Головна  →  Оголошення  →  12 лютого 2018

Скоро кияни поїдуть з електронним квитком: як підготуватися і що робити пенсіонерам

Скоро кияни поїдуть з електронним квитком: як підготуватися і що робити пенсіонерам

Увага, деснянці!

З квітня цього року, коли в Києві запрацює єдиний електронний квиток, а «Карткою киянина» можна буде користуватися як проїзним у столичному транспорті. Вона буде працювати у всіх видах комунального транспорту. Відтепер «Картка киянина» – це не тільки пластикова картка з безліччю можливостей та переваг у сучасному місті, а й мобільний додаток у Вашому смартфоні. Нагадаємо, на оплату проїзду електронним квитком переходить вся країна.

Нині у столичному транспорті встановлюють валідатори, які зможуть зчитувати банківські карти, QR- і штрих-коди, смартфони і розумні годинники, розповів директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров. В Києві пройшли електронні торги на постачання обладнання для наземного транспорту бортовими комп’ютерами, програмним продуктом і валідаторами для зчитування даних з електронних квитків.

«Це означає, що місто переходить на електронні розрахунки за користування всім комунальним транспортом столиці. Старт впровадження електронного квитка ми оголосили 3 листопада на форумі «Київ смарт сіті - 2017». У нас зараз є 1,5 тисячі одиниць наземного транспорту. Значна частина з них вже з обладнанням. Всі дані про кількість пасажирів, що заходили до наземного транспорту і метро надходитимуть до головного дата-центру що на вулиці Дегтярівській. Кожен день знатимемо, скільки коштів заробили метрополітен і «Київпастранс». Планується, що електронний квиток повноцінно зможе запрацювати у квітні. Його треба буде обов’язково прикладати до зчитуючого пристрою (валідатора) в салоні транспорту. Методи контролю за пасажирами, що не сплатили за проїзд ретельно відпрацьовані», – пояснює директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров.

Що до цього часу мають зробити кияни:

- у тих, хто має «Картку киянина», особливо пенсіонерам, можна не турбуватися. У них є транспортний додаток, де вже є кошти на проїзд (у літніх людей), а працездатним особам треба їх туди покласти;

- якщо ви маєте безконтактну картку для оплати проїзду в метро, то вона працюватиме й у наземному транспорті;

- якщо ви маєте безконтактну платіжну картку – зможете користуватися нею;

- якщо у вас є спеціальний транспортний додаток до мобільного телефону – можна користуватися ним;

- якщо нічого немає – купуєте одноразовий квиток з QR-кодом  в будь якому і-box і прикладаєте його до валідатора в салоні автобуса, трамваю, тролейбусу.

Наразі КМДА підготувала відеоролик, який у доступній формі розповідає про всі можливості «Картки киянина», в тому числі й як платіжного інструменту у транспорті – https://www.youtube.com/watch?v=-avek4iYNBY.

Перейти до спискуВерсiя для друку

Оперативне інформування киян

Повідом про корупцію:
(096) 588-11-88, (044) 515-77-75

Підписка на новини від Деснянської РДА