Головна  →  Новини  →  27 жовтня 2021

В Україні вводять нові дорожні знаки

Увага, деснянці!

З 1 листопада в Україні вводять нові дорожні знаки, ці зміни внесені у Правила дорожнього руху.

Зміни у Правилах потрібні, щоби зробити їх відповідними до національних стандартів України, які розроблені з урахуванням вимог Конвенції про дорожні знаки та сигнали. Постановою Уряду наприкінці вересня цього року зміни були внесені та викладені у новій редакції у розділах «Дорожні знаки», «Дорожня розмітка» та додатки 1,2 до ПДР. Зміни вносилися після громадських обговорень за участю представників організацій людей з інвалідністю, пішоходів та велосипедистів України, а також Укравтодору, КП ЦОДР, Департаменту патрульної поліції, ДП «Укрдіпродор», КК «Київавтодор», Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції та Департаменту транспортної інфраструктури КМДА.

Частина змін пов’язана з рухом велосипедистів, пішоходів та осіб з порушенням зору:

- дається нове визначення велосипедної доріжки;

- вперше вводяться поняття велосипедної смуги й велосипедного переїзду;

- детально регламентується, як повинні переміщатися велосипедисти, вказані їх права та обов’язки;

- регламентовано суміжний рух пішоходів та велосипедистів, а також рух осіб з порушенням зору.

Нові знаки

З’являться нові дорожні знаки: житлової зони, пішохідної доріжки, початку населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборони руху транспортних засобів.

Нова розмітка

Вводиться нова розмітка для позначення «лежачого поліцейського», виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв’язки, перед виходами з території шкіл, яка вказує місце концентрації ДТП, для позначення виділених місць паркування уздовж доріг. До чинної вертикальної розмітки додається нова – жовто-червона.

У ПДР змінено вимоги щодо крайової дорожньої розмітки відповідно до положень ДСТУ 2587:2021, де крайової є лише розмітка 1.2, яка в залежності від дозволеної швидкості руху може бути різної ширини.

За матеріалами: https://vechirniy.kyiv.ua/news/57740/.

Перейти до спискуВерсiя для друку

Оперативне інформування киян

Повідом про корупцію:
Телефон: 546-08-39
(понеділок: з 08:00 - до 17:00,
п'ятниця з 08:00 - до 15:45).

електронна адреса: gsvpo_desnrda@kmda.gov.ua

Підписка на новини від Деснянської РДА