Головна  →  Адміністрація  →  ОСББ

Не будь байдужим до власного будинку!

Бери  участь в управлінні та утриманні власного будинку!

 Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (Закон № 417-VIII) визначено порядок створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), обрання його правління, повноваження, фінансування і т. д.

Одним з ключових нововведень закону є те, що до 01 липня 2016 року власники багатоквартирних будинків нашого району повинні визначити — чи будуть вони самостійно обслуговувати будинок, створивши ОСББ, або залишать його на обслуговуванні комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Деснянського району м. Києва». При цьому слід зазначити, що у випадку, коли протягом одного року з дня набрання законом чинності  (1 липня 2015 року), рішення про створення ОСББ або передачу будинку керуючій організації не буде прийнято, місцева влада самостійно визначить таку організацію для конкретного будинку.

Але, на жаль, за умов відсутності належного досвіду та сформованого ринку відповідних послуг, нові управителі або приватні управляючі компанії можуть пропонувати занижені тарифи на житлово-комунальні послуги, які можуть бути нижчими від економічно обґрунтованих. При цьому відбудеться і суттєве погіршення якості самих послуг.

Проте, при правильному підході, вищевказаних ризиків можна  уникнути. Саме для запобігання випадків шахрайства співвласникам будинків необхідно:

-       взяти активну участь у визначенні  форми управління будинком та процесі створення ОСББ;

-       при виборі управляючої компанії перевірити всю наявну про неї  інформацію, в тому числі звітність та активи, матеріально-технічну базу, наявність персоналу та досвіду роботи;

-       при залученні управителя бажано перевірити його професійну підготовку та рекомендації з попереднього місця роботи;

-       в статуті ОСББ передбачити щорічну фінансову звітність правління та голови ОСББ, визначити термін автоматичного припинення повноважень голови правління (наприклад, кожні 365 днів після обрання), що дасть можливість контролювати його роботу та вчасно змінювати в разі недобросовісного виконання обов'язків.

Все частіше мешканці багатоповерхівок згуртовуються і створюють об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Як показує досвід, ОСББ є ефективним механізмом управління багатоквартирним будинком, який дозволяє у повній мірі, якісно та за розумну ціну отримувати послуги.

 Найкраще дбати про житло може тільки його власник!  

Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація

 

Інформація по створенню ОСББ

Найменування надання  консультацій

Відділ приватизації державного житлового фонду та створення ОСББ Управління житлово-комунального господарства  Деснянської  районної в місті Києві державної адміністрації

1.

Місцезнаходження центру надання адміністративних послуг

02225 м. Київ, проспект Маяковського Володимира,  буд. № 29 каб.408

2.

Інформація щодо режиму роботи

Понеділок - четвер з 08:00 до 17:00

П’ятниця з 08:00 до 15:45

3.

Телефон (довідки), адреса електронної пошти

 (044) 546-76-66

email: [email protected]

Адресний перелік Об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Деснянського району м. Києва станом на 14.12.2021

 

Довідник ОСББ

 

Нормативно-правове забезпечення створення та діяльності ОСББ

-   Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»

-   Закон України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»

Наказ Держжитлокомунгоспу від 27.08.2003 № 141 «Про затвердження Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та Типового договору відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителя»

 

 

Корисна інформація для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)

Про обʼєднання співвласників багатоквартирного будинку

Версiя для друку

Оперативне інформування киян

Повідом про корупцію:
(понеділок: з 08:00 - до 17:00,
п'ятниця з 08:00 - до 15:45).

електронна адреса: [email protected]