, математикою вивчає життя в усіх його проявах й на всіх рівнях організації живої природи та істот, що заселяють Землю. Біологія встановлює загальні закономірності, властиві життю в усіх його проявах. У міру освоєння рослинного і тваринного світу розвивались і поглиблювались знання людини. Сучасна біологія ‒ це складний комплекс досліджень живої природи.
Щодо педагогіки, то ще в школі зрозумів, що можу коротко та зрозуміло пояснити та передати свої знання іншим. Це і наштовхнуло мене на думку про вчительство. Після закінчення Київського національного педагогічного університету ім. Драгоманова почав працювати у середній школі № 190. З цього часу пройшло 10 років.
– Як проводите уроки, чим зацікавлюєте учнів? Сьогодні вік Інтернету, вся інформація доступна.
– Інформація сьогодні дійсно доступна. Та дуже важливо вміти її донести, зацікавити у отриманні саме знань. Знання даються тільки при систематичному вивченні предмету. Інформація швидко забувається. Тому на уроках практикуємо дослідження, виходи на природу, проведення квестів та багато іншого. Дуже важлива і особистість вчителя, адже ще Гьоте сказав: «Ми вчимося у тих, кого любимо». Мені дуже приємно чути від своїх учнів слова вдячності. Значить не помилився з вибором професії. Також викладаю інформатику в початковій школі.
– Розкажіть будь ласка більш детально про Вашу методику конструювання перевірки та аналізу тестів з використанням інформаційних комп’ютерних технологій.
– Методика полягає в тому, щоб за допомогою інформаційних комп’ютерних технологій способи підготовки тестових завдань, їх проведення та перевірку бланкових тестів зробити автоматичними. Це значно полегшить процес та звільнить вчителя від рутинної роботи, відкривши простір для творчості педагогічної діяльності. Адже не секрет, що на перевірку йде дуже багато часу. Автоматизація цього процесу значно скоротить час.
У Івана Аксененка попереду підготовка до фінального етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2017». Побажаємо молодому педагогу перемоги.