Портал в режимі тестування та наповнення
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

На період карантину – Програма фінансово-кредитної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва у місті Києві

Опубліковано 05 травня 2020 року о 19:19

 

З метою зменшення негативного впливу на малий та середній бізнес на період карантину на території міста Києва, міська влада відновлює співпрацю з Фондом розвитку підприємництва (колишнім Німецько-українським фондом).

Завдяки співпраці  підприємці  міста Києва зможуть отримувати фінансування на реалізацію своїх інвестиційних проектів на досить доступних умовах на рівні 15 % річних.  

В свою чергу Київською міською владою  на фінансово-кредитну підтримку в міському бюджеті у 2020-му році передбачено 7 млн грн.  За рахунок цих коштів для київських підприємців компенсуватиметься 50 % номінальної відсоткової ставки, що встановлюється кредитним  договором. Тож, завдяки такій співпраці для кінцевого позичальника відсоткова ставка становитиме 7,5 %.

Ще одною перевагою взаємодії з Фондом розвитку підприємництва є мінімізація ризиків, пов’язаних з нестабільністю банківської системи. Фонд забезпечує відбір та моніторинг банків-партнерів, які спеціалізуються на обслуговуванні малих та середніх підприємств, мають надійний та стабільний фінансовий стан. На сьогодні банками-партнерами Фонду розвитку підприємництва є: ПАТ «ПроКредит Банк»;  ПАТ «Укргазбанк»;  ПАТ «Ощадбанк;  ПАТ «КредитВест Банк»; ПАТ «Кредобанк».

Розроблено ефективний механізм, який є максимально прозорим, унеможливлюватиме корупційні ризики, а процедура отримання фінансово-кредитної підтримки – проста та займатиме у підприємців мінімум часу.  

Довідково.

Рішенням Київської міської ради від 21.09.2017 № 46/3053 (у редакції рішення Київської міської ради від 12.11.2019 № 60/7633) схвалено Положення про фінансово-кредитну підтримку суб’єктів малого та  середнього підприємництва у місті Києві.

Позичальниками можуть бути суб’єкти господарювання – резиденти України, що зареєстровані в місті Києві, виробничі потужності яких розміщені повністю або частково на території міста Києва або Київської області та які підпадають під визначення суб’єктів малого або середнього підприємництва згідно з положеннями Господарського кодексу України.

Зокрема це – суб’єкти малого підприємництва – середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро; суб’єкти середнього підприємства – середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) становить від 50 до 250 осіб та річний дохід становить суму від 10 до 50 мільйонів євро.

Сума кредиту не може перевищувати суму в національній валюті, еквівалентну 600 000 євро.  Максимальний строк надання фінансово-кредитної підтримки не може перевищувати 6 років. Суб’єкти господарювання повинні розуміти, що надання фінансово- кредитної підтримки здійснюватиметься за чітко визначеними критеріями кредитного проекту. 

Критерій 1. Реєстрація та розміщення виробничих потужностей.  Позичальник зареєстрований в місті Києві, виробничі потужності повністю або частково розміщені на території міста Києва або Київської області. 

Критерій 2. Вид діяльності згідно з КВЕД 2010. Всі види діяльності (переробна промисловість, торгівля, готельно-ресторанний бізнес, будівництво, телекомунікації, тощо), окрім: виробництва алкоголю, тютюнових виробів, вибухових речовин, зброї, фінансової та страхової діяльності,  програмування, азартних ігор, тощо. 

Критерій 3. Цільове призначення кредитів, у рамках напрямів основної діяльності позичальника  відповідно до КВЕД 2010 – придбання устаткування, обладнання та інших основних засобів виробничого призначення; модернізація технологічного процесу виробництва або основних засобів (машин, обладнання тощо) для розширення діючого або створення нового виробництва зниження собівартості; придбання, будівництво або реконструкція приміщень, необхідних для розширення діючого або створення нового виробництва; впровадження енергозберігаючих проектів та проектів, спрямованих на  зменшення енергозатрат; впровадження «зелених  технологій» виробництва; поповнення обігових коштів (кредит тільки за кошти банків-партнерів).  

Критерій 4. Власний внесок позичальника. Позичальник зобов’язаний профінансувати не менше 20 % вартості об’єкту кредитування.  

Процедуру отримання фінансово-кредитної підтримки максимально спрощено.  Для її отримання підприємець:

1.Вивчає критерії, визначені рішенням Київської міської ради від 21.09.2017 № 46/3053 «Про затвердження Положення про фінансово-кредитну підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва у місті Києві» (у редакції рішення Київської міської ради від 12.11.2019 № 60/7633).

2. Подає до банку-партнера свій кредитний проект.

3. У разі відповідності вимогам банку щодо кредитування та визначеним критеріям отримує фінансово-кредитну підтримку від міської влади.

 

За матеріалами: https://kyivcity.gov.ua/biznes_ta_litsenzuvannia/programa_finansovo-kreditno_pidtrimki_subyektiv_malogo_ta_serednogo_pidpriyemnitstva_u_misti_kiyevi/


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux