Портал в режимі тестування та наповнення
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Віктор Корж відвідав Малу повітряну академію.

Опубліковано 20 листопада 2013 року о 15:30

 

Небо завжди приваблювало людину, а професія льотчика завжди була і залишається однією з найскладніших і найповажніших. Здійснити дитячу мрію – підкорити небо – мають змогу близько трьохсот вихованців Малої повітряної академії, що знаходиться в Солом’янському районі Києва. Цей унікальний навчальний заклад 19 листопада відвідав заступник голови КМДА Віктор Корж.

Під час візиту він ознайомився з роботою закладу та поспілкувався з учнями та викладачами академії. Вихованці творчо презентували роботу льотно-штурманських та стрілецького гуртків, авіамодельного клубу “Термік” і автомодельного клубу “Моделіст”. Також продемонстрували польоти радіокерованих гелікоптерів та літаків власного конструювання.

– На території Малої повітряної академії щорічно відбуваються Всеукраїнські та міжнародні змагання з автомодельного спорту. Нещодавно тут було відкрито центр інноваційних авіатехнологій. Загалом позашкілля столиці пропонує надзвичайно широкий спектр занять, гуртків та секцій різного спрямування. У цій галузі працює майже 2700 педагогів, які навчають та виховують понад 98 тисяч юних киян. Міська влада з особливою турботою ставиться до сфери позашкільної освіти. Крім того, активно працює над розвитком і вдосконаленням позашкілля у рамках виконання соціальних ініціатив Президента України “Діти – майбутнє України”, – зазначив Віктор Корж.

Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА інформує, що Мала повітряна академія (МПА) була заснована як навчально-виробничий комбінат авіаційного профілю у 1985 році. Понад 28 років заклад надає допрофесійну авіаційну підготовку слухачам у віці від 6 до 23 років. Мала повітряна академія єдиний у Києві унікальний багатопрофільний навчальний заклад. Наразі МПА здійснює роботу з науково-технічного, дослідницько-експериментального, еколого-натуралістичного, гуманітарного, фізкультурно-спортивного, військово-патріотичного напрямів позашкільної освіти. Мережа закладу налічує 15 гуртків, охоплюючи понад 30 галузей науки.

На базі академії працює відділ початкової авіаційної підготовки, який має в своєму розпорядженні унікальні авіаційні тренажерні комплекси літаків-винищувачів МІГ-21, СУ-17 та СУ-26. Знаходячись в кабіні такого тренажера, учень-пілот має змогу повною мірою не лише відчути красу польоту, а й отримати практичні навики керування льотним апаратом. Ці тренажери передбачають звукове супроводження шумами реального літака, імітують зображення зовнішнього світу, який бачить льотчик під час польоту. Вони дають можливість відпрацьовувати маршрути польотів між реально існуючими містами і аеропортами світу.

Керівниками льотно-штурманських гуртків є досвідчені льотчики, учасники бойових дій, які мають понад 5 000 льотних годин. Під час занять вони вчать учнів-пілотів користуватись правилами та картами польотів, вести спілкування з авіадиспетчерами, виконувати польоти в будь-який час доби і при метеоумовах будь-якої складності, фігурам вищого пілотажу. На заняттях з теоретичної підготовки майбутні авіатори вивчають основи авіації, аеродинаміки, метеорології та конструкції літаків і двигунів до них за спільною навчальною програмою з аерокосмічним інститутом Національного авіаційного університету.

Нещодавно відкрито Центр інноваційних авіатехнологій, де юні конструктори мають можливість розробляти сучасні системи повітряного спостереження, а саме: безпілотні літальні апарати-коптери та брати участь у розробках авіаційних тренажерних комплексів.

Академія плідно співпрацює з Малою академією наук. Минулого начального року МПА разом з Малою академією наук були ініціаторами заснування та відкриття на паритетних засадах Міжнародного аерокосмічного центру. Він створений як форма інтеграції зусиль фахівців, науковців, науково-педагогічних та педагогічних кадрів, спрямованої на реалізацію державної політики підвищення ефективності використання аерокосмічного потенціалу України.

Навчання з авіаційного профілю викладається досвідченими військовими льотчиками за спільними з Національним авіаційним університетом програмами. МПА плідно співпрацює з НАУ, НТТУ “КПІ”, Аерокосмічним товариством України, Малою академією наук.

http://kievcity.gov.ua/news/11723.html


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux