КМДА Київська міська державна адміністрація


27 серпня 2021

У Деснянському районі відкрили третю чергу парку

У Деснянському районі відкрили третю чергу парку

Сьогодні відбулося урочисте відкриття третьої черги парку, що розташований вздовж проспекту Шухевича. Таким чином завершилося створення великого парку площею понад 9,5 гектарів.

«Створення великої зони відпочинку на Троєщині відбувалося в три етапи, за кількістю водойм, що розташовані на території парку. Першу чергу ми презентували в 2018 році, другу – у червні 2020. І ось завершили третю, і загалом – облаштування всього парку. Загальна площа 3 черги парку – майже 4,5 га», – сказав мер Києва Віталій Кличко.

Родзинкою нової частини парку стала альтанка у кримськотатарському стилі. Вона прикрашена мозаїчною підлогою, ажурним декором карнизів і стрілоподібними арками в стилістиці кримськотатарської архітектури.

Покриття сферичного купола виконано з оригінальної сучасної бітумної черепиці, яка нагадує стару черепицю. Купол увінчує шпиль. Орнаменти для підлоги та декору розробляв заслужений майстер народної творчості України, кримськотатарський художник-кераміст Рустем Скибін.

Участь у відкритті третьої черги парку мер Києва Віталій Кличко, лідер кримських татар, народний депутат України Мустафа Джемілев, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, голова Деснянської райдержадміністрації Дмитро Ратніков.

«Ми всі пам’ятаємо, які тут були непролазні хащі. І тоді мало хто міг уявити, що це буде такий гарний парк. Я вже говорив з багатьма мешканцями цього району – і вони у захваті. Я дякую місту за такий чудовий проект з елементами кримськотатарської культури», – сказав Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Також біля третьої водойми встановили оглядовий майданчик та вимостки для рибалок, висадили дерева та кущі, посіяли майже 4 гектари газону. Влаштували поливо-зрошувальну систему, встановили відео спостереження, влаштували прогулянкові та вело доріжки, встановили нові лави й урни, сучасне LED-освітлення.

У парку також є дитячий майданчик, майданчики для воркауту, багатофункціональне спортивне поле, шаховий павільйон, майданчик для вигулу собак, альтанка та оглядовий майданчик на воді, сучасна громадська вбиральня.

За інформацією: https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_vidkriv_tretyu_chergu_parku_na_troyeschini/

ФОТОЗВІТПри використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.