Читачі бібліотеки ім. Павла Загребельного обговорили твір «Попіл снів»
Постать Павла Загребельного асоціюється з історичним романом, серйозними творами, але письменник не робив поділу літератури на «високу» та «низьку», «елітарну» та «масову», адже на певному періоді свого творчого життя вирішив звернутися до такого, здавалося б, «легкого» жанру в літературі, як детектив.
В ЦРБ ім. Павла Загребельного відбулась бесіда за книгою «Попіл снів» для читачів різних вікових категорій за проектом: «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості».
Характерною рисою цього твору є те, що один з головних персонажів – жінка-слідчий. Автор вирішив проекспериментувати, адже в українській літературі традиційним є чоловіче начало, а жінці відводиться роль або матері, або дружини, або коханки…
В повісті описана втеча з секретного наукового об’єкта надзвичайно небезпечного піддослідного майора авіації Чуйко, який наділений надлюдською силою. Письменник за допомогою сюжетних перепетій показує читачу непізнаваність буття і людини, а саме жінки-слідчої яка поповнюється ще одним – всепоглинаючим бажанням пізнати всі таємниці Всесвіту, щоб контролювати і керувати людським розумом.
Щодо назви твору «Попіл снів», – письменника цікавлять перехідні стани психіки людини, коли деформується одна реальність, а натомість з’являється інша.
Безперечно, однозначний той факт, що навіть у такому «легковажному», як вважають деякі літературознавці, детективному жанрі, такі майстри слова, як Загребельний здатні досягти художніх висот та задовольнити читача.